Blog

Szczeliny dylatacyjne zdjęcie nr 2
24.03.2022

Plamka wybierająca

W artykule znajdziesz:

Szczeliny dylatacyjne zdjęcie nr 3
Plamka wybierająca

Plamka wybierająca - TV powierzchnia, na którą pada skupiona wiązka świetlna lub skupiony promień świetlny, wykorzystywane do wybierania obrazu plamki dynodowe (w lampie analizującej)* - TV plamki występujące w obrazie odtwarzanym, wywołane nierównomiemością współczynnika emisji wtórnej powierzchni dynod powielacza elektronowego, stosowanego w lampie analizującej (program uprawnienia budowlane na komputer).

Plamy słoneczne - ciemniejsze miejsca na powierzchni fotosfery Słońca związane prawdopodobnie ze zjawiskami elektromagnetycznymi zachodzącymi w jego wnętrzu; liczba p.s. zmienia się okresowo średnio co 11 lat plamy wodne - Jrewn. mokre (zimą zlodowaciałe) plamy występujące na czołach świeżo ściętego drewna powstałe wskutek nienormalnie dużego przesycenia wodą wewnętrznej części pnia; przy wysychaniu drewna w miejscu występowania p.w. powstają liczne, małe pęknięcia plamy zmęczeniowe - zmęczenie powierzchniowe objawiające się w postaci plam, które mogą powstać na początku pracy zębów i trwać do czasu, gdy przeciążone miejscowe wzniesienia zostaną usunięte, przez co powierzchnia nośna zwiększy się i plamy znikną; p.z. układają się w postaci wąskiego paska pod lub na linii tocznej; nie stanowią one istotnego uszkodzenia - rysunek będący odwzorowaniem małego obszaru na poziomej płaszczyźnie odniesienia i zawierający wszystkie szczegóły w jednakowej, zwykle dużej skali (powyżej 1:10000) plan2 - ujęcie telewizyjne lub filmowe obejmujące całą scenę lub jej część (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Plan (sceniczny) - powierzchnia, na której buduje się dekoracje do poszczególnych scen i na której odbywa się akcja widowiska (np. telewizyjnego, filmowego) plan badania - w statystycznej kontroli jakości przepis postępowania określający liczność próbki, wymienność lub niewymienność uszkodzonych obiektów w trakcie badania i kryterium ukończenia badania plan generalny zakładu - plan rozmieszczenia budynków i urządzeń, dróg, torów kolejowych, uzbrojenia terenu, instalacji zasilania itp. plan linii (teletransmisyjnej) - rysunek topograficzny przebiegu linii i usytuowania jej elementów (uprawnienia budowlane).

Plan operacyjny

Plan operacyjny - w procesie technologicznym wyszczególnienie kolejnych operacji oraz maszyn, urządzeń i narzędzi, za pomocą których operacje te mają być wykonane plan sił - wielobok sił utworzony z sił działających na człon mechanizmu podczas jego ruchu w określonej chwili i położeniu plan sił Cremony - mech. wykres zbudowany z wieloboków sił dla wszystkich węzłów kratownicy płaskiej, tak że każda siła występuje tylko jeden raz (program egzamin ustny).

Plan spawania - ustalenie kolejności i kierunków wykonania spoin w konstrukcji spawanej przy ograniczeniu do minimum niekorzystnych naprężeń i odkształceń spawalniczych plan sytuacyjny - plan obrazujący wzajemny układ budowli lub urządzeń terenowych oraz ich położenie w stosunku do stron świata i najbliższego otoczenia.

Planświetlny - diagram świetlny przy pulpicie nastawnicy przekaźnikowej obrazujący układ torów stacji z uwidocznieniem zajęcia torów przez pociągi lub tabor oraz położenie różnych urządzeń bezpieczeństwa plan zagospodarowania przestrzennego - plan określający przeznaczenie oraz sposób użytkowania terenów na cele produkcji pierwotnej (kopalnictwo, rolnictwo, leśnictwo), wtórnej (przemysł przetwórczy), osadnictwa, usług i tzw. infrastruktury (transport, sieć energetyczna, gospodarka wodna) plandeka opończa (opinie o programie).

Planet - narzędzie ręczne do opielania i spulchniania gleby, składające się z ramy na kółkach, do której przymocowane są wymienne stalowe zęby robocze o różnych kształtach stopek planeta - ciało niebieskie krążące wokół gwiazdy, świecące promieniowaniem od niej odbitym (segregator aktów prawnych).

Planetarium - urządzenie do odtwarzania wyglądu nieba w różnych szerokościach geograficznych obserwowanych ruchów ciał niebieskich do celów dydaktycznych i popularyzacyjnych; składa się ze specjalnego projektora rzutującego obraz nieba na wklęsły ekran - kopułę; również zespół urządzeń i budynków wyposażonych w p. przeznaczonych do celów popularyzacji astronomii (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Szczeliny dylatacyjne zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Szczeliny dylatacyjne zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Szczeliny dylatacyjne zdjęcie nr 8 Szczeliny dylatacyjne zdjęcie nr 9 Szczeliny dylatacyjne zdjęcie nr 10
Szczeliny dylatacyjne zdjęcie nr 11
Szczeliny dylatacyjne zdjęcie nr 12 Szczeliny dylatacyjne zdjęcie nr 13 Szczeliny dylatacyjne zdjęcie nr 14
Szczeliny dylatacyjne zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Szczeliny dylatacyjne zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Szczeliny dylatacyjne zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami