Blog
Obiektyw anamorflezny
W artykule znajdziesz:
Obiektyw anamorflezny - obiektyw składający się z soczewek (zwykle dwu lub trzech) cylindrycznych, służący w kinematografii do zwężania obrazu przy jednoczesnym wydłużeniu go w kierunku pionowym tak, aby przy projekcji można było uzyskać obraz szerokoekranowy obiektyw imersyjny - obiektyw mikroskopowy, w którym przestrzeń między szkiełkiem pokrywkowym i pierwszą soczewką wypełnia się przezroczystą cieczą o współczynniku załamania zbliżonym do współczynnika załamania szkła soczewki (program uprawnienia budowlane na komputer).
Obiektyw mikroskopowy - układ optyczny tworzący obraz przedmiotu w płaszczyźnie przedmiotowej okularu mikroskopu obiektyw szerokokątny - fot. obiektyw o kącie obrazu szerszym niż kąt normalnie stosowany (ogniskowa jest krótsza od dłuższej krawędzi formatu negatywu) (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Obiektyw zmiennoogniskowy - obiektyw umożliwiający ciągłą (w pewnym zakresie), bez- stopniową zmianę ogniskowej przez przesunięcie grupy soczewek wzdłuż osi obiektywu obieraczka - spoi. maszyna do obierania, skrobania i czyszczenia warzyw i owoców działająca na zasadzie tarcia o odpowiednio ukształtowane i szorstkie powierzchnie ścierające obieranie formy - usuwanie z powierzchni podziału formy części masy formierskiej w celu nadania tej powierzchni kształtu umożliwiającego wyjęcie modelu z formy obierki - włók. włókna bardzo krótkie i pył włókienny z niewielką ilością zanieczyszczeń roślinnych, częściowo zabrudzone i zaolejone, oczyszczane mechanicznie i przeznaczone do wytwarzania włóknin (uprawnienia budowlane).
Obierza - obramowanie sieci rybackiej z góry i z dołu sznurem włókiennym obijaczka - zaokrąglarka obijanie modelu - uderzanie w trzpień umieszczony w specjalnym otworze znajdującym się na powierzchni podziału modelu, w celu wyjęcia modelu z formy odlewniczej bez jej uszkodzenia (program egzamin ustny).
Objazd
Objazd - ominięcie odcinka drogi czasowo zamkniętego dla ruchu objętość - mat. miara addytywna określona na bryłach; przyjmuje się, że o. prostopadłościanu jest iloczynem długości jego trzech generujących boków, a następnie rozszerza miarę na inne brył} w ten sposób, że za o. bryły przyjmuje się kres górny sum objętości rozłącznych prostopadłościanów, jakie można zawrzeć w tej bryle objętość atomowa - objętość, jaką zajmuje jeden gramoatom danego pierwiastka, tj. iloraz masy atomowej względnej wyrażonej w gramach i gęstości pierwiastka (opinie o programie).
Objętość czynna detektora - część całkowitej objętości detektora, z której pochodzi informacja o mierzonym promieniowaniu objętość informacyjna sygnału mowy - wielkość określająca największą liczbę informacji, jaka może być zawarta w sygnale mowy, wyrażona wzorem V = TFD w którym: T - czas trwania sygnału, F - szerokość widma sygnału, D - odstęp sygnału mowy od zakłóceń objętość krytyczna - objętość gazu w temperaturze i pod ciśnieniem krytycznym objętość martwa detektora - część objętości detektora promieniowania jonizującego, z której informacja o promieniowaniu nie jest mierzona lub jest mierzona w sposób niewłaściwy dla detektora (segregator aktów prawnych).
Objętość modularna - teoretyczna objętość elementu modularnego o głównych wymiarach zgodnych z koordynacją modularną objętość molowa - objętość jednego mola układu (jedno- lub wieloskładnikowego) objętość nasypowa - objętość zajmowana przez luźno nasypany sypki materiał objętość płynna, objętość substancjalna - wyodrębniona część poruszającego się płynu, złożona zawsze z tych samych elementów i otoczona tą samą powierzchnią płynną objętość samoistna - objętość, której wartość liczbowa jest ściśle określona i zmienia się tylko nieznacznie pod wpływem sił zewnętrznych objętość skokowa - pojemność skokowa objętość substancjalna - objętość płynna objętość właściwa - stosunek objętości jakiegoś ciała do jego masy; odwrotność gęstości objętość właściwa kondensatora - wielkość określona stosunkiem objętości kondensatora do jednego z jego parametrów elektrycznych (pojemności, energii), pozwalająca na porównywanie między sobą różnych kondensatorów oblachowanie - zespół blaszanych części nadwozia samochodu nie należących do kadłuba oblatywacz - doświadczony pilot zajmujący się zawodowo oblatywaniem samolotów (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32