Blog

10.05.2022

Sita wibracyjne

W artykule znajdziesz:

Sita wibracyjne

Zależnie od własności sortowanego materiału kosz może być ustawiony pod dowolnym kątem nachylenia w granicach od 0-f 40″. Sito wprawiane jest w ruch osobnym silnikiem elektrycznym za pomocą pasów klinowych. W celu zrównoważenia sił bezwładności, powstających przy kołowych drganiach kosza, na wale mimośrodowym po obu stronach kosza umieszczone są koła zamachowe 4, zaopatrzone w przesuwne przeciwwagi (program uprawnienia budowlane na komputer).

Przez przesuwanie przeciwwag reguluje się skok sita. Często sita wibracyjne podwiesza się na elastycznych cięgłach. Przy wibracji wału mimośrodowego kosz wprawiany jest w częste wahania, dzięki którym następuje dobre rozwarstwienie materiału i otrzymuje się wysoką jakość sortowania. Wydajność takich sit jest zmienna i wynosi 4 - 240 nvgodz, amplituda wahań wynosi 3 mm, ilość obrotów wału wibratora 1500 - 1800 obr/min. Moc silnika wynosi 2,2 -1- 5,5 kW (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Sita bębnowe są to obracające się ustawione pochyło bębny o powierzchniach pokrytych siatką lub blachami dziurkowanymi. Materiał przesiewany wprowadza się do wnętrza, drobny materiał jako przesiew przechodzi przez otwory w ściankach bębna, a grubszy (odsiew) - przesuwa się w dół bębna i wysypuje się z niego na drugim końcu.

Sita bębnowe dzielimy dodatkowo na:

  • cylindryczne ustawione pod kątem 2-1-9° do poziomu;
  • stożkowe w kształcie stożka ściętego o osi poziomej, w których materiał przesuwa się po tworzącej stożka;
  • w kształcie graniastosłupa sześcio- lub ośmiokątnego (uprawnienia budowlane).

Sita bębnowe

Sita bębnowe stosuje się często do rozdzielania ciał sypkich na więcej niż dwie frakcje. W tym przypadku sita mają dwa otwory o różnej średnicy. Naturalne materiały kamienne są stosowane w budownictwie drogowym jako krawężniki, materiały brukowe, kruszywa naturalne i łamane oraz mączki mineralne. Krawężniki zabezpieczają boki nawierzchni od uszkodzeń i przenikania wody z poboczy pod nawierzchnię, co ma duże znaczenie dla trwałości nawierzchni drogowych. Szczególnie duże znaczenie mają krawężniki przy budowie nawierzchni ulic miejskich. Krawężniki powinny być obrobione w następujący sposób (program egzamin ustny).

Powierzchnia górna przednia (na wysokość 5 cm od góry) podobnie jak i tylna powinna być obrobiona gładko (groszkowana na twardych gatunkach kamienia i dłutowana na mniej twardych gatunkach). Powierzchnie boczne (czołowe i stykowe) są szlakowane od kąta prostego. Przy zetknięciu powierzchni bocznych może powstać szczelina nie przekraczająca 1 cm. Dolne części powierzchni przedniej i bocznych są szpicowane lub grotowane. Dolna część powierzchni tylnej (od strony chodnika) i powierzchnia dolna nie są obrobione (opinie o programie).

Materiały brukowe są stosowane do budowy nawierzchni brukowanych, do których zaliczamy nawierzchnie z brukowca i nawierzchnie z kostki kamiennej. Wygląd zewnętrzny i jakość nawierzchni brukowych dla ruchu zależy od rodzaju materiału brukowego, jaki został użyty do budowy. NajprosLszą postacią nawierzchni brukowych jest bruk z kamienia narzutowego, jeszcze dość często spotykany w wielu naszych miastach i miasteczkach.

Do budowy tego typu nawierzchni stosowany jest kamień narzutowy w naturalnej zaokrąglonej formie lub kamień narzutowy częściowo płytowany (ze względu na wygląd zewnętrzny bruku oraz wygodę). Ulepszeniem bruku zwykłego jest bruk z kamienia polnego obrobionego, kamienia łamanego lub z dużych kostek nieregularnych. Poszczególne kamienie brukowe mają wtedy powierzchnie górne dość płaskie, dzięki czemu powstają nawierzchnie gładsze z kamienia narzutowanego, umożliwiające wygodniejszą jazdę pojazdom - nawet o dużej szybkości (segregator aktów prawnych).

Nawierzchnie brukowane należą do typu przestarzałego i są stopniowo zastępowane nawierzchniami ulepszonymi. Po pewnym okresie czasu nawierzchnia brukowa staje się przeważnie fundamentem dla nawierzchni ulepszonej typu bitumicznego lub betonowego. Najlepsze, a zarazem najdroższe, nawierzchnie brukowe są to nawierzchnie z kostki kamiennej. Technika drogowa stosuje wiele odmian kostki brukowej (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

03.05.2024
Kierownik robót budowlanych

Kierownik robót budowlanych to zawód, który często mylony jest z podobnym stanowiskiem, mianowicie z kierownikiem budowy. W związku z tym,…

30.04.2024
Porady przed egzaminem ustnym na uprawnienia budowlane

Przygotowanie się do egzaminu ustnego na uprawnienia budowlane wymaga - poza koniecznością gruntownego przejrzenia wiadomości i ich przyswojenia - nabycia…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami