Blog

Mechaniczny natryskiwacz roztworów gruntujących
W artykule znajdziesz:

Mechaniczny natryskiwacz roztworów gruntujących NRG-201M jest urządzeniem przejezdnym, pracującym w dowolnych warunkach atmosferycznych i różnych sytuacjach. Natryskiwacz składa się: z urządzenia podstawowego, jakim jest pompa do podawania roztworu, napędzana silnikiem elektrycznym, z urządzenia sterująco-zabezpieczającego, z węża ciśnieniowego średnicy wewnętrznej 13 mm i długości 100 m, wytrzymującego ciśnienie do 40 atm, oraz ze stojaka do podtrzymywania beczek z roztworem (program uprawnienia budowlane na komputer). Natryskiwacz nadaje się do roztworów asfaltowych na bazie rozpuszczalników organicznych, nie nadaje się do emulsji asfaltowych. Do wykonywania powłok izolacyjnych z lepików asfaltowych na gorąco może służyć natryskiwacz lepiku na gorąco typu NLG-200, którego produkcja ma być uruchomiona w najbliższych latach. Prototyp tego urządzenia uzyskał pozytywną ocenę Instytutu Mechanizacji Budownictwa (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Natryskiwacz wyposażony jest w elektryczne urządzenie do grzania (topienia) lepiku.
Do wykonywania powłok izolacyjnych z asfaltowych emulsji kationowych i lateksu butadieno-styrenowego, wykonywanych wg technologii opracowanej w COBRPIB w Katowicach, służy urządzenie składające się z:
- dwudyszowego rozpylacza inżektorowego,
- rozdzielacza sprężonego powietrza,
- agregatu lub sprężarki powietrznej,
- węży gumowych ciśnieniowych do sprężonego powietrza i węży gumowych bezciśnieniowych do emulsji i do lateksu,
- pojemników pojemności 100 I do emulsji i do lateksu,
- pojemnika na posypkę pojemności 200 I.
Zestaw urządzenia - bez agregatu sprężonego powietrza (uprawnienia budowlane).
Rozpylacz inżektorowy jest zasilany sprężonym powietrzem, doprowadzanym gumowym wężem ciśnieniowym ze sprężarki. Zużycie powietrza wynosi ok. 60 Nm3/godz., wymagane ciśnienie - 5-7 at. Rozpylacz dwudyszowy służy do równoczesnego nanoszenia (natrysku) emulsji asfaltowej i lateksu. Możliwe jest też natryskiwanie rozpylaczem osobno lateksu, osobno emulsji.
Rozpylacz
Rozpylacz składa się z dwóch sprzężonych ze sobą dysz inżektorowych, umocowanych na wspólnym uchwycie. Wyloty są nachylone w stosunku do siebie pod kątem umożliwiającym mieszanie się emulsji i lateksu w rozpylanym strumieniu w odległości ok. 1 m od wylotu dysz. Obie końcówki rozpylacza są odchylone od osi poziomej o ok. 30°, co umożliwia dogodne pokrywanie emulsją i lateksem powierzchni izolowanych. Wydajność nominalna rozpylacza wynosi ok. 12 l/min emulsji asfaltowej i ok. 6 l/min lateksu. Rozpylacz ma dwa zawory umożliwiające regulację wydajności dysz (program egzamin ustny).
Pojemnik na posypkę ma w dnie stożkowy lej z zaworem inżektorowym, do którego podłączone są węże gumowe sprężonego powietrza i posypki. Kompletne urządzenie (bez sprężarki) do tej technologii produkują zakłady w Pile, podległe bezpośrednio Centralnemu Ośrodkowi Badawczo-Rozwojowemu Przemysłu Izolacji Budowlanej w Katowicach (opinie o programie).
W Instytucie Mechanizacji Budownictwa skonstruowano urządzenie pompowe do natryskiwania powłok izolacyjnych wg technologii COBRPIB w Katowicach. Urządzenie to składa się: z pompy zębatej, przewodów ciśnieniowych do emulsji i lateksu, natryskiwacza jednogłowicowego z końcówką natryskową (segregator aktów prawnych).
Tłoczy ono emulsję i lateks na znaczne wysokości, dzięki czemu odpada konieczność transportu tych środków w beczkach. Do wykonywania powłok izolacyjnych z asfaltowej emulsji anionowej modyfikowanej lateksem butadieno-styrenowym, zbrojonej ciętym włóknem szklanym, wykonywanej wg technologii opracowanej w Instytucie Mechanizacji Budownictwa w Warszawie, służy urządzenie składające się z:
- urządzenia pompowo-natryskowego,
- krajarki włókna szklanego,
- sprężarki (agregatu) powietrza,
- przewodów ciśnieniowych do transportu emulsji,
- przewodów ciśnieniowych do sprężonego powietrza,
- stelaża włókna szklanego (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Deskowanie inaczej szalowanie, to tymczasowa konstrukcja stosowana w budownictwie, która służy do nadawania kształtu mieszance betonowej podczas jej wylewania oraz…
Instalacja wodociągowa to system rur, armatury i urządzeń służących do doprowadzania wody do budynków oraz jej rozprowadzania do poszczególnych punktów…







53 465

98%

32