Blog

30.03.2022

Produkcja towarowa

W artykule znajdziesz:

Produkcja towarowa

Produkcja towarowa - produkty wytworzone w przedsiębiorstwie i przeznaczone na sprzedaż produkcja uboczna - wytwarzanie wyrobów nietypowych dla danego zakładu przemysłowego w celu wykorzystania odpadów i zdolności produkcyjnej produkcja w toku, produkcja niezakończona - wyroby, półfabrykaty i usługi, znajdujące się wdanej chwili w dowolnej fazie procesu produkcyjnego (program uprawnienia budowlane na komputer).

Produkcja wielorodna, proces wielociałowy - proces przebiegający podczas zderzenia cząstek o wielkiej energii, prowadzący do wytworzenia więcej niż dwóch cząstek produkcja własna (przedsiębiorstwa) - produkcja czysta (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Produkcyjność biologiczna - natężenie wytwarzania się masy organicznej i magazynowania w niej energii w danym ekosystemie lub jego części; mierzone w jednostkach wagowych suchej masy na jednostkę powierzchni i czasu (np. w g na 1 m2 i 1 dzień), wyrażane po przeliczeniu w kaloriach (np. p.b. określonego jeziora) produkt - dobro powstałe w wyniku procesu produkcyjnego produkt - substancja (substancje) otrzymywana z substratów w wyniku reakcji chemicznej (uprawnienia budowlane).

Produkt chłodzony - spoż. produkt, którego średnia temperaturowa została obniżona do temperatury optymalnej wyższej od temperatury zamarzania w celu przedłużenia jego trwałości przez zwolnienie zachodzących w nim zmian jakościowych; stosowana temperatura 0-4″C produkt dolny (przy przesiewaniu) -> przesiew produkt Finalny - produkt końcowy produkt globalny - ek. suma produkcji globalnej wszystkich działów gospodarki narodowej wytworzonej przez społeczeństwo w pewnym okresie, w zasadzie w ciągu roku kalendarzowego produkt górny (przy przesiewaniu) -> odsiew produkt kartezjański -» iloczyn kartezjański produkt końcowy, produkt finalny - dobro powstałe w wyniku procesu produkcji; p.k. nie podlega już dalszej obróbce produkt korozji - substancja powstała wskutek korozji, np. rdza, patyna, zgorzelina, gąbka miedziana na mosiądzu itp. (program egzamin ustny).

Produkt mrożony

Produkt mrożony - produkt, który został poddany procesowi zamrażania w celu zwolnienia zachodzących w nim zmian jakościowych; zmiany te są także mniej intensywne podczas przechowywania p.m. w stanie zamrożonym, tzn. wtedy gdy przeważająca część zawartej w nich wody występuje w postaci lodu; temperatura p.m. w chwili zakończenia procesu zamrażania powinna wynosić co najmniej - 8°C produkt odpadowy - produkt małowartościowy pozostały po otrzymaniu produktu końcowego i ubocznego, nadający się do użytku lub przetworzenia (opinie o programie).

Produkt przejściowy - wytwór pewnej fazy procesu produkcyjnego przerabiany dalej w tym samym procesie produkcyjnym produkt rozpadu - nuklid pochodzący z rozpadu nuklidu promieniotwórczego produkt rozszczepienia - fiz. nuklid wytworzony bądź przez rozszczepienie, bądź przez następujący później rozpad promieniotwórczy nuklidów wytworzonych przez rozszczepienie produkt uboczny - produkt, którego otrzymanie wynika z przyjętej koncepcji technologicznej procesu, nie stanowi jednak zasadniczego celu prowadzenia procesu przemysłowego produktownia - część cukrowni obejmująca działy od warników do segregatorów cukru włącznie (segregator aktów prawnych).

Produkty naftowe - produkty uzyskane podczas destylacji lub krakowania ropy naftowej; benzyna, nafta, olej napędowy, olej opałowy, smary, asfalt i koks ponaftowy i in. produkty smołowe - poszczególne związki wyodrębnione ze smół węglowych, np. naftalen, antracen, karbazol, fenol itd. produkty będące mieszaninami składników smół węglowych, np. smoły preparowane, oleje smołowe produkty węglopochodne - związki lub ich mieszaniny pochodzące z chemicznej przeróbki węgla, jak koks, smoła surowa, benzol surowy i gaz produkty uzyskane z przerobu smół surowych, benzolów surowych i gazu proenzymy, zymogeny - enzymy wytwarzane w organizmie w postaci nieczynnej; czynnikiem hamującym działanie enzymu jest przeważnie białko o niewielkiej masie cząsteczkowej, przyłączone do cząsteczki enzymu; odpowiednie aktywatory enzymatyczne, usuwając blokujące substancje, uczynniają p. (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

30.04.2024
Porady przed egzaminem ustnym na uprawnienia budowlane

Przygotowanie się do egzaminu ustnego na uprawnienia budowlane wymaga - poza koniecznością gruntownego przejrzenia wiadomości i ich przyswojenia - nabycia…

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami