Blog
Kryteria porządkowania
W artykule znajdziesz:
Kryteria porządkowania
Za pomocą myszy na listwie symboli przełączamy pomiędzy FORMULARZEM a LISTĄ. Widok listy pokazuje wszystkie dotychczas wpisane rekordy danych w formie tabeli. Znajdziemy tutaj rekord danych poziomo w jednej linijce, natomiast pole danych pionowo w kolumnie. Kolejność pól z danymi odpowiada tu dokładnie kolejności danych (program uprawnienia budowlane na komputer).
Na listwie przycisków (symboli) klikamy myszą SORTU] REKORDY DANYCH.
Na ekranie otwiera się okno z pytaniem, w którym polu przeprowadzić sortowanie. W pierwszym polu pojawia się jeszcze przed sortowaniem pole z nazwą „Element". Można teraz wybrać pomiędzy dwiema możliwymi ko- lejnościami sortowania ROSNĄCO A (tzn. rozpoczynając od A) lub MALEJĄCO B (tzn. zaczynając od Z). W tym przypadku wybieramy ROSNĄCO A, oznacza to, że wszelkie dane pod hasłem „Element" będą porządkowane „rosnąco" w kolejności alfabetycznej po wciśnięciu klawisza Enter. Dalsze kryteria porządkowania można dodać w drugim i trzecim polu. Wprowadzamy tu w polu 2 „grubość", a w polu 3 „długość", dzięki czemu wszystkie łączniki będzie można posortować również według wielkości (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Jak uruchamia się poszczególne przeszukiwania?
Ćwiczenie 5: Na listwie symboli wybieramy myszą WIDOK i klikamy PRZESZUKUJ. Na monitorze pojawia się ponownie formularz, do którego należy wprowadzić pożądane kryteria przeszukiwania danych. W tym przypadku będziemy szukać tylko kołków ryflowanych o średnicy 8 mm. Po wstawieniu danych do odpowiednich kolumn pól i następnie po potwierdzeniu klawiszem Enter pojawiają się na monitorze tylko kołki ryflowane o średnicy 8 mm.
Podstawą ukończenia kształcenia z dobrym wynikiem jest zaplanowanie i wykonanie pracy czeladniczej (uprawnienia budowlane). Na etapie planowania uczniowie sporządzają szkice odręczne w celu ustalenia wymiarów, proporcji wymiarów i rzutów. Również tu komputer może okazać się nieocenioną pomocą.
Przygotowanie wielkości rysunku
Wychodząc od powłoki użytkownika uruchamiamy program typu CAD klikając go dwukrotnie i pojawia się jego okno. Teraz można rozpocząć pracę nad rysunkiem.
Aby zgrać z sobą powierzchnię arkusza rysunku i wielkości rysunku, należy najpierw ustalić powierzchnię roboczą. Sporządzany rysunek szafki ma wymiary ok. 120 mm x 90 mm. Widzimy go tu w skali 1:10.
Aby ponadto móc umieścić na rysunku linie wymiarowania, powinno się ustalić nieco większy obszar roboczy (program egzamin ustny).
Na powierzchni programu wybieramy myszą z menu NARZĘDZIA opcję USTAWIENIA RYSUNKU. Pojawia się następne okno dialogowe i wybieramy opcję RASTER/SIAT- KA/WIELKOŚĆ RYSUNKU. Do pojawiającego się teraz okna dialogowego wpisujerm pożądany obszar roboczy. W polu WIELKOŚĆ RYSUNKU PO LEWEJ znajduje się już „0″. Tym samym lewy dolny róg ustalamy jako punkt wyjścia dla obszaru roboczego. W polu PO PRAWE) podajemy wartość „160 mm", a w polu DÓt „140 mm". Wpisując te dane ustalamy obszar roboczy sporządzanego rzutu szafki (opinie o programie).
Podobnie jak za pomocą papieru milimetrowego, również podczas rysowania przy użyciu programu CAD można zastosować jako punkt odniesienia pewien raster. Ponieważ w zależności od rysunku rastry mogą być różne, program CAD umożliwia tu stosowanie różnych ustawień (segregator aktów prawnych). W otwartym wciąż oknie dialogowym RA- STER/SIATKAAVIELKOSC RYSUNKU klikamy myszką określenie RASTER. leżeli określenia RASTER^SIATKA są zaznaczone znakiem Z, to należy tę funkcję wyłączyć myszą. W tym celu najeżdża się kursorem na zaznaczenie i naciska lewy przycisk myszy. RA- STER = SIATKA jest teraz wyłączony.
A ten sam sposób włącza się określenie RASTER. Najeżdżamy kursorem myszy i zaznaczała liczbę znajdującą się bezpośrednio pod określeniem RASTER w POLU X i wymazujemy a W jej miejsce wstawiamy „2″. Tak samo poklepujemy w przypadku POLA Y. Okno dialogowe zatwierdzamy klikając na OK (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32