Blog

24.03.2022

Płocha

W artykule znajdziesz:

Płocha

Płocha - grzebień tkacki osadzony w rowku belki bidłowej krosna; szczeliny p. służą do przewlekania nitek osnowy wykonywanej tkaniny; p. służy ponadto do prowadzenia czółenka z wątkiem, oraz do przybijania wątku do krawędzi tkaniny płodozmian - system gospodarki rolnej polegający na ustalonym i cyklicznie powtarzającym się właściwym następstwie roślin uprawnych płomieniak - piec płomienny płomienica - rura płomienna o dużej średnicy (600-1400 mm) (program uprawnienia budowlane na komputer).

Płomieniówka - rura płomienna o małej średnicy (30-70 mm) płomień - obszar świecący, w którym zachodzi reakcja spalania; w p. występują substraty i składniki spaleń oraz produkty reakcji przejściowych płomień acetylenowo-tlenowy - płomień otrzymywany przez spalanie mieszanki acetylenu z tlenem u wylotu palnika gazowego (np. spawalniczego); zależnie od stosunku objętościowego gazów p.a.-t. bywa normalny (mieszanka 1:1), utleniający (z nadmiarem tlenu), nawęglający (z nadmiarem acetylenu) (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Płomień dyfuzyjny - płomień, w którym reakcja spalania jest kontrolowana przez względnie powolny proces tworzenia mieszaniny palnej (np. spalanie w powietrzu paliwa gazowego wpływającego w atmosferę) płomień laminarny - rodzaj płomienia charakterystyczny dla przepływu laminarnego płomień śpiewający - płomień gazowy, który powoduje wytwarzanie dźwięku przez samowzbudzony rezonator akustyczny pobierający z niego energię; zmiany wielkości płomienia powodowane drganiami ciśnienia w rurce doprowadzającej gaz powodują okresowe zmiany wymiany ciepła z powietrzem znajdującym się w rezonatorze (uprawnienia budowlane).

Płomień zimny - płomień powstający w pewnych warunkach spalania węglowodorów, któremu nie towarzyszy znaczny wzrost temperatury płomień wylotowy - płomień powstający przy strzale u wylotu lufy płoną - niezamarzające miejsce na cieku wodnym płonki - wąskie przeręble do połowu ryb niewodem (program egzamin ustny).

Płot elektryczny

Płot elektryczny - ogrodzenie w postaci rozpiętego na słupkach (na izolatorach) gołego przewodu elektrycznego zasilanego impulsami elektrycznymi (o napięciu do 1 kV) z impulsatora umieszczonego wraz z zasilaczem w szczelnej obudowie na jednym ze słupków; p.e. uniemożliwia zwierzętom przekraczanie ogrodzenia, odstraszając je wstrząsami elektrycznymi płot węglowy - górn. cienki pas ochronny węgla (grubości około 1 m) pozostawiony czasowo między miejscem wybierania a zrobami płotek - udowla regulacyjna, wykonana z palików wbitych w grunt, przeplecionych świeżą wikliną; p. może stanowić element prefabrykatu faszynowego, np. materaca lub tworzyć samodzielne, tzw. płotkowe budowle regulacyjne (opinie o programie).

Płotek szwedzki - urządzenie do suszenia siana, składające się z drążków lub drutów rozpiętych na kołkach wbitych w ziemię płotki ods’niezne - płotki w oddzielnych członach określonych wymiarów, sporządzone zazwyczaj z desek, ustawiane jako osłona drogi w miejscach narażonych na zawianie śniegiem.

Płoza - element podwozia pojazdu, na którym pojazd się opiera i może się przesuwać po podłożu (np. płozy sań) płoza ogonowa - element podwozia małego samolotu lub szybowca w postaci płozy, która podpiera koniec kadłuba na ziemi i skraca dobieg przy lądowaniu płozy łodziowe - ześlizg łodziowy płozy wodowaniowe - płozy, na których zsuwa się po torach wodowaniowych kadłub statku podczas wodowania (segregator aktów prawnych).

Płótniarka - maszyna do czyszczenia nasion buraków, używana również niekiedy do oddzielania zanieczyszczeń od okrągłych, mało sypkich nasion; p. działa na zasadzie wykorzystania różnej szybkości osuwania się nasion i ich zanieczyszczeń po pochyłej, szorstkiej powierzchni płótna.

Płótno - tkanina lniana, konopna, jutowa lub bawełniana, o splocie płóciennym, surowa lub bielona; p. batystowe wykonane jest z b. cienkich włókien; p. krawieckie usztywnione dzięki specjalnej apreturze jest stosowane jako podkładka do ubrań wierzchnich płótno introligatorskie - tkanina bawełniana lub lniana, usztywniona przez odpowiednią apreturę i zwykle barwiona, stosowana w introligatorstwie do wykonywania opraw twardych (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami