Blog

Warstwy papy zdjęcie nr 2
14.05.2021

Polerowanie

W artykule znajdziesz:

Polerowanie

Warstwy papy zdjęcie nr 3
Polerowanie

Gładzenie jako ostatnia faza szlifowania musi być wykonane bardzo starannie. Wykonuje się je początkowo przy skałach twardych za pomocą klocków z drobnoziarnistego korundu, zaś w skałach miękkich za pomocą osełek z najbardziej drobno ziarnistych piaskowców. Następnie przeciera się powierzchnię pumeksem (program uprawnienia budowlane na komputer). Gładzenie jest zakończone, gdy wyrównane są wszystkie nierówności powyżej 0,1 mm. Jest to nadanie uprzednio oszlifowanej powierzchni połysku lustrzanego.

Polerowanie rozpoczynamy od przemycia powierzchni polerowanej wodą za pomocą gąbki gumowej i przetarcia suchymi szmatami. Boki elementu polerowanego oczyszcza się i przemywa ostrymi włosianymi szczotkami. Mycie kamienia przed polerowaniem ma na celu usunięcie materiału szlifierskiego pozostałego po szlifowaniu, który mógłby przy polerowaniu rysować gładzoną powierzchnię (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Samą czynność polerowania przeprowadzamy przez nacieranie powierzchni zwilżonym wojłokiem, pod który posypujemy proszki szlifierskie, stopniując ich ziarnistość.
Wypolerowana powierzchnia powinna być gładka, bez zadrapań, błyszcząca i bez matowych miejsc.

Wszystkie wyżej wymienione czynności możemy podzielić na dwie grupy: obróbkę półczystą i obróbkę czystą.
Obróbka półczystą. Ma ona na celu nadanie bryle kamiennej pożądanego kształtu i wyglądu jak również żądanego charakteru powierzchni (uprawnienia budowlane).
Obróbka czysta ma również na celu nadanie bryle kamiennej pożądanego kształtu i charakteru powierzchni lecz z dokładnym wyrównaniem, bez skaz i błędów.
W wyniku obróbki różnymi narzędziami otrzymujemy charakterystyczne powierzchnie, których wygląd zależy od narzędzi i sposobu ich użycia.
Powierzchnia surowa. Jest to powierzchnia, jaką otrzymujemy przy odstrzale, wyłamywaniu i klinowaniu.

Powierzchnia łupana. Jest to powierzchnia o naturalnym przełamie, jaką otrzymujemy przy dzieleniu kamieni wg ich najmniejszych spoistości.
Powierzchnia krzesana. Jest to powierzchnia, jaką otrzymujemy przy obróbce kamienia zwaną krzesaniem (program egzamin ustny).
Powierzchnia grotowana (szpicowana). Powstaje ona w wyniku wyrównania grotami (szpicakami) przez odbijanie i przycinanie wzniesień wystających ponad obrys kra-
Powierzchnia groszkowana. Jest to powierzchnia obrabiana groszkownikami.

Powierzchnia krzyżowana

Powierzchnia dłutowana. Jest to powierzchnia wyrównana dłutami płaskimi z nie krzyżującymi się płytkimi bruzdami, będącymi śladami uderzeń.
Powierzchnia prążkowana. Jest to powierzchnia, uprzednio wyrównana dłutami płaskimi lub grotami, z równoległymi prążkami naciętymi dłutami płaskimi (opinie o programie).
Powierzchnia wełnista. Jest to powierzchnia, na której krzywoliniowo wykute bruzdy przypominają runo baranie. Ze względu na trudność wykonania stosowana jest tylko do miękkich piaskowców i wapieni.

Powierzchnia krzyżowana. Powstaje przez dwukrotne wyrównanie jej dłutem z pozostawieniem krzyżujących się bruzd, powstałych z wyniku obróbki.
Powierzchnia dziobana. Jest to powierzchnia surowa lub obrobiona z dodatkowo powybijanymi wgłębieniami o nieprawidłowych kształtach.
Powierzchnia rwana. Jest to powierzchnia surowa lub obrobiona, z dodatkowo oderwanymi płatami.
Powierzchnia piłowana. Jest to powierzchnia, jaką otrzymuje się po przecięciu bloku różnego rodzaju piłami, na ogół mechanicznymi.

Powierzchnia szlifowana. Powstaje w wyniku szlifowania za pomocą materiałów szlifierskich (segregator aktów prawnych). Powierzchniami wyjściowymi do szlifowania dla skał twardych są powierzchnie piłowane lub średnio i drobno groszkowane, dla skał miękkich - równo obciosane różnego rodzaju dłutami. Powierzchnia szlifowana jest równa, gładka i o matowym połysku.
Powierzchnia polerowana. Jest to powierzchnia wygładzona aż do otrzymania doskonałego połysku lustrzanego, właściwego dla danego kamienia. Nadaje się jedynie do niektórych skał. Należą tu w przeważnej części skały twarde, zbite wapienie, niektóre dolomity, alabastry, a przede wszystkim marmury (promocja 3 w 1).

Ze względu na szybkość pracy i łatwość obróbki znajdują one bardzo rozległe zastosowanie. Do obróbki kamienia stosowane są młotki pneumatyczne z odpowiednim kompletem końcówek zastępujących narzędzia ręczne. Młotki takie pracują, jak już powiedzieliśmy poprzednio sprężonym powietrzem doprowadzanym wężem gumowym od sprężarki pod ciśnieniem 2 do 6 at n.

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Warstwy papy zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Warstwy papy zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Warstwy papy zdjęcie nr 8 Warstwy papy zdjęcie nr 9 Warstwy papy zdjęcie nr 10
Warstwy papy zdjęcie nr 11
Warstwy papy zdjęcie nr 12 Warstwy papy zdjęcie nr 13 Warstwy papy zdjęcie nr 14
Warstwy papy zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Warstwy papy zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Warstwy papy zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami