Blog

Strop płytowy żelbetowy zdjęcie nr 2
17.03.2022

Obciążenie kotła

W artykule znajdziesz:

Strop płytowy żelbetowy zdjęcie nr 3
Obciążenie kotła

Obciążenie kotła - stosunek uzyskiwanej mocy do mocy znamionowej kotła podawany w procentach obciążenie krytyczne - granica rosnących wartości obciążenia rozdzielająca obciążenia mniejsze, dla których dana postać równowagi układu jest stateczna, od obciążeń większych, powodujących niestateczność tej postaci, a stateczność innej, nowej postaci równowagi obciążenie niszczące - górna granica wzrastającego obciążenia, przy której zachodzi pęknięcie elementu konstrukcyjnego lub jego odkształcenie plastyczne o wartości większej niż dopuszczalna (program uprawnienia budowlane na komputer).

Obciążenie ogniowe (pomieszczenia) - ilość jednostek cieplnych przypadająca na 1 m2 powierzchni podłogi pomieszczenia, jaka w przypadku pożaru może się praktycznie wytworzyć z materiałów palnych, znajdujących się w tym pomieszczeniu obciążenie ograniczające - wartość graniczna wielkości innej niż mierzona, pozwalająca na właściwe użycie przyrządu; np. o. o. prądowe watomierza, waromierza, licznika lub fazomierza jest wartością graniczną prądu, który może płynąć przez przyrząd nie powodując jego uszkodzenia (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Obciążenie osiowe, obciążenie wzdłużne (belki) - obciążenie belki o kierunku zgodnym z jej osią obciążenie pastwiska - ciężar pasących się zwierząt przypadający na 1 ha spasanej aktualnie kwatery pastwiska obciążenie poprzeczne (belki lub płyty) - obciążenie prostopadłe do osi belki lub do płaszczyzny środkowej płyty (uprawnienia budowlane).

Obciążenie przemienne, obciążenie obustronnie zmienne - obciążenie zmieniające się okresowo w ten sposób, że graniczne wartości obciążenia są równe co do wartości bezwzględnych, a przeciwne co do znaku obciążenie pulsujące - obciążenie tętniące obciążenie rozpiętości - stosunek ciężaru całkowitego samolotu do kwadratu rozpiętości jego skrzydeł obciążenie ruchome - obciążenie stanowiące zwykle układ sił stałych co do wartości i kierunku, lecz których punkty przyłożenia zmieniają swe położenie względem danego ciała obciążenie skupione - mech. obciążenie, które można traktować jako przyłożone w jednym punkcie (program egzamin ustny).

Obciążenie stałe

Obciążenie stałe, obciążenie statyczne - mech. obciążenie utworzone z sił o niezmiennych w czasie wartościach, kierunkach i punktach przyłożenia względem danego ciała obciążenie symetryczne - obciążenie rozdzielone równomiernie pomiędzy przewody lub grupy przewodów w układzie wieloprzewodowym lub wielofazowym (opinie o programie).

Obciążenie szczytowe - największa wartość obciążenia w określonym przedziale czasu (np. w ciągu doby, miesiąca, roku) obciążenie sztuczne - urządzenie pomocnicze stosowane w układzie pomiarowym, mające w zakresie częstotliwości pomiarowych impedancję rzeczywistego obciążenia badanego źródła zakłóceń obciążenie tętniące, obciążenie pulsujące, obciążenie jednostronnie zmienne - obciążenie zmieniające się okresowo w ten sposób, że obie jego wartości graniczne są tego samego znaku obciążenie użytkowe - mech obciążenie najmniej korzystne ze względu na bezpieczeństwo elementu konstrukcyjnego podczas jego pracy, przyjmowane za podstawę obliczenia wytrzymałościowego (segregator aktów prawnych).

Obciążenie zmienne - obciążenie dowolne zmieniające się w czasie w pewnych granicach obciążnik - przedmiot użyty jako dodatkowy ciężar obciążający dane urządzenie obciążnik - ciało stałe sproszkowane, które zmieszane z wodą tworzy ciecz ciężką zawiesinową; o. stosowane są np. przy wzbogacaniu kopalin obciążnik’ (materiału malarskiego) - wypełniacz (promocja 3 w 1).

Obcinanie impulsów - kształtowanie impulsów polegające na wyeliminowaniu na wyjściu układu górnej lub dolnej części impulsu; o.i. stosuje się w technice impulsowej i regulacyjnej obcinanie słów - zniekształcenie nielineame sygnału, polegające na stracie początkowych i końcowych części słów lub zgłosek, powodowane niedoskonałym działaniem urządzeń sterowanych głosem obcinarka - odl. maszyna do odcinania układu wlewowego od odlewu obcinka - górn. wyrobisko typu korytarzowego mające po jednej stronie caliznę, a po drugiej zroby.

Najnowsze wpisy

31.03.2025
Strop płytowy żelbetowy zdjęcie nr 4
Co to jest deskowanie i jakie są jego rodzaje?

Deskowanie inaczej szalowanie, to tymczasowa konstrukcja stosowana w budownictwie, która służy do nadawania kształtu mieszance betonowej podczas jej wylewania oraz…

21.03.2025
Strop płytowy żelbetowy zdjęcie nr 5
Co to jest instalacja wodociągowa?

Instalacja wodociągowa to system rur, armatury i urządzeń służących do doprowadzania wody do budynków oraz jej rozprowadzania do poszczególnych punktów…

Strop płytowy żelbetowy zdjęcie nr 8 Strop płytowy żelbetowy zdjęcie nr 9 Strop płytowy żelbetowy zdjęcie nr 10
Strop płytowy żelbetowy zdjęcie nr 11
Strop płytowy żelbetowy zdjęcie nr 12 Strop płytowy żelbetowy zdjęcie nr 13 Strop płytowy żelbetowy zdjęcie nr 14
Strop płytowy żelbetowy zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Strop płytowy żelbetowy zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Strop płytowy żelbetowy zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami