Blog

15.04.2020

Impregnarka

W artykule znajdziesz:

Impregnarka

 

Impregnarka

Impregnarka - urządzenie do impregnowania, czyli nasycania nasiąkliwych materiałów (np. papieru, laminatów) cieczami impregnującymi.
Impregnat - środek do impregnacji.
Impregnowanie - impregnacja.
Impuls - przebieg wielkości fizycznej (np. napięcia elektrycznego) różniącej się od zera lub wartości stałej jedynie w ciągu czasu krótkiego w porównaniu z czasem ustalania się zjawiska w układzie (program uprawnienia budowlane na komputer).
Impuls silnika rakietowego - wielkość, której wartość jest wyznaczana przez iloczyn ciągu silnika i całkowity czas jego działania.
Impuls sondujący - w radiolokacji impuls energii wielkiej częstotliwości wysyłany przez antenę radaru; część energii i.s. po odbiciu od obiektu powraca do anteny w postaci echa.
Impuls synchronizacyjny - impuls powstały w wyniku koincydencji dwóch impulsowo różnych częstotliwościach pojawiania się.
Impuls synchronizujący - impuls, który ma za zadanie wpływać w odpowiedni sposób na pracę dwóch lub więcej układów wytwarzających analogiczne przebiegi; zwykle za pomocą i.s. sterowane są generatory przebiegów elektrycznych (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Impuls właściwy - ciąg właściwy (silnika rakietowego).
Impuls wygaszania - impuls (zawarty w sygnale wizyjnym) mający za zadanie wygaszanie strumienia wybierającego w czasie powrotu z końca linii do początku linii następnej, dzięki czemu nic jest widoczny na ekranie ślad promienia wybierającego w jego biegu powrotnym.
Impuls wyrównawczy - TV impuls dodatkowy występujący przed lub za impulsem synchronizującym wybieranie pola; i.w. stosowane są w celu ułatwienia utrzymania międzyliniowości w odtwarzanym obrazie.
Impuls zegarowy - impuls podawany w jednakowych odstępach czasu, służący do zasilania lub sterowania układów cyfrowych.
Impulsator - generator impulsów elektrycznych; i. stosowane są w nadajnikach radarowych i radiowych pracujących impulsowo, w akceleratorach cząstek naładowanych itp.
Impulsator lampowy  i-mpulsator, którego elementem przełączającym i umożliwiającym kształtowanie impulsów jest lampa próżniowa.
Impulsator liniowy - impulsator, którego elementem gromadzącym energię i kształtującym impulsy jest dwójnik formujący.
Impulsator magnetyczny - impulsator, którego elementem przełączającym i umożliwiającym kształtowanie impulsów jest przełącznik magnetyczny (uprawnienia budowlane).

Impulsograf

Impulsograf - przyrząd do zapisu przebiegu impulsów.
Inconel - stop niklu, chromu i żelaza o dużej wytrzymałości i odporności na korozję w wysokich temperaturach; stosowany głównie do wyrobu aparatury chemicznej (zbiorniki, pompy, zawory)
Incydencja - mat. w geometrii pojęcie pierwotne; to samo co przynależność, oznaczane e, np. Aeł oznacza, że punkt A jest elementem prostej.
Ind, In - pierwiastek chemiczny III gmpy głównej układu okresowego (borowce), liczba atomowa 49, o własnościach amfoterycznych z przewagą zasadowych; i. jest srebrzystym metalem, występuje wraz z galem jako domieszka w blendach cynkowych; metaliczny i. znajduje zastosowanie jako składnik stopów łożyskowych, jako dodatek do srebra, utrudniający jego czernienie na powietrzu oraz do stopów dentystycznych; związki organiczne i. mają zastosowanie w lecznictwie (program egzamin ustny).
Indantren - błękitny barwnik kadziowy, stosowany do barwienia bawełny, jako pigment do lakierów, do barwienia papieru itp.
Indeks 1 - wskaźnik.

Indeks,2 skorowidz - spis pomocniczy (do książek, czasopism, bibliografii, katalogów rzeczowych) zestawiający wg określonej kolejności elementy treściowe lub formalne i odsyłający za pomocą umownego wskaźnika (najczęściej liczby) do właściwego miejsca w tekście (strony, rozdziału, paragrafu, pozycji bibliograficznej itp.) (opinie o programie).
Indeks coli - liczba pałeczek okrężnicy (Bacterium coli) w I litrze wody; por. miano coli.
Indeks dieslowy - wskaźnik dieslowy.
Indeks dynamiki, wskaźnik dynamiki - w statystyce liczba charakteryzująca zachodzące w czasie zmiany poziomu (wielkości) zjawiska np. produkcji, sprzedaży, płac; i.d. oblicza się przeważnie w procentach wyrażających stosunek wielkości danego zjawiska w badanym okresie do jego wielkości w okresie przyjętym za wyjściowy.
Indeks kwic, indeks słów kluczowych w kontekście, KWIC - indeks permutacyjny, w którym dla każdego indeksowanego dokumentu wprowadza się tyle jednowierszowych zapisów indeksowych, ile słów kluczowych występuje w permutowanym tekście (segregator aktów prawnych).
Indeks kwoc, indeks słów kluczowych poza kontekstem, KWOC - indeks permutacyjny, w którym zapis indeksowy obejmuje wyróżnione słowo kluczowe, indeksowany tekst, z którego zostało ono wybrane (łącznic z tym słowem) oraz adres dokumentu.
Indeks lepkości - wskaźnik lepkości.
Indeks mieszania - wskaźnik charakteryzujący stopień wymieszania, osiągnięty w operacji mieszania cieczy lub ziarnistego ciała stałego (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami