Blog
Kruszarka wtórna
W artykule znajdziesz:
Kruszarka wtórna ma te same wymiary, co i wstępna, różnica pracy polega na nastawieniu szczeliny wylotowej i na grubości zębów szczęk. Przesiewacz dla tłucznia, mający bęben wewnętrzny o średnicy 1,50 m i zewnętrzny pełny 2,10 m a długość 13,0 m dzieli tłuczeń na ziarna wielkości 35-45, 45-55, 55-G5 i 65-70 mm, które spadają do odpowiednich sąsieków (silosów). Przesiewacz dla grysu zwykłego, o średnicy 1,50 m i długości 12,80 m dzieli grys na ziarna 0-5, 5-8, 8-12, 12-15 i 15-35 mm, które dostają się do odpowiednich zbiorników, jako grys zwykły (nie szlachetny) (program uprawnienia budowlane na komputer). Do wyrobu grysu szlachetnego służą osobne duże łamacze, tzw. granulatory o drobnym uzębieniu szczęk, które otrzymują do przeróbki tłuczeń z poszczególnych sąsieków automatycznie. Z łamaczy tych umieszczonych w dolnej części budynku (poniżej przesiewaczy) grys spada do małego podnośnika, gnającego małe czerpaki, umocowane do pionowych łańcuchów i wznosi się w górę do specjalnego prze- siewacza dla grysu szlachetnego, a stąd do odpowiednich zbiorników (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Na ogół zatem wytwórnia składa się z następujących części: dwa łamacze wstępne, jeden wtórny, dwa łamacze do grysu szlachetnego (łamacze wstępne i wtórny są dwuwahadłowe), 4 prze- siewacze do tłucznia i grysu, jeden podnośnik o kubłach na pasie skórzanym dla tłucznia i jeden na łańcuchach dla grysu szlachetnego oraz krótki przenośnik taśmowy z łamaczy wstępnych do przesiewacza (uprawnienia budowlane).
Łamacze
Łamacze umieszczone są na oddzielnych fundamentach wyprowadzonych od ziemi do poziomu 26 m nad nią. Reszta urządzeń maszynowych spoczywa na stropach żelbetowych. Całe urządzenie wprawiają w ruch dwa silniki elektryczne, umieszczone w małej izbie oddzielonej od reszty urządzeń. Siła napędowa wynosi 250 KM. Silosy (sąsicki) na tłuczeń pomieścić mogą 2000 m3 kruszywa i podzielone są na 14 działów, w czym 4 dla tłucznia, 5 dla zwykłego grysu i piasku, 5 dla szlachetnego grysu i piasku. Wyloty silosów zamykane są za pomocą dźwigni i zasuw z umieszczonego nad nimi specjalnego ganku, na którym stoją również dźwigarki do opuszczania lejów spustowych (program egzamin ustny).
Z tyłu budynek ma wyloty sąsieków do ładowania wózków kolejki wąskotorowej, wywożącej tłuczeń na hałdy w razie braku wagonów. W dolnej części budynku pod sąsiekami mieści się waga wagonowa oraz specjalne urządzenie do przesuwania wagonów po torach przetokowych ładowni. Urządzenie to wprawiane w ruch 15-to konnym silnikiem elektrycznym, przesuwa automatycznie wagony doczepione do liny (opinie o programie). Wydajność tłucznia wynosi 1200 ton dziennie, w czym grysu szlachetnego około 150-200 ton. Wytwórnię obsługują: 4-ch ludzi przy maszynach, 2-ch przy wysypywaniu tłucznia z wózków do łamaczy wstępnych, 1 do nadzoru maszyn, 1 robotnik do ładowania tłucznia na wozy kolejowe, 1 przy wadze wagonowej, razem 10 ludzi, prócz paru robotników, zajętych podstawianiem wagonów i przesuwaniem ich na odpowiednie tory (segregator aktów prawnych).
Rozstawienia maszyn w budynku dość przejrzyste, przejście między nimi wygodne i obszerne. Dla zmniejszenia kurzu kamień skrapiają wodą w chwili łamania, co jednak okazało się niewystarczające, wobec czego projektują ustawienie odkurzaczów u wylotów łamaczy. Wytwórnia położona jest w pobliżu stacji kolejowej w odległości 1300 m od łomu. Różnica wysokości między łomem i wytwórnią wynosi 200 m; kolejka linowa ok. 1700 m długa, oparta na słupach żelaznych wysokich do 30 m, dostarcza wózki z materiałem w przybliżeniu co 30 sekund. Wskutek poważnej różnicy wysokości kolejka dostarcza jeszcze wytwórni tłucznia nadmiar energii około 50 KM. Wytwórnia mieści się w budynku wykonanym w całości z żelbetu (łącznie z konstrukcję, dachową,) o długości 22 m, szerokości 9,0 m i wysokości 32 m. Na poziomie 27 m znajduje się wjazd kolejki linowej (promocja 3 w 1). Materiał przywieziony z łomu wysypuje się z wózków wprost do dwóch łamaczy wstępnych o wymiarach gardzieli wlotowej 850×475 mm ustawionych na wysokości 25 m ponad terenem.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32