Blog

Kto może wpisać się na listę członków izby inżynierów budownictwa? zdjęcie nr 2
09.01.2023

Łańcuch przenośnikowy

W artykule znajdziesz:

Kto może wpisać się na listę członków izby inżynierów budownictwa? zdjęcie nr 3
Łańcuch przenośnikowy

W wielu zakładach do powolnego suszenia wyrobów stosuje się płaskie suszarki „Turyngia” o długości 11,5 i 14 m. W suszarkach tych uzyskano, w zasadzie, poziomy ruch wyrobów i czynnika suszącego. Temperatura suszenia wynosi od 30 do 70°C, czas suszenia wyrobów (o średnicy 240 mm) 4,5 h; wydajność 430 szt./h, ilość form w obiegu (bez łańcucha przenoszącego) 1920 szt., zużycie jednostkowe ciepła na 1 kg odparowanej wilgoci 7416 kJ (1770 kcal) (program uprawnienia budowlane na komputer).

Łańcuch przenośnikowy z podwieszonymi koszami tworzy sześć poziomów, oddzielonych jeden od drugiego przegrodami ze sztywnej tektury. Górny poziom, do którego ciepłe powietrze nie jest doprowadzane, służy do zwrotu form gipsowych. W środku umieszczony jest grzejnik parowo-powietrzny 1. Doprowadzanie gorącego powietrza jest skoncentrowano po obu stronach suszarki, av środkowej jej części, w drugim, trzecim, czwartym i piątym poziomie przenośnika (program uprawnienia budowlane na ANDROID). Wstępujące przez boczne kolektory 2 i 3 strumienie powietrza, ogrzanego za pomocą grzejnika, przepływają w poziomych kierunkach od środka suszarki do obu jej powierzchni czołowych.

Dolny poziom działa jak kanał zbiorczy odprowadzający zużyte powietrze. Pobór tego powietrza odbywa się w centralnej części suszarki przez poprzeczną rurę, dołączoną do wentylatora wyciągowego 4. Część powietrza zostaje usunięta na zewnątrz 5, a część jest zasysana przez króciec 6 regulowany zasuwą i w mieszaninie z wykorzystaną częścią powietrza zostaje skierowana do grzejnika 1. Cykl powtarza się (uprawnienia budowlane).

Wyroby na formach gipsowych wstawia się na półki przenośnika przez okienko 7 i po wysuszeniu zdejmuje z form przez okienko 8 po stronie przeciwnej. Suszarki tego typu są wolnobieżne, wymagają dużej ilości form gipsowych w obiegu i nie spełniają wymagań automatyzacji i przyspieszenia produkcji (program egzamin ustny).

Suszenie dwuetapowe

Suszenie dwuetapowe może być prowadzone w suszarce GIKI, która składa się z dwóch pięter (stref) / i II, rozdzielonych poziomą przegrodą 1. W strefach tych umieszczone są kołyskowe przenośniki łańcuchowe 2 i 3. Ich ruch jest zsynchronizowany i skokowy. Taki system ruchu przenośników umożliwia włączenie suszarki do zautomatyzowanej linii potokowej (opinie o programie).

Doprowadzanie wyrobów na formach gipsowych odbywa się przez okienko (zaznaczono lewą strzałką). W pozycji A wyroby o wilgotności 14% wyjmuje się z gipsowych form i przemieszcza (może być zastosowany automat- -przestawnica próżniowa) do pozycji B na przenośnik 3. Wysuszone wyroby o wilgotności 1% są również wyjmowane przez okienko (zaznaczono prawą strzałką).

Na dolnym piętrze odbywa się pierwszy etap suszenia talerzy na formach gipsowych, jak również suszenie form gipsowych powracających na najniższe odgałęzienie przenośnika, do miejsca formowania. Na górnym piętrze przebiega końcowe suszenie półfabrykatów (segregator aktów prawnych).

Do suszenia talerzy w pierwszym etapie stosuje się ukierunkowany strumień powietrza o temperaturze 65-f-70°C. Nośnik ciepła doprowadza się przez trzy skrzynie rozdzielcze 4 rozmieszczone na półkach z wyrobami 5. W dolnej powierzchni skrzyń znajdują się nasadki z powierzchnią perforowaną. Prędkość wypływu strumieni ogrzanego powietrza z otworów wynosi 13-15 m/s. Zużyte powietrze odsysa się przez otwory w skrzyni 6, pod najniższym odgałęzieniem przenośnika. Część powietrza o temperaturze ok. 50°C kieruje się do recyrkulacji, część odprowadza się do atmosfery.

W drugiej strefie (tak samo jak i w pierwszej) talerze są rozmieszczone denkami ku górze i opierają się już nie na formach gipsowych, a na wąskich pierścieniowych podstawkach metalowych, zapewniających dostęp gorącego powietrza do obydwu stron talerza (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Kto może wpisać się na listę członków izby inżynierów budownictwa? zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Kto może wpisać się na listę członków izby inżynierów budownictwa? zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Kto może wpisać się na listę członków izby inżynierów budownictwa? zdjęcie nr 8 Kto może wpisać się na listę członków izby inżynierów budownictwa? zdjęcie nr 9 Kto może wpisać się na listę członków izby inżynierów budownictwa? zdjęcie nr 10
Kto może wpisać się na listę członków izby inżynierów budownictwa? zdjęcie nr 11
Kto może wpisać się na listę członków izby inżynierów budownictwa? zdjęcie nr 12 Kto może wpisać się na listę członków izby inżynierów budownictwa? zdjęcie nr 13 Kto może wpisać się na listę członków izby inżynierów budownictwa? zdjęcie nr 14
Kto może wpisać się na listę członków izby inżynierów budownictwa? zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Kto może wpisać się na listę członków izby inżynierów budownictwa? zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Kto może wpisać się na listę członków izby inżynierów budownictwa? zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami