Blog

12.04.2021

Kryteria porządkowania

W artykule znajdziesz:

Kryteria porządkowania

Kryteria porządkowania

Za pomocą myszy na listwie symboli przełączamy pomiędzy FORMULARZEM a LISTĄ. Widok listy pokazuje wszystkie dotychczas wpisane rekordy danych w formie tabeli. Znajdziemy tutaj rekord danych poziomo w jednej linijce, natomiast pole danych pionowo w kolumnie. Kolejność pól z danymi odpowiada tu dokładnie kolejności danych (program uprawnienia budowlane na komputer).
Na listwie przycisków (symboli) klikamy myszą SORTU] REKORDY DANYCH.

Na ekranie otwiera się okno z pytaniem, w którym polu przeprowadzić sortowanie. W pierwszym polu pojawia się jeszcze przed sortowaniem pole z nazwą „Element". Można teraz wybrać pomiędzy dwiema możliwymi ko- lejnościami sortowania ROSNĄCO A (tzn. rozpoczynając od A) lub MALEJĄCO B (tzn. zaczynając od Z). W tym przypadku wybieramy ROSNĄCO A, oznacza to, że wszelkie dane pod hasłem „Element" będą porządkowane „rosnąco" w kolejności alfabetycznej po wciśnięciu klawisza Enter. Dalsze kryteria porządkowania można dodać w drugim i trzecim polu. Wprowadzamy tu w polu 2 „grubość", a w polu 3 „długość", dzięki czemu wszystkie łączniki będzie można posortować również według wielkości (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Jak uruchamia się poszczególne przeszukiwania?
Ćwiczenie 5: Na listwie symboli wybieramy myszą WIDOK i klikamy PRZESZUKUJ. Na monitorze pojawia się ponownie formularz, do którego należy wprowadzić pożądane kryteria przeszukiwania danych. W tym przypadku będziemy szukać tylko kołków ryflowanych o średnicy 8 mm. Po wstawieniu danych do odpowiednich kolumn pól i następnie po potwierdzeniu klawiszem Enter pojawiają się na monitorze tylko kołki ryflowane o średnicy 8 mm.

Podstawą ukończenia kształcenia z dobrym wynikiem jest zaplanowanie i wykonanie pracy czeladniczej (uprawnienia budowlane). Na etapie planowania uczniowie sporządzają szkice odręczne w celu ustalenia wymiarów, proporcji wymiarów i rzutów. Również tu komputer może okazać się nieocenioną pomocą.

Przygotowanie wielkości rysunku

Wychodząc od powłoki użytkownika uruchamiamy program typu CAD klikając go dwukrotnie i pojawia się jego okno. Teraz można rozpocząć pracę nad rysunkiem.
Aby zgrać z sobą powierzchnię arkusza rysunku i wielkości rysunku, należy najpierw ustalić powierzchnię roboczą. Sporządzany rysunek szafki ma wymiary ok. 120 mm x 90 mm. Widzimy go tu w skali 1:10.
Aby ponadto móc umieścić na rysunku linie wymiarowania, powinno się ustalić nieco większy obszar roboczy (program egzamin ustny).

Na powierzchni programu wybieramy myszą z menu NARZĘDZIA opcję USTAWIENIA RYSUNKU. Pojawia się następne okno dialogowe i wybieramy opcję RASTER/SIAT- KA/WIELKOŚĆ RYSUNKU. Do pojawiającego się teraz okna dialogowego wpisujerm pożądany obszar roboczy. W polu WIELKOŚĆ RYSUNKU PO LEWEJ znajduje się już „0″. Tym samym lewy dolny róg ustalamy jako punkt wyjścia dla obszaru roboczego. W polu PO PRAWE) podajemy wartość „160 mm", a w polu DÓt „140 mm". Wpisując te dane ustalamy obszar roboczy sporządzanego rzutu szafki (opinie o programie).
Podobnie jak za pomocą papieru milimetrowego, również podczas rysowania przy użyciu programu CAD można zastosować jako punkt odniesienia pewien raster. Ponieważ w zależności od rysunku rastry mogą być różne, program CAD umożliwia tu stosowanie różnych ustawień (segregator aktów prawnych). W otwartym wciąż oknie dialogowym RA- STER/SIATKAAVIELKOSC RYSUNKU klikamy myszką określenie RASTER. leżeli określenia RASTER^SIATKA są zaznaczone znakiem Z, to należy tę funkcję wyłączyć myszą. W tym celu najeżdża się kursorem na zaznaczenie i naciska lewy przycisk myszy. RA- STER = SIATKA jest teraz wyłączony.

A ten sam sposób włącza się określenie RASTER. Najeżdżamy kursorem myszy i zaznaczała liczbę znajdującą się bezpośrednio pod określeniem RASTER w POLU X i wymazujemy a W jej miejsce wstawiamy „2″. Tak samo poklepujemy w przypadku POLA Y. Okno dialogowe zatwierdzamy klikając na OK (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

03.05.2024
Kierownik robót budowlanych

Kierownik robót budowlanych to zawód, który często mylony jest z podobnym stanowiskiem, mianowicie z kierownikiem budowy. W związku z tym,…

30.04.2024
Porady przed egzaminem ustnym na uprawnienia budowlane

Przygotowanie się do egzaminu ustnego na uprawnienia budowlane wymaga - poza koniecznością gruntownego przejrzenia wiadomości i ich przyswojenia - nabycia…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami