Blog
Rozrzucanie odłamków
W artykule znajdziesz:
Łączenie ich jednak z sygnałami dźwiękowymi może hyc bardzo celowe Dobra jest sygnalizacja optyczna jako ostrzeżenie na dalsze odległości, dla sąsiednich kamieniołomów i przypadkowych przechodniów, np. przez wystawianie na widok w czasie strzałów na wysokim słupie odpowiednio wielkiego znaku (flagi, rękawa, kosza sygnałowego itp.) najlepiej w kolorze żółtym (program uprawnienia budowlane na komputer). Zaraz po zakończeniu strzałów i po wyczekaniu przepisowego czasu, znak należy opuszczać. Przy silnej mgle zaleca się w ogóle strzelania zaniechać, szczególnie tam, gdzie możliwe jest rozrzucanie odłamków na większe odległości.
Tam, gdzie w bliskości kamieniołomu nie ma pewnego naturalnego miejsca ukrycia, a odchodzenie na odległość większą od zasięgu padających kamieni (ok. 300 m) jest, zbyt uciążliwe, należy wybudować w dogodnym miejscu dobrze zabezpieczone schrony przeciwwybuchowe o dostatecznej powierzchni, dostosowanej do ilości ludzi z nich korzystających (program uprawnienia budowlane na ANDROID). Przykrycie schronów najlepiej wykonać ze ściśle koło siebie ułożonych okrąglaków, z używanych lecz nie zmurszałych podkładów kolejowych, lub jeszcze lepiej z szyn kolejowych, przysypanych dostatecznie grubą warstwą ziemi. Pamiętać należy, że odłamki mogą padać nie tylko z góry, ale i z boków, odbite od ścian skalnych, szyn kolejowych itp. ściany, narażone na takie uderzenia, należy odpowiednio mocno wykonać. W razie potrzeby dobrze jest zaopatrzyć we wzierniki zabezpieczone przed odłamkami, do przypatrywania się strzałom (uprawnienia budowlane).
Należy baczyć, by dojście do schronu było stale wolne od wszelkich przeszkód w postaci porzuconych przedmiotów, kamieni itp. oraz dostatecznie szerokie. Gdy w zasięgu padania. Odłamków położone bywają, drogi i przejścia publiczne, należy je zabezpieczyć przez ustawienie posterunków lub z daleka widocznych sygnałów, aby w czas i w odpowiedniej odległości zatrzymać zbliżających się przechodniów i pojazdy. Celowe jest ustawienie w tym celu czasowych zapór (szlabanów) (program egzamin ustny).
Kamieniołomy
Tam gdzie regularnie odstrzeliwa się większą ilość otworów, odpalać strzały należy o ile możności codziennie o tych samych porach dnia, najlepiej zaś na początku przerw w pracy i po ukończonej robocie. Strzelania w innych porach są dopuszczalne lul) bywają nakazane, pod warunkiem zachowania wszystkich środków zabezpieczających ludzi od zranienia, w następujących wypadkach:
- Gdy w przeciwnym razie praca w kamieniołomie nie będzie mogła być utrzymana (opinie o programie).
- Gdy warunki komunikacji w otoczeniu kamieniołomu wymagają innych czasów strzelania.
- Przy strzelaniu w mokrych otworach wiertniczych.
- Gdy użyto przybitki wodnej.
- Gdy istnieje obawa zamarznięcia ładunku np. dynamitu.
- Przy pędzeniu sztolni.
- Przy zbliżaniu się burzy, jeżeli stosowane bywa zapalanie elektryczne.
Strzelać należy w miarę możności tylko za dnia. Jeżeli konieczne jest strzelanie po nastaniu zmroku, należy odpowiednio oświetlić drogi do schronów oraz komunikacje w obrębie kamieniołomu, a także zabezpieczyć pobliskie drogi publiczne świetlnymi znakami ostrzegawczymi. Strzałów załadowanych nie można pozostawiać po skończonej pracy bez dozoru (segregator aktów prawnych).
Tani, gdzie kamieniołomy położone są tak blisko od siebie, że strzelanie w jednym, może grozić ludziom zajętym w drugim zakładzie, odpowiedzialni kierownicy powinni uzgodnić wspólnie czas strzelania i najlepiej obwieszczać je wspólnym sygnałem, lub też przed strzelaniem należy podawać umówione znaki, a przystępować do strzelania dopiero wtedy, gdy sąsiedni kamieniołom potwierdzi, że znaki te zostały zauważone (promocja 3 w 1).
Po daniu pierwszego sygnału strzałowy powinien upewnić się przez obchód, czy wszyscy niezatrudnieni przy odpalaniu schronili się w bezpieczne miejsca, czy drogi są należycie strzeżone i po stwierdzeniu, że wszystko jest w porządku, dać drugi sygnał (dwukrotne krótkie trąbienie), po którym bezpośrednio przystępuje do odpalania strzałów.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32