Praktyka na budowie - historie użytkowników

 
Marta Kostrzewa
Marta Kostrzewa
Użytkownik: Marta Kostrzewa Funkcja: Inzynier Budowy Uprawnienia budowlane: Konstrukcyjno-budowlane - wykonawcze bez ograniczeń Typ zakładu pracy: Przedsiębiorstwo Budowlane  

Dzień dobry, nazywam się Marta Kostrzewa. Właśnie złożyłam dokumenty w sprawie postępowania kwalifikacyjnego na uprawnienia budowlane na egzamin, który ma się odbyć 17 listopada 2017 roku (sesja jesień 2017). Zauważyłam, że u Państwa na stronie powstało miejsce na opis swojej historii z przebiegu praktyki zawodowej. Otóż swój staż zaczęłam już w pierwszych dniach po ukończeniu studiów na Wydziale Inżynierii Lądowej i Środowiska na Politechnice Gdańskiej. To było w roku 2014. Po otrzymaniu dyplomu ukończenia studiów złożyłam CV do około 20 firm budowlanych zajmujących się budową budynków mieszkalnych, użyteczności publicznej oraz przemysłowych. Celowo wybrałam takie przedsiębiorstwo, ponieważ praca przy takich obiektach gwarantuje przejście przez wszystkie etapy budowy od przygotowania placu budowy, wykonania wykopów, zabezpieczenie wykopów ściankami Larssen, wykonanie ław i stóp fundamentowych, budowa garażu podziemnego, wykonanie wszystkich izolacji przeciwwilgociowych, przeciwwodnych oraz parochłonnych, budowa kondygnacji naziemnych (słupy, ściany, podciągi, wieńce, stropy itp.), budowa dachu, prace wykończeniowe - montaż instalacji sanitarnych i elektrycznych, po przygotowanie dokumentów potrzebnych do odbioru końcowego przez nadzór budowlany. Takie odbycie stażu budowlanego gwarantuje przejście i odbycie kompletnej praktyki i poznanie każdej płaszczyzny oraz przekroju frontu robót.

Prowadziłam album z najważniejszymi pracami budowlanymi

Przeszłam przez 2 takie budowy budynków mieszkalnych 5-piętorowych z garażem podziemnym oraz infrastrukturą. Przez okres praktyki prowadziłam dokumentację fotograficzną. Prowadziłam album z najważniejszymi pracami budowlanymi, który również dołączyłam do dokumentów złożonych do mojej okręgowej izby inżynierów budownictwa. Jeżeli chodzi o weryfikację mojej praktyki zawodowej, to nie boję się o odrzucenie, ponieważ tak jak opisałam wcześniej przeszłam przez całościowe procesu budowy dwukrotnie od A do Z. Aktualnie zaczęłam uczyć się do zbliżającego się egzaminu na uprawnienia budowlane. Do nauki zakupiłam pakiet 2 w 1, tj. program do nauki na komputer TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE 2017 oraz ten sam program w wersji na android. Dla mojej specjalności jest około 4500 pytań testowych. W związku ze zbliżającym się końcem wakacji postanowiłam powoli rozwiązywać testy, żeby nie zostawiać wszystkiego na ostatni chwilę. Przerabiając testy zauważyłam, że program jest bardzo intuicyjny oraz są również podpowiedzi obrazkowe i odniesienie do pełnego tekstu aktu prawnego dla każdego pytania.

Mam taki plan

Moi starsi koledzy, którzy posiadają uprawnienia budowlane również uczyli się z tego programu i powtarzalność na egzaminie osiągnęła około 95% w poprzednich sesjach egzaminacyjnych. Dlatego mam taki plan, aby nauczyć się na pamięć wszystkich pytań i odpowiedzi oraz przeczytam 2 razy przepisy budowlane, które zakupie później w programie JEDNOLITE AKTY PRAWNE UPRAWNIENIA BUDOWLANE 2017. Sądzę, że to powinno wystarczyć. Uciekam do nauki i trzymajcie za mnie kciuki 🙂 Marta Kostrzewa

 

39 498

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

97%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2022 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !

39 498

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

97%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2022 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !