Blog

Składniki wody zdjęcie nr 2
15.07.2021

Izolacja wodoszczelna tarasu

W artykule znajdziesz:

Izolacja wodoszczelna tarasu

Składniki wody zdjęcie nr 3
Izolacja wodoszczelna tarasu

Wygięta ku górze izolacja (przyklejona na lepiku do pionowej ściany się gniazda, w które później wstawia się słupki stalowe balustrady i zalewa rzadką zaprawą cementową. W górnej rozszerzonej części gniazda osadza się stożkowy talerz blaszany. Powierzchnia obwodu otworu w talerzu powinna możliwie szczelnie przylegać do słupka balustrady (program uprawnienia budowlane na komputer). Po osadzeniu słupka zalewa się go masą zalewową asfaltową. Izolacja wodoszczelna tarasu przy słupku balustrady stalowym za pomocą blachy cynkowej, stalowym za pomocą blachy stalowej murowanym, kamiennym lub betonowym lepią się krążek papy nałożony na słupek. Następnie wykonuje się izolację tarasu wokół słupków balustrady (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Jeżeli taras nie ma obramowania w postaci wieńca betonowego lub żelbetowego, to słupki balustrady spełniają również rolę punktów stałych, zabezpieczających posadzkę tarasu przed poślizgiem po izolacji. Mimo że izolacja bywa zakładana z niewielkim spadkiem, to jednak pewne niebezpieczeństwo poślizgu istnieje.
Inne znów rozwiązanie tego samego szczegółu polega na tym, że na słupki nakłada się tulejkę z blachy, którą wkleja się pomiędzy warstwy wkładek izolacji (uprawnienia budowlane). Tuleja otaczająca słupek powinna na kilka centymetrów wystawać ponad poziom posadzki. Szczeliny pomiędzy tuleją i posadzką należy wypełnić masą zalewową asfaltową.

Inne rozwiązanie wykonania izolacji wokół słupków balustrad Polega ono na tym, że do słupka przyspawa się blachę stalową o grubości 0,5-1,0 mm, którą wkleja się lepikiem pomiędzy warstwy wkładek. Niekiedy stosuje się takie umocowanie balustrad, aby nie trzeba było przecinać izolacji w miejscach przechodzenia słupków przez izolację.
Jeżeli słupki balustrady są żelbetowe lub murowane, to izolację wokół słupków należy wykonać w analogiczny sposób jak izolację ścian lub attyk (program egzamin ustny).

Pytania testowe na uprawnienia budowlane

Najczęściej stosuje się w tym przypadku wydry i wywinięcie izolacji wodoszczelnej na podstawę słupka oraz przykrycie jej cokołem. Najbardziej poprawne w tym przypadku rozwiązanie izolacji wodoszczelnej polega na przeciągnięciu izolacji do zewnętrznej krawędzi gzymsu, przy czym zakotwienie attyki można wykonać posługując się kotwiami talerzowymi. W przypadku gdy okap będzie pokryty blachą (cynkową), to również wydrę należy obłożyć blachą (opinie o programie).
Jeśli w tarasach, płaskich dachach lub dziedzińcach podpiwniczonych zaprojektowane są świetliki z żelbetu i rotalitów lub świetliki w ramach stalowych, to połączenie obramowań świetlików z izolacją wodoszczelną wymaga specjalnego rozwiązania. Szczegóły połączenia izolacji z obramowaniem świetlików z obramowaniem wsypu na węgiel.

Połączenie izolacji tarasów z lejami rur spustowych do odprowadzania wody. Należy jednak podkreślić, że stosowanie rur spustowych we wnętrzach budynków jest niewskazane. Szczególnie nie powinno się umieszczać rur spustowych pod licówką kamienną  (segregator aktów prawnych). Dostęp bowiem do takich rur jest niemożliwy bez wykucia płyt kamiennych elewacji w tym miejscu. Jeżeli się tego rodzaju uszkodzeń nie naprawi natychmiast, to zawilgocona elewacja kamienna wygląda nieestetycznie, nie mówiąc już o tym, że ściana budynku ulega zawilgoceniu.
taras wykonany na stropie żelbetowym płytowo-żebrowym w budynku o szkielecie żelbetowym.

Warstwę wyrównawczą wykonano z żeberek betonowych o szerokości 10 cm, w odstępach 50 cm. Wysokość żeberek jest zmienna, dostosowana do spadku tarasu. W poprzek żeberek ułożono płyty wiórkowo-cementowe o grubości 5 cm. Styki płyt znajdują się nad środkiem co czwartego żeberka. Następna warstwa składa się z takich samych płyt, ze stykami podłużnymi przesuniętymi o pół szerokości płyty i ze stykami poprzecznymi przesuniętymi o pół długości płyty w stosunku do styków poprzedniej warstwy. Na wierzchniej warstwie płyt wiórkowo-cementowych wykonano gładź cementową o grubości 3 cm, wzmocnioną siatką stalową (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Składniki wody zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Składniki wody zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Składniki wody zdjęcie nr 8 Składniki wody zdjęcie nr 9 Składniki wody zdjęcie nr 10
Składniki wody zdjęcie nr 11
Składniki wody zdjęcie nr 12 Składniki wody zdjęcie nr 13 Składniki wody zdjęcie nr 14
Składniki wody zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Składniki wody zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Składniki wody zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami