Blog

Charakterystyka obiektów zdjęcie nr 2
10.04.2021

Przygotowanie prasy

W artykule znajdziesz:

Przygotowanie prasy

Charakterystyka obiektów zdjęcie nr 3
Przygotowanie prasy

Nić klejąca jest wkładana do wewnątrz podczas okleinowania i dlatego nie musi być szlifowana.
Papier spoinowy, dziurkowany lub niedziurkowany, wyszedł dziś prawie całkowicie z użytku z powodu jego kłopotliwego i czasochłonnego szlifowania (program uprawnienia budowlane na komputer).
Niedrogim rozwiązaniem alternatywnym do okleiniarki jest oklejarka ręczna, która działa według tej samej zasady jak okleiniarka maszynowa.
Przycięte uprzednio części korpusu z płyty wiórowej mają teraz być okleinowane. Po cięciu formatowym wąskie powierzchnie są oklejane doklejką krawędziową. Do fornirowania płyt stosuje się hydrauliczną prasę fornirową (okleiniarkę do powierzchni szerokich).
Jak zbudowana jest prasa fornirowa (program uprawnienia budowlane na ANDROID)?

Korpus prasy fornirowej składa się ze stabilnej podstawy, noszącej pozostałe części maszyny. W środku dolnej części prasy znajduje się agregat hydrauliczny dobrze osłonięty przed uszkodzeniami, mogący wytwarzać ciśnienie do 400 bar. Hydrauliczne tłoki podnoszą dolny stół prasy. Stoły dociskające zbudowane z litych dźwigarów wzdłużnych i mniejszych dźwigarów umiejscowionych poprzecznie przenoszą równomiernie ciśnienie cylindrów na wyroby poprzez blachy prasujące. Blachy prasujące są wykonane z aluminium i ogrzewane elektrycznie (uprawnienia budowlane).
Przed rozpoczęciem pracy powinno sprawdzić się blachy prasujące czy są czyste, ponieważ w przeciwnym razie powstaną odciski w powierzchni okleiny. Jeżeli to konieczne, oczyszcza się blachy z resztek kleju po uprzednim podgrzaniu za pomocą kawałka twardego drewna. Szpiczaste lub ostre narzędzia mogłyby uszkodzić blachę.
Dla zaoszczędzenia energii i czasu, prasę nagrzewa się w stanie zamkniętym.

Aby płyty nie przywierały do blach z powodu przesiąkającego kleju, na blachy nanosi się specjalny separator (substancję zapobiegającą sklejaniu). Dzięki niemu można później, bez problemu, oddzielić resztki kleju (program egzamin ustny).
Ciśnienie manometryczne ustawiane na prasie powinno odpowiadać prasowanej powierzchni wyrobu i pożądanemu naciskowi prasy na wyroby.
Zbyt duże ciśnienie może uszkodzić obrabiane wyroby lub nawet prasę, zbyt niskie ciśnienie prowadzi do błędów w klejeniu.
Nacisk prasy na wyrób obrabiany powinien wynosić się pomiędzy 20 a 35 N/cm (opinie o programie).
Diagram, jaki jest najczęściej umieszczony przy prasie, umożliwiający odczyt niezbędnego ciśnienia manometrycznego.

Załadowanie prasy

Co się stanie, jeśli prasa zostanie źle załadowana. Wyroby muszą mieć tę samą grubość i należy rozkładać je równomiernie na całej powierzchni prasy. jeżeli całkowita powierzchnia wyrobów, które chcemy obrabiać, jest zbyt mała, to należy dołożyć elementy wyrównujące o tej samej grubości. Listwa zabezpieczająca, którą można w każdym miejscu uruchomić nogą, jest wyłącznikiem awaryjnym prasy.
Po zakończeniu okleinowania, płyty są docinane na formatówce na dokładny wymiar (segregator aktów prawnych).
Fornirowanie powierzchni wąskich.

Do tego procesu technologicznego wykorzystuje się w wielu zakładach oklejarkę krawędziową. Maszyna przedstawiona na zdjęciu jest, oprócz przyrządu oklejającego, wyposażona w przystawki do obcinania nadmiaru oklejki, frezowania dociskowego i załamywania krawędzi. Można na tej maszynie obrabiać wszystkie1 bieżące materiały krawędziowe (okleinę, me- laminę, PCV) jako materiał toczący do 2 mm grubości.
Jako kleju używa się granulowanego kleju topliwego (ziarnistego), który w zależności od typu jest podgrzewany do 220 C. Nakładanie kleju w małych ilościach na krawędź wyrobu odbywa się za pomocą rolki dozującej.

Niedrogie urządzenie alternatywne do maszyny przeznaczone dla małych zakładów. Obrabia ono materiał krawędziowy z rolki pokryty klejem topliwym.
Do szafy pokrytej okleiną dębową szlifujemy powierzchnie elementów korpusu, dna i drzwi. Do tej pracy zastosujemy szlifierkę taśmową (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Charakterystyka obiektów zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Charakterystyka obiektów zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Charakterystyka obiektów zdjęcie nr 8 Charakterystyka obiektów zdjęcie nr 9 Charakterystyka obiektów zdjęcie nr 10
Charakterystyka obiektów zdjęcie nr 11
Charakterystyka obiektów zdjęcie nr 12 Charakterystyka obiektów zdjęcie nr 13 Charakterystyka obiektów zdjęcie nr 14
Charakterystyka obiektów zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Charakterystyka obiektów zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Charakterystyka obiektów zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami