Blog
Przykład cieplaka uprawnienia budowlane
W artykule znajdziesz:
Przykład cieplaka uprawnienia budowlane
Kruszywo w silosie podgrzewa się za pomocą ułożonych w jego wnętrzu wężownic parowych lub za pomocą igieł parowych podłączonych przewodami do kotła parowego typu EW-6A lub do wytwornic pary (program uprawnienia budowlane na komputer). Woda w zbiorniku podgrzewana jest za pomocą wężownicy, do której para doprowadzana jest w ten sam sposób jak do urządzeń podgrzewających kruszywo.
W cieplaku tego typu o większych wymiarach może być również wytwarzany beton w większych ilościach na budowach mniejszych, na których wykonuje się żelbetowe konstrukcje monolityczne.
W przypadku przygotowania betonu lub zapraw z dodatkami chemicznymi należy przewidzieć w cieplaku lub dobudować obok niego oddzielne pomieszczenie służące do składowania dodatków chemicznych oraz do przygotowania roztworów wodnych tych dodatków (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Przed nastaniem okresu zimowego należy sprawdzić stan sieci wodociągowej i energetycznej.
Skrzynie powinny mieć otwory na wprowadzenie przewodów z kurkiem czerpalnym, umożliwiające dostęp do kurka spustowego i do kurka przelotowego. Przy sprawdzaniu sieci energetycznej i oświetleniowej należy zwrócić szczególną uwagę na zamocowanie przewodów prowizorycznych doprowadzających energię do stanowisk roboczych. Należy również skontrolować i oznakować elektryczne rozdzielnie budowlane ze szczególnym zwróceniem uwagi na stan urządzeń zabezpieczających przed porażeniem (uprawnienia budowlane).
W okresie jesienno-zimowym zabronione jest urządzanie stanowisk pracy i składowanie materiałów i elementów budowlanych bezpośrednio pod limami napowietrznymi doprowadzającymi energię elektryczną lub w bezpośredniej ich bliskości. Odległości bezpieczne, w zależności od przekazywanego
napięcia prądu, wynoszą od 5 do 15 m (np. dla linii o mocy do 30 kV długość bezpieczna wynosi minimum 10 m).
Przewody prowizoryczne kablowe narażone na zasypanie śniegiem powinny być oznakowane drewnianymi prętami pomalowanymi na czerwono (program egzamin ustny). Przewody gołe zawieszane na słupach nie mogą być zbyt napięte, aby skutkiem zmniejszenia ich długości na mrozie nie pękły.
Uwzględnienie zmienionych warunków przeciwpożarowych i bhp
W okresie zimowym należy ze względu na zwiększoną liczbę palenisk i urządzeń grzewczych zwrócić szczególną uwagę na stan przygotowania i wyposażenia budowy w urządzenia przeciwpożarowe (opinie o programie). Gaśnice ręczne powinny być sprawdzone, a ładunki letnie pianotwórczych środków gaszących wymienione na zimowe. Hydranty, beczki z wodą przeciwpożarową i skrzynie z piaskiem powinny się znajdować w pomieszczeniach, w których zapewniona jest temperatura dodatnia.
Przy instalowaniu przenośnych piecyków żelaznych i kuchenek powinny być zachowane ogólnie znane przepisy przeciwpożarowe, dotyczące tych urządzeń. Piecyki należy ustawiać na podłożu niepalnym, szerszym od podstawy piecyka o 50 cm z każdej jego strony. Minimalne odległości piecyków od elementów palnych budynku powinny wynosić 0,5 m, a rur blaszanych 1,0 m. Niedopuszczalne jest gromadzenie, składowanie lub umieszczanie jakichkolwiek materiałów i przedmiotów palnych (np. drewno opałowe, odzież itp.) w odległości mniejszej niż 1,0 m od piecyków i kuchenek (segregator aktów prawnych).
Pieców opalanych koksem (tzw. koksiaków) nie należy używać w pomieszczeniach, gdzie pracują ludzie. Pomieszczenia te powinny być ogrzewane grzejnikami elektrycznymi, piecami kaflowymi lub żelaznymi z odprowadzeniem spalin do przewodów dymowych.
Szczególnej troski wymagają warunki pracy załóg budowlanych zatrudnionych na otwartym powietrzu. Brygady, zespoły robocze i operatorzy powinni być wyposażeni w ciepłą odzież ochronną, zapewniającą swobodę ruchów, a jednocześnie chroniącą przed zimnem. Odzież powinna być dostosowana do wykonywanych czynności. Do suszenia odzieży roboczej należy przygotować odpowiednie pomieszczenia suszarnie tak aby umieszczona w nich odzież na drugi dzień była już całkowicie sucha (promocja 3 w 1).
Wszyscy pracownicy zatrudnieni przy robotach budowlano-montażowych w okresie zimowym powinni być przed nastaniem okresu zimowego przeszkoleni w technologii robót zimowych i bhp prowadzonych w tych warunkach.
Pracownicy wykonujący prace w okresie zimowym, a szczególnie zatrudnieni na otwartym powietrzu, powinni otrzymywać gorące posiłki regeneracyjne.
Sposoby dostawy i wydawania tych posiłków na budowach powinny być uregulowane zarządzeniem dyrekcji przedsiębiorstwa.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32