Blog

Przekrój poprzeczny tężników teowy zdjęcie nr 2
23.02.2022

Malowanie pędzlem

W artykule znajdziesz:

Przekrój poprzeczny tężników teowy zdjęcie nr 3
Malowanie pędzlem

Uzasadnijcie wybór sposobu wykonania robót (w nawiasach podano numery zadań, tablice i rysunki, w których znajdziecie potrzebne wskazówki). Malowanie okien stalowych rdzochronną farbą olejną podkładową za pomocą pędzla. Malowanie zbiornika farbą rdzochronną ftalową szerokim wałkiem. Zanurzanie rusztów kratowych w gruncie reaktywnym (program uprawnienia budowlane na komputer). Malowanie powierzchni stali pokrytej wżerami, spowodowanymi przez korozję, olejną minią ołowianą za pomocą pędzla. Natryskiwanie pistoletem rdzochronnej winylowej farby nawierzchniowej na powlokę podkładową na tym samym spoiwie. Malowanie lakierem asfaltowym przeciwrdzewnym o wysokiej lepkości za pomocą pędzla.

W poszczególnych sposobach malowania proces malowania składa się na ogół z następujących czynności:

Malowanie pędzlem:

  • zanurzenie pędzla w farbie (lakierze) az do poziomu skrępowania szczeciny,
  • rozłożenie z grubsza farby na podłożu silnymi, podłużnymi i poprzecznymi pociągnięciami pędzla,
  • rozprowadzenie farby równomierną cienką warstwą i wygładzenie długimi pociągnięciami pędzla w jednym kierunku,
  • naniesienie następnej powłoki i wygładzenie jej w kierunku prostopadłym do wygładzania poprzednie (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Malowanie wałkiem:

  • zanurzenie wałka w lakierze,
  • odciśnięcie nadmiaru farby na sicie,
  • nanoszenie lakieru na podłoże przez powolne wałkowanie tam i z powrotem,
  • równomierne rozprowadzenie i wygładzenie lakieru przez lekkie przewałkowanie (uprawnienia budowlane).

Zanurzanie:

  • zanurzenie elementów przeznaczonych do malowania w kąpieli z wyrobu lakierowego,
  • powolne wyjęcie elementów z kąpieli,
  • umożliwienie spłynięcia nadmiaru lakieru z dolnej krawędzi każdego elementu,
  • odstawienie pomalowanych przedmiotów ewentualnie odwrócenie ich o 1 80°, aby lakier, który zgromadził się przy dolnej krawędzi, spłyną! z powrotem.

Natryskiwanie:

  • lekkie zroszenie powierzchni o wielkości od 1 do 2 m2,
  • natryskanie tej powierzchni poziomymi ruchami pistoletu,
  • natryskanie powierzchni ruchami pionowymi pistoletu (krzyżowo); przy natryskiwaniu należy uważać, aby lepkość farby, ciśnienie powietrza i wielkość otworu dyszy były odpowiednio dobrane (program egzamin ustny).

Pokrycie lakierowe

Niektóre wyroby lakierowe nie mogą być nanoszone w sposób podany wyżej. Wymagają one szczególnego sposobu nanoszenia, np.:

  1. wyroby lakierowe na spoiwie nitrocelulozowym winylowym i chlo- rokauczukowym muszą być nanoszone bardzo szybkimi pociągnięciami pędzla bez powolnego wygładzania (por. zadania od Z 114 do Z 116),
  2. przy natryskiwaniu szybko schnących lakierów powierzchnia powinna być pokryta jednym ciągiem, jeśli jest wymagana gładka powierzchnia pokrycia (por. schemat 40, zadanie Z 120 g) (opinie o programie).

Podana niżej reguła ograniczona czerwoną linią ma w każdym wierszu o jeden przymiotnik za dużo. Wykreślcie zbyteczny przymiotnik, tak aby reguła stała się prawidłowa. Spośród różnych metod zabezpieczania stali przed korozją pierwsze miejsce pod względem zakresu stosowania zajmują pokrycia malarskie lakierowe (segregator aktów prawnych). Szczególnie odporne pokrycia uzyskuje się stosując pod pokrycie lakierowe metalizację natryskową podłoża cynkiem lub aluminium. Pokrycie lakierowe składa się z dwu lub więcej powłok naniesionych jedna na drugą, dostosowanych do siebie pod względem właściwości fizycznych i chemicznych, z zachowaniem potrzebnego czasu schnięcia kolejnych warstw. Wykonywanie pokrycia rozpoczyna się od gruntowania, które ma zapewnić przede wszystkim dobrą przyczepność i kończy się na naniesieniu powłoki nawierzchniowej, która powinna być szczególnie odporna na wpływy zewnętrzne. Pod powłokę nawierzchniową kładzie się zwykle dwie do trzech powłok pośrednich, które przyczyniają się do uzyskania wymaganej grubości i szczelności pokrycia (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Przekrój poprzeczny tężników teowy zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Przekrój poprzeczny tężników teowy zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Przekrój poprzeczny tężników teowy zdjęcie nr 8 Przekrój poprzeczny tężników teowy zdjęcie nr 9 Przekrój poprzeczny tężników teowy zdjęcie nr 10
Przekrój poprzeczny tężników teowy zdjęcie nr 11
Przekrój poprzeczny tężników teowy zdjęcie nr 12 Przekrój poprzeczny tężników teowy zdjęcie nr 13 Przekrój poprzeczny tężników teowy zdjęcie nr 14
Przekrój poprzeczny tężników teowy zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Przekrój poprzeczny tężników teowy zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Przekrój poprzeczny tężników teowy zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami