Blog

Dokładność wskazań klucza zdjęcie nr 2
18.05.2022

Konstrukcja maszyn wibrowalcujących

W artykule znajdziesz:

Dokładność wskazań klucza zdjęcie nr 3
Konstrukcja maszyn wibrowalcujących

Maszyny wibrowalcujące są to maszyny o działaniu ciągłym, składające się z zespołu mechanizmów urządzeń, wykonujących w określonej kolejności wszystkie technologiczne operacje przy produkcji wyrobów żelbetowych. Instalacje te składają się z głównego agregatu - maszyny wibrowalcującej, oddziału dozującego, mieszalnika ślimakowego, betoniarki o działaniu ciągłym, obiegowego przenośnika rolkowego, wywrotnicy i szeregu mechanizmów pomocniczych. Widok ogólny maszyny wibrowalcującej BPS-6 (program uprawnienia budowlane na komputer).

Maszyna wibrowalcująca jest to przenośnik składający się z taśmy o obwodzie zamkniętym, stacji naciągowej i napędowej, sekcji formującej i kalibrującej oraz sekcji obróbki cieplnej (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Główną częścią maszyny jest metalowa taśma formująca o szerokości 3,6 m składająca się z oddzielnych poprzecznych ogniw. Są one zmontowane na łańcuchach ciągnących o obwodach zamkniętych i ściśle przylegają do siebie; przy tym każde ogniwo jest przegubowo przymocowane do tych łańcuchów za pomocą podpór rolkowych. Ukształtowanie powierzchni taśmy formującej zależy od rodzaju wyrobów wytwarzanych na maszynie wibrowalcującej. Dla formowania wyrobów żeberkowych zestawia się taśmę z ogniw tworzących kasetony, a dla wytwarzania płyt płaskich z ogniw płaskich (arkuszy) (uprawnienia budowlane).

Niezbędny naciąg taśmy formującej zapewnia stacja naciągowa umieszczona w czołowej części maszyny. Taśma jest poruszana przez główny napęd maszyny za pośrednictwem stacji napędowej znajdującej się w końcowej części maszyny. W zależności od zadanego do produkcji asortymentu wyrobów ustawia się na ogniwach taśmy formującej osprzęt technologiczny, wyznaczający szerokość i długość wyrobów oraz ustalający położenie wkładek łącznikowych (program egzamin ustny).

Oddział dozowników rozmieszczono nad maszyną wibrowalcującą na odcinku sekcji formującej. Jest on wyposażony w zasobniki rozdzielcze cementu, piasku i tłucznia, jak również w taśmowe zasilacze-dozowniki działaniu ciągłym. Każdy zasobnik rozdzielczy ma wibrator powierzchniowy, zapewniający równomierny wypływ materiału z zasobnika. Suche składniki dozuje się z zasobników rozdzielczych za pomocą taśmowych zasilaczy-dozowników (opinie o programie).

Dozowanie objętościowe składników

Dozowanie objętościowe składników mieszanki betonowej realizuje się za pomocą taśmowych zasilaczy-dozowników, zapewniających nieustanny dopływ materiałów do mieszalnika ślimakowego. Miesza on starannie suche składniki mieszanki i skierowuje je do betoniarek o działaniu ciągłym, gdzie podawana jest również woda. Betoniarka jest wyposażona w szybkobieżny wał łopatkowy (segregator aktów prawnych).

Sekcja formująca składa się z rozdzielacza betonu, belki wibracyjnej zgarniaka. Rozdzielacz betonu umieszczony jest nad taśmą formującą, prostopadle do jej podłużnej osi. Jest on przeznaczony do równomiernego rozdziału mieszanki betonowej na szerokości taśmy formującej, w granicach wyposażenia boków. Operacja ta jest realizowana za pomocą roboczego elementu rozdzielacza betonu, wykonującego ruchy postępowo- -zwrotne w poprzek taśmy. Płyta wibracyjna za rozdzielaczem betonu służy do utworzenia nad taśmą warstwy mieszanki betonowej o wymaganej grubości z uwzględnieniem następnego jej zagęszczania.

Pod taśmą umieszczona jest belka wibracyjna w postaci sztywnej spawanej skrzynki, zaopatrzonej w wał wibracyjny z silnikiem elektrycznym. Częstotliwość drgań belki wibracyjnej wynosi 3500-4500 drgań/min., a amplituda drgań - ok. 0,5 mm (promocja 3 w 1).

Taśma formująca, przechodząc po górnej powierzchni belki wibracyjnej, przejmuje drgania i przekazuje je na mieszankę betonową, co powoduje jej zagęszczenie. Za rozdzielaczem betonu umieszczony jest mechanizm zgarniaka ślimakowego, który składa się ze spawanej ‘ramy podwieszonej do stojaków maszyny za pomocą przegubów oraz elementu roboczego - zgarniaka, wykonanego z rury z naspawanymi na niej płaszczyznami ślimakowymi. Zgarniak obraca się za pomocą napędu przekazywanego z silnika elektrycznego poprzez reduktor i przekładnię łańcuchową.

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Dokładność wskazań klucza zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Dokładność wskazań klucza zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Dokładność wskazań klucza zdjęcie nr 8 Dokładność wskazań klucza zdjęcie nr 9 Dokładność wskazań klucza zdjęcie nr 10
Dokładność wskazań klucza zdjęcie nr 11
Dokładność wskazań klucza zdjęcie nr 12 Dokładność wskazań klucza zdjęcie nr 13 Dokładność wskazań klucza zdjęcie nr 14
Dokładność wskazań klucza zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Dokładność wskazań klucza zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Dokładność wskazań klucza zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami