Blog

Warstewki adsorpcyjne zdjęcie nr 2
10.01.2023

Płyty muflowe

W artykule znajdziesz:

Warstewki adsorpcyjne zdjęcie nr 3
Płyty muflowe

W piecu znajduje się 60 podstawek. U dołu umieszczony jest przenośnik rolkowy do zwrotu podstawek na miejsce załadunku. Długość górnego i dolnego przenośnika rolkowego wynosi po 36,6 m. Napędy są niezależne. Wewnętrzne muflowe sklepienie łukowe w piecu wyłożono na długości 9,5 m strefy wypalania profilowymi płytami kordierytowymi, które ze względu na szybkie utlenianie się, czerepu kordierytowego zastąpiono mniej przewodzącymi ciepło płytami szamotowymi. W strefie podgrzewania o długości 6,1 m zastosowano stalowe żaroodporne płyty muflowe (program uprawnienia budowlane na komputer).

W piecu zamontowano 4 pary gazowych palników wtryskowych nad sklepieniem muflowym i 5 par palników pod ogniotrwałym trzonem płytowym, zapewniających stabilne pole temperatur z maksimum 950°C. Zużycie paliwa umownego wynosi 0,12-0,14 kg na l kg wyrobów porcelanowych. Czas wypalania 6-y7 h. Zastosowanie mufli do pierwszego wypalania gazem ziemnym nie jest konieczne, a zużycie ciepła po usunięciu mufli może być zmniejszone. Konstrukcja pieca zawiera dużo elementów stalowych (metalowych) (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Piece z trzonem kroczącym. Konstrukcję kroczącego trzonu stanowi system podłużnych prętów lub belek, wykonujących złożony ruch postępowo-zwrotny po linii zamkniętej w płaszczyznach pionowej i poziomej, dzięki czemu wypalone wyroby z lekka podnoszą się i przestawiają na długość przemieszczenia się belek (uprawnienia budowlane).

Pręty mogą być stalowe, wyłożone materiałem ogniotrwałym, co zapewnia możliwość eksploatacji trzonu w wysokich temperaturach (do 1450°C). Szerokość kanału piecowego nie jest uzależniona od materiału i jego wygięcia, dlatego można ją znacznie powiększać. Konstrukcja pieca z kroczącymi belkami trzonu ma napęd hydrauliczny opracowany przez Jungmeistra. Konstrukcja takiego pieca nie pozwala na intensywne ogrzewanie wyrobów od spodu. Wyniki pracy niektórych radzieckich fabryk porcelany, w których zastosowano piece z trzonem kroczącym, nie były pomyślne. Piece te zdemontowano. Piec PAS wyposażony jest w podwójne mechaniczne zamknięcia pozwalające uzyskać szczelność kanału roboczego pieca w czasie wprowadzania i wyprowadzania kolejnego wózka. Zasuwy tworzą odizolowany przedsionek pieca (program egzamin ustny).

Działanie pieca

Po wyładowaniu towaru wózek znajdujący się na platformie dźwigu zostaje podniesiony do poziomu szyn ułożonych na górnej konstrukcji pieca, sprowadzony na początek pieca i za pomocą dźwigu opuszczony do końca pieca od strony załadunku, gdzie zostaje załadowany wyrobami i wprowadzony do pieca (opinie o programie).

Działanie pieca można podzielić na pięć etapów. Etap pierwszy załadunek i rozładunek. Załadowany wózek sprowadza się z platformy wyciągu pod żaluzję pieca. Etap drugi platformy obu wyciągów zajmują górne położenie. Zewnętrzne zasuwy żaluzji zamykają się. Zestaw wózków piecowych powoli w sposób ciągły przesuwa się w kanale roboczym pieca w ciągu trzech następnych etapów. Przy zakończeniu tego ruchu ostatni (wypalony) wózek przechodzi do żaluzji wylotowej.

Etap trzeci pusty wózek przesuwa się na wyciąg wejściowy, a drugi, rozładowany, wprowadza się z wyciągu na nadpiecowy tor szymowy. Etap czwarty obie platformy wyciągów hydraulicznych opuszczają się do pozycji dolnej (segregator aktów prawnych). Otwierają się zamknięcia żaluzji wyjściowej i kolejny wózek wprowadza się na platformę wyciągu do rozładowania. Etap piąty początek załadunku i wyładunku skrajnych wózków. Piece tego typu znalazły szerokie zastosowanie w produkcji.

Metody przyrządzania farb i sposoby artystycznego malowania na porcelanie rozwinęły się tak dalece, że stały się osobną grupą nauki, której podstawy opracowali np. Milds i Louschke. Topniki powinny być dostatecznie odporne na działanie kwasów octowego, szczawiowego i cytrynowego. Doświadczenia zagraniczne wykazały, że podczas 24-godzinnego działania 4-procentowego kwasu octowego na farbę w temperaturze 20°C nie powinny być widoczne zmiany barwy na wyrobie; do takiego roztworu może przejść nie więcej niż 0,2 mg ołowiu na 100 cm2 powierzchni zabarwionej farbą zawierającą ołów (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Warstewki adsorpcyjne zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Warstewki adsorpcyjne zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Warstewki adsorpcyjne zdjęcie nr 8 Warstewki adsorpcyjne zdjęcie nr 9 Warstewki adsorpcyjne zdjęcie nr 10
Warstewki adsorpcyjne zdjęcie nr 11
Warstewki adsorpcyjne zdjęcie nr 12 Warstewki adsorpcyjne zdjęcie nr 13 Warstewki adsorpcyjne zdjęcie nr 14
Warstewki adsorpcyjne zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Warstewki adsorpcyjne zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Warstewki adsorpcyjne zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami