Opis egzaminu pisemnego z roku 2011

 
Marek Grudek
Marek Grudek
Użytkownik: Marek Grudek Specjalność: Instalacje elektryczne - projektowe i wykonawcze bez ograniczeń Izba: Wielkopolska    Egzamin: jesień 2011    

Egzamin zdawałem w Wielkopolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w sesji jesiennej w 2011 roku. Jestem elektrykiem, więc swoje uprawnienia budowlane zdawałem ze specjalności instalacje elektryczne do projektowania i do kierowania robotami budowlanymi. Początek mojej kariery zawodowej rozpoczął się już w technikum elektrycznym, do którego chodziłem w Poznaniu. (program na komputer) Nie chciałem iść do liceum, ponieważ nie wiedziałem jeszcze czy będę szedł na studia, a po skończeniu technikum zawsze ma się już wyuczony zawód. No i nauka w technikum to nie tylko sucha teoria jaką się uczy w typowym liceum, ale również praktyka. Zajęcia praktyczne są nieocenione. Mój los po ukończeniu technikum jednak potoczył się w kierunku studiów. Bardzo się cieszyłem, że dostałem się na Wydział Elektryczny na Politechnikę Gdańską. Studia trwały 5 lat, ponieważ byłem na studiach jednolitych magisterskich.(program na telefon) To również był fantastyczny okres w moim życiu.

Ile bym zarabiał mając uprawnienia budowlane

Podczas studiów nauczyłem się bardzo wielu interesujących rzeczy, a w połączeniu z praktyką, którą zdobyłem w technikum przewyższałem innych kolegów z roku.  (promocja 3 w 1)Po studiach rozpocząłem pracę w firmie projektowo-budowlanej, która zajmuje się tylko i wyłącznie projektowaniem oraz wykonywaniem instalacji elektrycznych na budynkach mieszkalnych, użyteczności publicznej oraz wielkich hal magazynowych i sportowych. Mało jest takich firm w Polsce, dlatego szczęście w moim kierunku uśmiechnęło się ponownie. Praktykę odbywałem prawie 5 lat. Mogłem podejść do egzaminu już po 4 latach, ale było tyle pracy, tyle budów i projektów, że zwyczajnie nie było na to czasu.(program na egzamin ustny) Tym bardziej, że szef płacił mi tyle, ile bym zarabiał mając uprawnienia budowlane. Gdy już w pracy trochę się uspokoiło złożyłem komplet dokumentów o przystąpienie do kwalifikacji do egzaminu na uprawnienia budowlane. Przed egzaminem uczyłem się 3 miesiące, takiej intensywnej nauki.

Pierwsze pytania są łatwe

Na początku przeczytałem wszystkie ustawy, które były przypisane do mojej specjalności w różnym stopniu znajomości: ogólne oraz szczegółowe. Potem przystąpiłem do nauki testów na uprawnienia budowlane. Niektóre pytania bardzo szybko wchodziły do głowy, a niektóre były bardziej skomplikowane. (segregator) Testy to typ testów jednokrotnego wyboru z jedną możliwą poprawną opcją odpowiedzi. Do wyboru są dostępne trzy możliwe odpowiedzi A, B, C. W dniu egzaminu byłem zdeterminowany i przygotowany na 100%. Byłem tak obkuty i wyuczony, że poszedłem na takiego pewniaka, że nic mnie nie zaskoczy. I faktycznie tak się stało. Na egzaminie byłem może z 20 minut. Pytania, były dość proste. Tak jak to na egzaminach - pierwsze pytania są łatwe i tak coraz trudniej aż do ostatniego pytania. Mój wynik jaki uzyskałem na egzaminie pisemnym to 96%. Na uroczystym wręczeniu decyzji o nadaniu uprawnień budowlanych otrzymałem również nagrodę oraz dyplom za najlepiej zdany egzamin na uprawnienia budowlane w sesji jesień 2011 w Izbie Wielkopolskiej. (opinie) Po powrocie do firmy otrzymałem podwyżkę i nowe wyzwania. Już nie musiałem być pod kimś i wykonywać poleceń, tylko to już ja mogłem decydować o większości rzeczy jakie działy się na budowie, czy przy wykonywaniu projektów elektrycznych.

 

45 565

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

97%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2023 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !

Powiązane artykuły

Układ włókien drewna

Większość stwierdzonych szkód parkietów wynikała ze szkodliwego oddziaływania podłoża. Można tu wymienić zabarwienia, paczenie lub pęknięcia w miejscach narażonych na…

Odklejanie się płytek

Klej należy mocno naciągnąć na podłoże i rozprowadzić szpachlą grzebieniową aż do wytworzenia równomiernej warstwy o grubości co najmniej 3…

Przyczepność płytek

Przyczepność płytek i ich przyleganie do podłoża całą powierzchnią musi zapewnić warstwa zaprawy lub kleju. Osiągnięcie tego zależy od jakości…

Płytki z ceramiki szlachetnej

Niebezpieczeństwo odłamywania się krawędzi płytek jest niewielkie, gdy spoiny są wypełnione zaprawą o dużej wytrzymałości i dobrze zagęszczoną, związaną z…

45 565

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

97%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2023 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !