Blog
Polerowanie
W artykule znajdziesz:
Polerowanie wykonuje się szlifierkami typu Gosotdiełstroju i Sojuzspecstroju; w tym wypadku zamiast kamieni szlifierskich przymocowuje się na roboczej części maszyny nasady z tarczami wojłokowymi. Przepisy obsługi maszyn przy polerowaniu są takie same jak przy szlifowaniu (program uprawnienia budowlane na komputer).
Aby zabezpieczyć od nieszczęśliwych wypadków robotników obsługujących szlifierki, należy stosować się do specjalnych instrukcji i następujących przepisów:
- nie rozpoczynać roboty bez skrupulatnego sprawdzenia stanu szlifierki;
- pracować w gumowych butach i gumowych rękawicach (program uprawnienia budowlane na ANDROID);
- nie uruchamiać maszyny przy bra.ku ochraniacza na wyłączniku szlifierki;
- nie szlifować jeżeli karborund jest słabo zamocowany w obsadzie kamienia;
- nie wykonywać robót, jeżeli izolacja przewodów jest zużyta;
- nie nacierać rzemienia kalafonią w czasie pracy maszyny;
- przyłączać przewody do sieci elektrycznej za pomocą wtyczki lub widełek;
- w czasie pracy nie opuszczać rączki szlifierki bez uprzedniego wyłączenia silnika;
- nie posługiwać się maszynami z giętkim watem bez ochronnych okularów;
- nie posługiwać się maszynami z giętkim wałem bez tarczy ochronnej na obracającym się karborundzie (uprawnienia budowlane).
Bieżąca naprawa wykonywana jest na miejscu przez robotnika obsługującego maszynę. Do naprawy bieżącej zalicza się: 1. naprawa zerwanych przewodów; 2. zaizolowanie poszczególnych obnażonych miejsc na przewodach elektrycznych; 3. przymocowanie wyłącznika*, dokręcenie części maszyny; 4. umiana rzemienia (w maszynach Sojuz- specstroju); 5. przedmuchiwanie nasady rurki wodnej (w maszynach Gosotdiełsitroiju i ,,Mol-Tol“) (program egzamin ustny).
Temperatura pomieszczeń
Średnią naprawę .przeprowadza się w warsztatach naprawczych mających odpowiednie urządzenia. Do średniej naprawy zalicza się: 1. wymiana lub naprawa zużytych drobnych części (części przenoszących prąd, sprzęgła, obsady kamienia, wałka roboczego, koła zębatego, łańcucha Galla); 2. naprawa lub wymiana giętkiego wału; 3. pełne smarowanie wszystkich części trących po oczyszczeniu ich z resztek starego smaru (opinie o programie).
Naprawę kapitalną wykonuje się w warsztacie naprawczym mającym odpowiednie urządzenia. Do naprawy kapitalnej zalicza się: 1. naprawa korpusu maszyny; 2. naprawa lub wymiana zasadniczych części (silnika, części roboczej); 3. całkowita rozbiórka i zmontowanie obrabiarki. Zewnętrzne roboty terrazzowe należy wykonywać przed nadejściem okresu zimowego. W wyjątkowych wypadkach można w czasie zimy układać gotowe wyroby mozaikowe przy wejściach frontowych lub w innych miejscach na zewnątrz, lecz na tłustej zaprawie cementowej 1 : 2 lub 1:3. Wszystkie roboty terrazzowo-mozaikowe wewnątrz budynku należy wykonywać wyłącznie w ogrzewanych pomieszczeniach (segregator aktów prawnych).
Temperatura pomieszczeń na poziomie podłogi i przy ścianach zewnętrznych nie powinna być niższa niż - 5°C. Wykonanie robót w ogrzewanym pomieszczeniu nie różni się od wykonania ich w warunkach letnich. Sporządzanie zaprawy terrazzowej, ułożenie jej, obróbka powierzchni, terminy dojrzewania przed oszlifowaniem pozostają bez zmian. Do sporządzania zaprawy używany jest cement portlandzki. Wykonanie betonowego podkładu pod posadzkę terrazzowo- mozaikową oraz wykonywanie elementów terrazzowych, płyt, stopni itp. powinno być zgodne z technicznymi warunkami wykonywania robót żelbetowych w okresie zimowym (promocja 3 w 1).
Do produkcji elementów terrazzowych można przeznaczyć jedno* z pomieszczeń w budującym się gmachu. Temperatura układanej zaprawy powinna wynosić od -15 do +20°C. Można to osiągnąć zarabiając zaprawę podgrzaną wodą, jeżeli składowe materiały nie są przemarznięte. W przeciwnym razie należy je uprzednio podgrzać do 20-30°C. Elementy terraizzowe powinny dojrzewać w pomieszczeniu o temperaturze nie niższej niż -5°C przez 5 do 7 dni. W celu uzyskania lepszej przyczepności do betonu, warstwę terrazzową nakłada się na wykonane elementy nie później niż po upływie doby od ułożenia betonu.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32