Blog

10.01.2023

Klasyfikacja pieców

W artykule znajdziesz:

Klasyfikacja pieców

Ogólne zagadnienia cieplne w ceramice zostały omówione przez Buławina. Piec tunelowy z ogrzewaniem bezpośrednim i z przesuwaniem wyrobów na wózkach Piec z bezpośrednim ogrzewaniem ogniem, w którym wyroby są przesuwane na wózkach oraz rozmieszczone wielopoziomowo na wysokość w osłonach lub na półkach, skonstruowano na zasadzie działania dotychczasowego pieca tunelowego, który zdobył uznanie w pierwszych dwóch dziesięcioleciach naszego wieku (piece Fougeroua do wypalania fajansu, piec Emielijanowa do wypalania porcelany) (program uprawnienia budowlane na komputer).

Długość kanału piecowego określa wydajność pieca i jest w piecach do wypalania porcelany 20-f-70 razy większa od szerokości kanału. Współczesny piec tunelowy do wypalania porcelany szkliwionej można pokazać na przykładzie typowego pieca konstrukcji GIKI (program uprawnienia budowlane na ANDROID). Ogólny schemat pieca i parametry wy- x 1,588; 1,85×1,815; 1,85×1,775 długość kanału jest różna i wynosi odpowiednio 75, 93, 107 ra, a czas wypalania ostrego do temperatury 1400°C wynosi odpowiednio 32, 30, 30 h. Sterowania procesem wypalania przy przekroju kanału piecowego większym niż 1 m2 nie można zautomatyzować wobec niezgodności wskazań temperatury i środowiska gazowego z impulsami urządzeń samoczynnego sterowania.

Stosunek masy wyrobów’ porcelanowych wypalanych na wózkach piecowych do masy materiałów pomocniczych wynosi 1: 8 przy ustawianiu wyrobów’ w osłonach oraz 1:10 przy ustawianiu na półkach. Odpowiednio niska jest sprawność pieców tunelowych, nie przewyższająca 0% (uprawnienia budowlane).

Strefy. W radzieckich piecach tunelowych stosunek długości strefy podgrzewania do strefy wypalania i do strefy studzenia wynosi od 0,67:1:1,45 do 0,87:1:1,67. W piecach zagranicznych stosunek długości stref podgrzewania i wypalania wynosi od 0,7:1 do 1:1. Prawdopodobnie, uwzględniając możliwość przyspieszenia procesu wypalania w piecach tunelowych, nie ma konieczności przetrzymywania cienkościennych wyrobów w strefie podgrzewania, jeśli wykorzysta się sposoby wyrównywania różnic temperatur na wysokości (program egzamin ustny).

Długość strefy wypalania

Jednak przy wypalaniu w takich piecach wyrobów grubościennych, np. dużych izolatorów wysokiego napięcia, należy stosować nie tylko powolne ich ogrzewanie w strefie podgrzewania, ale również intensywne wyrównywanie różnic temperatur na wysokości. Dlatego piec tunelowy Kortniewa ma stosunek stref podgrzewania i wypalania 1,8:1 przy siedmiu parach wentylatorów w strefie podgrzewania, przerzucających spaliny ze spodu izolatorów przez sklepienie pieca prawie na całej długości tej strefy, w temperaturach od 300 do 800°C (opinie o programie).

Stosunek długości stref ogrzewania i wypalania w stosowanych piecach tunelowych do wypalania fajansu stołowego zwiększono i wynosi on od 3:1 do 3,5:1. Jest to związane, po pierwsze, z dużym współczynnikiem zapełnienia objętości kanału (dla fajansu 0,7-0,9 przy pierwszym wypalaniu, dla porcelany tylko 0,5-0,6) i ze skróconą strefą wypalania (dla fajansu 9-12 m, a dla porcelany 16,6-39 m) i, po drugie, z małym wpływem konstrukcyjnych rozwiązań na wyrównywanie różnic temperatur na wysokości (segregator aktów prawnych).

Długość strefy wypalania ustala się w zależności od: 1) intensywności wymiany ciepła, która może być wyrażona ilością ciepła podawanego w ciągu 1 h przez każdy palnik, 2) możliwości wygrzania spodów ustawki dla wyrownywania temperatur wypalania na jej wysokości. W strefie wypalania porcelany stoknwej umieszcza się na każdej pozycji z każdej strony kanału piecowego po jednym palniku, rozmieszczonym na poziomie nieprzelotowego spodu wózków torowych, i oprócz tego, w strefie maksymalnych temperatur z każdej strony pieca po palniku znajdującym się naprzeciw luki między dwiema sąsiednimi ustawkami.

Między strefami utleniającą i redukującą może nie być palnika, podobnie jak w piecach dla porcelany wysokonapięciowej. Długość stref wypalania i studzenia (promocja 3 w 1). Strefa podgrzewania spełnia rolę strefy wstępnego wypalania palniki rozmieszcza się poczynając od pozycji 7 i 8.

Najnowsze wpisy

07.05.2024
Praktyki budowlane. Wszytko, co musisz o nich wiedzieć

Znaczenie praktyki zawodowej w zdobywaniu uprawnień budowlanych Praktyka zawodowa odgrywa kluczową rolę w zdobywaniu uprawnień budowlanych dla architektów oraz innych…

03.05.2024
Kierownik robót budowlanych

Kierownik robót budowlanych to zawód, który często mylony jest z podobnym stanowiskiem, mianowicie z kierownikiem budowy. W związku z tym,…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami