Blog
Sformułowany model matematyczny
W artykule znajdziesz:
Sformułowany model matematyczny
Z porównania wartości wskaźników k przedstawionych w tabeli 2.15 wynika, że w rozpatrywanym przykładzie deskowania z głowicami opadowymi są korzystne ze względu na koszty dzierżawy w przypadku realizacji budowy w ciągu 50 dni i 75 dni, co odpowiada krótkim rytmom pracy brygad: 2 i 3 dni (program uprawnienia budowlane na komputer). Tak krótki rytm pracy można osiągnąć na budowach, gdzie dojrzewanie betonu przebiega w warunkach normowych i spełnione są warunki wytrzymałościowe płyty stropowej. Dodatkowym warunkiem utrzymania tak krótkich rytmów jest wyposażenie budowy w dobry, niezawodny sprzęt oraz zapewnienie dobrej organizacji.
Wraz ze zwiększeniem rytmu pracy brygad opłacalność zastosowania deskowań z głowicami opadowymi maleje na rzecz deskowań tradycyjnych (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Sformułowany model matematyczny umożliwia przeprowadzenie analizy doboru różnych wariantów deskowania z uwzględnieniem ograniczeń brzegowych: warunków organizacyjno-technologicznych, wymogów jakościowych itp.
Przeprowadzona analiza wrażliwości funkcjonałów będących składnikami funkcji celu wskazuje, jak zmiana wartości poszczególnych zmiennych decyzyjnych podczas realizacji zadania w stosunku do założeń przyjętych na etapie projektowania wpływa na wartość funkcji celu, stymulując rozwiązanie (przyjęcie określonego typu deskowania).
W przedstawionym przykładzie wykazano między innymi, że zmiana warunków realizacji obiektu wynikająca ze zmian organizacyjnych powoduje istotne następstwa ekonomiczne, tj. zmianę rodzaju przyjętego deskowania (uprawnienia budowlane).
Deskowania przestawne wspinające stosowane są podczas wznoszenia ścian obiektów wysokich: budynków mieszkalnych, użyteczności publicznej, filarów obiektów mostowych, zbiorników, silosów itp. Podstawowym elementem deskowań przestawnych jest pomost roboczy - wiszące rusztowanie wspornikowe, którego stateczność jest zapewniona przez zakotwienie do wykonanego już stałego elementu konstrukcyjnego budynku. Dzięki dowolnemu rozstawowi wsporników pomostów (nazywanych także konsolami) można deskowanie to dopasować do złożonej geometrii budynku. Deskowanie wspinające stanowi pewnego rodzaju kompakt, w którym konsola (rusztowanie na wspornikach) służy jako pomost roboczy do prac zbrojarskich i betonowych oraz stanowi konstrukcję nośną do mocowania deskowania ściennego. Całość przenoszona jest (przestawiana) za pomocą żurawia, nie zachodzi zatem potrzeba demontażu deskowania w trakcie zmiany stanowiska (program egzamin ustny).
Pomosty robocze
Jak wyżej wspomniano podstawowymi elementami systemu deskowań są pomosty robocze. Spełniają one dwie funkcje: tworzą bazę, podstawę dla podestu roboczego oraz stanowią wsparcie dla elementów podporowych deskowania ścian. Pomost roboczy to wiszące rusztowanie wspornikowe, którego stateczność jest zapewniona przez zamocowanie w kotwach stalowych wcześniej zabetonowanych w elementach konstrukcyjnych (ścianach, stropach) budynku (opinie o programie).
Deskowania przestawne poszczególnych producentów występujących na rynku budowlanym są podobne do siebie pod względem przyjętych schematów statycznych i ogólnych rozwiązań technicznych. Różnią się one od siebie szczegółami konstrukcyjnymi (segregator aktów prawnych).
Do podstawowych elementów konstrukcyjnych tego systemu należą:
- wspornik pomostu (konsola),
- wózek (jednostka jezdna) - 2, służący do przesuwania płyty formującej,
- rozpora do stabilizacji płyty formującej - 2,
- zastrzał do zabezpieczenia i stabilizacji płyty formującej - 4,
- belka wspornikowa - 5, stanowiąca oparcie dla pomostu zabezpieczającego dolnego,
- przedłużacz słupka - 6,
- odciąg - 7, zabezpieczający przed naporem wiatru,
- stężenie pionowe pomostu - 8, rury (f) 48,3 x 3,2,
- pomost roboczy (poprzecznice z krawędziaków 8/16 i 12/16, poszycie z desek o grubości minimalnej 38 mm) - 9,
- pomost dolny (poprzecznice z krawędziaków 8/16 i 12/16, poszycie z desek
• grubości minimalnej 38 mm) - 10,
- pomost betoniarski - 11.
- płyty deskowania ściennego -12,
- kotwy mocujące -13 (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32