Blog

19.12.2022

Plan generalny

W artykule znajdziesz:

Plan generalny

Plan generalny, jak to przedstawił główny architekt, zakłada usytuowanie nowego miasta Canteleu w nadzwyczaj malowniczej okolicy na wzgórzach dominujących nad Rouen. Realizację całości przewidziano w kilku kolejnych etapach. W ramach pierwszej serii wykonano w 1954 roku 210 mieszkań (program uprawnienia budowlane na komputer).

Wykonanie trzeciej serii obejmującej również 210 mieszkań zostało zlecone w ramach odnowienia umowy zgodnej z ostatnimi zarządzeniami Ministerstwa. Po 10 latach ma stanąć miasto 2000 mieszkań zawierające ponadto: dwa ośrodki handlowe, zespół budynków szkolnych, garaże podziemne oraz inne różnego rodzaju urządzenia miejskie (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Dwieście dziesięć mieszkań pierwszej serii zgrupowano na każdym poziomie po trzy przy jednej klatce schodowej. Zmiany w poszczególnych typach mieszkań ograniczają się jedynie do przesunięcia drzwi lub ścianek działowych. Segment budynku długości 23 m, zawierający trzy mieszkania,’ stanowi typowy element powtarzalny. Załączony schemat pokazuje rozmieszczenie powtarzających się segmentów typowych w każdym budynku oraz mieszkań w każdym segmencie (uprawnienia budowlane).

Projekt przedsiębiorstwa Guiraudie Auffeve zadeklarowany nam w drodze przetargu zezwolił na wyzyskanie wszystkich naszych metod prefabrykacji, do których w ostatnich czasach wprowadzono ulepszenia. Metody te zostały sprawdzone na licznych budowach, przede wszystkim w Normandii; zostały one ulepszone dzięki licznym doświadczeniom, w których przedsiębiorstwo brało udział (program egzamin ustny).

Zastosowanie ich w Canteleu wskazuje nie po raz pierwszy, że całkowita prefabrykacja może być wprowadzona na budowę bez ryzyka. Niezbędne jest, aby procesy technologiczne prefabrykacji były oparte na zakończonych badaniach kompleksowych przygotowane do zastosowania stopniowo, co można uzyskać tylko przez praktyczne doświadczenia na budowie. Z punktu widzenia techniki jedną z osobliwości placu budowy w Canteleu jest wielki zespół budynków prefabrykowanych, którego realizacja nie wymaga wykonania doświadczalnego prototypu, zawsze kosztownego dla inwestora (opinie o programie).

Przepony skrajne zbrojone

Przepony skrajne zbrojone są dołem stalą miękką. Zbrojenie to jest zakotwione w żeberkach wzdłuż żeber. Płyta jest zbrojona siatką spawaną o oczkach 15/30 z drutów 3-4 mm. Siatki te są sprzedawane w zwojach o szerokości 2,60 m. Przez pocięcie jej w fabryce otrzymuje się pasy o szerokości 1,30 m. Zbrojenie to odgina się w kształcie odwróconej litery U, przy czym szerokość części bocznych jest równa wysokości żeberek.

Otrzymuje się w ten sposób dobre połączenie płyty z żeberkami przy małych rozpiętościach, gdy zbędne są strzemiona; jednocześnie zaoszczędza się w ten sposób na zbrojeniu. W skutek zdarzających się błędów wykonawstwa okazało się praktyczne dawanie dodatkowo zbrojenia wzmacniającego. Doświadczenia wykazały, że nawet w przypadku najniekorzystniejszym (założono brak zbrojenia górą podpory pośredniej) zbrojenie wzmacniające mogło przenieść moment działający na podporze. Produkcja. Płyty panwiowe produkuje się na placu budowy (segregator aktów prawnych).

Na przygotowanej u- przednio nawierzchni betonowej ułożone są matryce (wkłady) betonowe. Matryce te tworzą formę dla żeberek płyt panwiowych bok zewnętrzny zamknięty jest dylami odpowiednio przyciętymi dyle te przytrzymywane są przez śruby wystające z płyty podłogowej.

Aby otrzymać formę, wystarczy więc nałożyć dyle na odpowiednie śruby bez jakiegokolwiek ich nachylania lub wyrównywania poziomu. Następnie układa się zbrojenie i betonuje. Po stwardnieniu betonu usuwa się dyle.

W czterech rogach płyty panwiowej umieszczone są haki do podnoszenia. Do nich za pomocą łańcuchów przyczepia się beleczkę stalową i następnie dźwigiem podnosi pionowo płytę. Płyta uchwycona przez dźwig zostaje ustawiona pionowo, a następnie przeniesiona na miejsce składowania w stosach z przekładkami z dyli (promocja 3 w 1).

Najczęściej przenosi się na skład płyty po 48 godzinach, w niektórych wytwórniach w lecie przenoszono płyty po 36 godzinach, bez wypadków uszkodzeń. Na budowę przenosi się w miarę potrzeby płyty, jednak nie wcześniej niż po 8 dniach. Dla ułatwienia wyjęcia z formy oliwi się dyle i matryce betonowe. Żeberka zabezpieczają płyty przed uszkodzeniem podczas odrywania betonu od formy.

Najnowsze wpisy

03.05.2024
Kierownik robót budowlanych

Kierownik robót budowlanych to zawód, który często mylony jest z podobnym stanowiskiem, mianowicie z kierownikiem budowy. W związku z tym,…

30.04.2024
Porady przed egzaminem ustnym na uprawnienia budowlane

Przygotowanie się do egzaminu ustnego na uprawnienia budowlane wymaga - poza koniecznością gruntownego przejrzenia wiadomości i ich przyswojenia - nabycia…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami