Blog
Pal kotwiczny
W artykule znajdziesz:
Pal kotwiczny - zamocowany do pokładu słupek stalowy z poprzeczką służący do zahamowania i powolnego luzowania łańcucha kotwicznego palacz - pracownik obsługujący palenisko palcówka - pióro twarde, małe, sztywne, z grupy piór pokrywy zewnętrznej skrzydeł, wyrastające z drugiego lub trzeciego palca; p. używana jest do celów przemysłowych paldament - fartuch palec - belka drewniana lub stalowa umocowana w wieży wiertniczej lub na maszcie wiertniczym, jako oparcie dla rur płuczkowych itp. (program uprawnienia budowlane na komputer).
Palec - element maszyny w postaci krótkiego pręta do przekazywania ruchu innemu elementowi, zwykle w kierunku prostopadłym do własnej osi (p. napędzający) lub zapobiegający takiemu ruchowi (p. ustalający) palec rozdzielacza -część składowa rozdzielacza wysokiego napięcia, osadzona na wale rozdzielacza i doprowadzająca wysokie napięcia kolejno do gniazd stykowych w głowicy rozdzielczej (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Palec steru, czop steru - czop zamocowany w ramieniu steru mający za zadanie przejmowanie nacisków od ciężaru steru oraz przenoszenie ruchów obrotowych na płetwę palec zabierakowy - trzpień osadzony na tarczy zabierakowej, współdziałający przy przenoszeniu momentu obrotowego z wrzeciona na przedmiot obrabiany poprzez zabierak zamocowany na przedmiocie palenie - spalanie (uprawnienia budowlane).
Palenisko - część pieca lub kotła, w której odbywa się spalanie paliwa palenisko cyklonowe - palenisko, w którym zastosowano palniki cyklonowe palenisko fluidyzacyjne - palenisko przystosowane do spalania rozdrobnionego paliwa (np. pyłu węglowego) w złożu fluidyzacyjnym palenisko komorowe - palenisko do spalania rozpylonego paliwa stałego lub ciekłego, albo paliwa gazowego, w którym proces spalania przebiega w przestrzeni komory paleniskowej kotła (program egzamin ustny).
Palenisko kotła
Palenisko kotła - zespół elementów i urządzeń kotła umożliwiający prowadzenie regulowanego przebiegu procesu spalania paliwa oraz zapewniający możliwość usuwania stałych pozostałości po spalaniu (popiół, żużel); palniki i podajniki paliwa stanowią część paleniska, jeżeli są z nim na stałe związane (opinie o programie).
Palenisko przednie - przedpalenisko palenisko pyłowe - palenisko na pył węglowy składające się z komory, palników i młynów (albo urządzeń podających pył, gdy młyny węglowe są wydzielone) palenisko rusztowe - palenisko na paliwo stałe, składające się z komory paleniskowej i rusztu (ręcznego lub mechanicznego) palenisko wewnętrzne - palenisko, którego ruszt i komora paleniskowa mieszczą się w części wymiennikowej kotła (segregator aktów prawnych).
Palenisko zewnętrzne - palenisko, którego ruszt i komora paleniskowa nie mieszczą się w części wymiennikowej kotła; przykładem p.z. jest przedpalenisko paleobiologia - dział paleontologii zajmujący się wykrywaniem związków między budową a funkcjami kopalnych organizmów i warunkami ekologicznymi, w jakich żyły, badaniem dawnych środowisk życia i panujących w nich warunków (promocja 3 w 1).
Paleobotanika - dział paleontologii zajmujący się skamieniałymi szczątkami dawnych roślin paleocen - geol. (1) dolny pododdział paleogenu jako oddziału utworów geologicznych; (2) odpowiednio najstarsza podepoka paleogenu jako epoki czasu geologicznego; niekiedy p. jest uważany za dalszy oddział lub najstarszą epokę paleogenu jako podsystemu lub podokresu paleogen - dolny oddział trzeciorzędu jako systemu utworów geologicznych; (2) odpowiednio starsza epoka trzeciorzędu jako okresu czasu geologicznego; niekiedy p. jest uważany za dolny podsystem lub starszy podokres trzeciorzędu, a jednostki następnego rzędu (paleocen, eocen, oligocen) za oddziały albo epoki paleomagnetyka - nauka o szczątkowym magnetyzmie ziemskim, mająca na celu określanie wieku skał paleontologia - nauka badająca skamieniałości roślin i zwierząt oraz określająca czas i warunki ich powstania.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32