Blog

Warstwa amortyzująca zdjęcie nr 2
13.05.2022

Przenośnik poziomy

W artykule znajdziesz:

Warstwa amortyzująca zdjęcie nr 3
Przenośnik poziomy

Skład został podzielony za pomocą przegródek żelbetowych na zasieki do przechowywania kruszyw według rodzajów i frakcji. Pokrycie wykonano z falistych płyt azbestowo-cementowych na prefabrykowanym szkielecie żelbetowym. Z węglarek materiał wyładowuje się sposobem grawitacyjnym do bunkrów odbiorczych rozmieszczonych poniżej poziomu toru szynowego, a z platform stałą maszyną wyładowczą T-182A. Do spulchniania (program uprawnienia budowlane na komputer)

zamarzniętego materiału ustawia się w składzie wiertarko-frezarkową maszynę spulchniającą. Z bunkra odbiorczego kruszywo kieruje się za pomocą podajnika na przenośnik taśmowy poziomej estakady wzdłuż składu, skąd jest zrzucane do odpowiedniego zasieku. Kruszywo wydawane ze składu kieruje się poprzez zsypy urządzone w przekryciu korytarza podhałdowego i wibracyjne podajniki korytowe na przenośnik poziomy, umieszczony również w korytarzu podhałdowym, a następnie za pomocą przenośnika pochyłego do betonowni zbiorników, zbudowanych z prefabrykowanych pierścieni żelbetowych o średnicy 3,5 m; pomiędzy zbiornikami umieszczony jest szyb dla pionowego podnośnika prowadzącego do dolnych i górnych pomieszczeń, dla leja zwrotnego i przenośników wibracyjnych do transportu wewnętrznego (program uprawnienia budowlane na ANDROID). Skład podobnego typu jest zalecany dla zakładów o zdolności wytwórczej 25-30 tys. ms prefabrykowanych elementów żelbetowych, do krótkotrwałego przechowywania kruszyw 5-7 gatunków, a przede wszystkim do przechowywania kruszyw lekkich.

W zależności od pojemności składu bywają silosy również o innych rozmiarach (o średnicy do 5, a nawet 10 m), rozmieszczone w jednym lub dwóch rzędach (uprawnienia budowlane). Do wytwórni wyrobów żelbetowych kruszywa powinny być dostarczone w stanie czystym i rozdzielone na poszczególne frakcje. Przygotowanie kruszyw odbywa się zwykle na miejscu ich wydobywania i przerobu. W poszczególnych przypadkach należy przewidzieć na składowisku urządzenia sortownicze do odsiewania ziaren i kawałków o wymiarach większych lub mniejszych od dopuszczalnych, rozsiewania kruszyw na frakcje, jak również do usuwania szkodliwych domieszek (program egzamin ustny).

Podgrzewanie dwustopniowe

Do sortowania i uszlachetniania kruszyw stosuje się przesiewniki płaskie i cylindryczne. Przy sortowaniu suchym należy uważać, aby wilgotność kruszyw nie przekraczała 2, w przeciwnym razie oczka przesiewni- ka zanieczyszczą się drobnymi frakcjami skały. Dla kruszyw wilgotnych należy zalecić sortowanie na przesiewnikach wibracyjnych z intensywnym polewaniem wodą lub na specjalnych maszynach płuczkach do kruszyw. Piasek rozdziela się na frakcje z usunięciem z niego cząstek gliniastych i pylastych na specjalnych maszynach płuczkach do piasku, w klasyfikatorach hydraulicznych i in (opinie o programie).

Kruszywa w okresie zimowym przed podaniem ich do betonowni należy podgrzewać. Proces ten może być jednostopniowy, kiedy jednocześnie odbywa się rozmrażanie i podgrzewanie kruszyw, i dwustopniowy, kiedy w jednych urządzeniach poddaje się je tylko rozmrażaniu, a w innych podgrzewa do odpowiedniej temperatury. Podgrzewanie jednostopniowe jest wskazane dla kruszyw grubych, znajdujących się w składach zamkniętych, jak również we wszystkich przypadkach, kiedy wykluczone jest zamarzanie kruszyw na składowisku (segregator aktów prawnych).

Podgrzewanie dwustopniowe bywa celowe przy przechowywaniu kruszyw (przede wszystkim piasku) na odkrytych hałdach, narażonych na zamarzanie. Pierwszy stopień podgrzewania ma na celu zapewnienie sypkości kruszywa przed podaniem go ze składowiska na przenośniki rozmieszczone w korytarzach podziemnych pod hałdami. Drugi stopień nagrzewania przeprowadza się na innych urządzeniach.

Do rozmrażania i podgrzewania kruszyw stosuje się grzejniki, ustawiane na składowiskach i w bunkrach podgrzewania, oraz bębny obrotowe typu suszarniczego. W zakładach produkujących prefabrykowane elementy żelbetowe stosuje się powszechnie podgrzewanie kruszyw na hałdach i w bunkrach grzejnikami parowymi, parą z wzmocnionych stalowych bezspoinowych rur walcowanych na gorąco, które rozmieszczone są nad zsypami do wyładowywania materiału na przenośnik podhałdowy (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Warstwa amortyzująca zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Warstwa amortyzująca zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Warstwa amortyzująca zdjęcie nr 8 Warstwa amortyzująca zdjęcie nr 9 Warstwa amortyzująca zdjęcie nr 10
Warstwa amortyzująca zdjęcie nr 11
Warstwa amortyzująca zdjęcie nr 12 Warstwa amortyzująca zdjęcie nr 13 Warstwa amortyzująca zdjęcie nr 14
Warstwa amortyzująca zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Warstwa amortyzująca zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Warstwa amortyzująca zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami