Blog
Narzędzia ratunkowe
W artykule znajdziesz:
Narzędzia ratunkowe - przedmioty lub proste urządzenia techniczne przeznaczone w robotach ratunkowych do usuwania powstałej w otworze przeszkody wiertniczej narzędzia składane - narzędzia skrawające złożone z elementów łączonych przy zastosowaniu połączeń rozłącznych (rozbieralnych); n.s. dzielą się na narzędzia z ostrzami wymiennymi, narzędzia z ostrzami przestawnymi i narzędzia nastawne (program uprawnienia budowlane na komputer).
Narzędzia skojarzone - narzędzia skrawające zespołowe złożone z narzędzi różnych grup (np. wiertło-pogłębiacz, rozwiertak-gwintownik) narzędzia skrawające - narzędzia do obróbki skrawaniem; n.s. dzielą się: wg stopnia mechanizacji i sposobu obróbki na n.s. do obróbki mechanicznej (np. noże tokarskie, frezy) i n.s. do obróbki ręcznej (np. pilniki, dłuta, skroba- ki, a wg liczby ostrzy nan.s. jednoostrzowe (np. noże tokarskie) i n.s. wieloostrzowe (np. frezy, przeciągacze) narzędzia skrawające kształtowe - narzędzia skrawające do obróbki kształtowej mające zarysy ostrzy odpowiadające zarysom obrabianych przedmiotów (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Narzędzia skrawające punktowe - narzędzia skrawające stosowane do obróbki punktowej, gdzie rolę punktu kształtującego spełnia wierzchołek ostrza poruszający się względem obrabianego przedmiotu po torze wyznaczającym kształt obrabianej powierzchni narzędzia stopniowe - narzędzia skrawające zespołowe złożone z narzędzi tej samej grupy (np. wiertło stopniowe do wiercenia otworów o kilku średnicach) narzędzia ścierne - narzędzia skrawające o ustalonym kształcie i wymiarach, zawierające ziarna ścierne spełniające funkcję ostrzy skrawających, np. ściernica (uprawnienia budowlane).
Narzędzia zespołowe
Narzędzia zespołowe, narzędzia kombinowane - narzędzia skrawające, które łączą w sobie dwa lub więcej narzędzi prostych narzędzia zmechanizowane - narzędzia ręczne z napędem elektrycznym lub pneumatycznym (np. szlifierka ręczna, młotek pneumatyczny); w n.z. zmechanizowany jest ruch główny (roboczy) narzędzia, natomiast ruchy posuwowe i nastaw- cze wykonywane są siłą mięśni robotnika narzędzie - przedmiot służący do bezpośredniego oddziaływania w procesie pracy na obiekt pracy (program egzamin ustny).
Narzędzie wielostronne - wielorak narzędziowiec - wykwalifikowany pracownik na- rzędziowni; specjalista w zakresie konstrukcji i produkcji narzędzi narzędziownia - oddział zakładu przemysłowego zajmujący się wykonywaniem, konserwacją i sprawdzaniem narzędzi i przyrządów narznica - zasuwnica narzucarka - formierka narzucarka narzut kamienny - warstwa okruchów skalnych ułożonych lub narzuconych na niektóre budowle hydrotechniczne lub ich części; stanowi najczęściej zabezpieczenie nasypów, ostróg itp. przed rozmywaniem; n.k. stosowany jest również jako obciążenie i zabezpieczenie elementów faszynowych budowli wodnych narzut tynkowy - zewnętrzna warstwa tynku dwuwarstwowego lub środkowa warstwa tynku trój- warstwowego grubości 8-15 mm, wykonana zwykle z zaprawy cementowo-wapiennej lub wapiennej, wyrównująca powierzchnię elementu budowli (opinie o programie).
Narzutnica - maszyna do tynkowania, składająca się z pojemnika na zaprawę budowlaną i z mechanizmu wyrzucającego zaprawę za pomocą obracającego się wirnika narzutowiec - głaz narzutowy narzutowiec - kamień polny narzynka (ślusarska) - narzędzie ręczne skrawające kształtowe do nacinania lub wykańczania (kalibrowania) gwintów; n. mogą mieć różne kształty (okrągłe, kwadratowe, sześciokątne, rurowe) oraz mogą być dzielone (składające się z dwu części) i niedzielone nasada pożarnicza - element łączący zaopatrzony z jednej strony w gwint, za pomocą którego nakręca się go na króćce wylotowe motopomp pożarniczych, hydrantów przeciwpożarowych, zewnętrznych i wewnętrznych zaworów przeciwpożarowych itp., z drugiej zaś w specjalne zaczepy kłowe, za pomocą których dołącza się do niego wąż pożarniczy (segregator aktów prawnych).
Nasada zamkowa - część działa służąca do połączenia lufy z zamkiem oraz do pomieszczenia w niej niektórych mechanizmów zamka nasadka anamorfotyczna - kin. w technice filmu panoramicznego - nasadka na obiektywie kamery lub projektora umożliwiająca zwężanie lub rozszerzanie obrazu (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32