Blog
Sita wibracyjne
W artykule znajdziesz:
Zależnie od własności sortowanego materiału kosz może być ustawiony pod dowolnym kątem nachylenia w granicach od 0-f 40″. Sito wprawiane jest w ruch osobnym silnikiem elektrycznym za pomocą pasów klinowych. W celu zrównoważenia sił bezwładności, powstających przy kołowych drganiach kosza, na wale mimośrodowym po obu stronach kosza umieszczone są koła zamachowe 4, zaopatrzone w przesuwne przeciwwagi (program uprawnienia budowlane na komputer).
Przez przesuwanie przeciwwag reguluje się skok sita. Często sita wibracyjne podwiesza się na elastycznych cięgłach. Przy wibracji wału mimośrodowego kosz wprawiany jest w częste wahania, dzięki którym następuje dobre rozwarstwienie materiału i otrzymuje się wysoką jakość sortowania. Wydajność takich sit jest zmienna i wynosi 4 - 240 nvgodz, amplituda wahań wynosi 3 mm, ilość obrotów wału wibratora 1500 - 1800 obr/min. Moc silnika wynosi 2,2 -1- 5,5 kW (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Sita bębnowe są to obracające się ustawione pochyło bębny o powierzchniach pokrytych siatką lub blachami dziurkowanymi. Materiał przesiewany wprowadza się do wnętrza, drobny materiał jako przesiew przechodzi przez otwory w ściankach bębna, a grubszy (odsiew) - przesuwa się w dół bębna i wysypuje się z niego na drugim końcu.
Sita bębnowe dzielimy dodatkowo na:
- cylindryczne ustawione pod kątem 2-1-9° do poziomu;
- stożkowe w kształcie stożka ściętego o osi poziomej, w których materiał przesuwa się po tworzącej stożka;
- w kształcie graniastosłupa sześcio- lub ośmiokątnego (uprawnienia budowlane).
Sita bębnowe
Sita bębnowe stosuje się często do rozdzielania ciał sypkich na więcej niż dwie frakcje. W tym przypadku sita mają dwa otwory o różnej średnicy. Naturalne materiały kamienne są stosowane w budownictwie drogowym jako krawężniki, materiały brukowe, kruszywa naturalne i łamane oraz mączki mineralne. Krawężniki zabezpieczają boki nawierzchni od uszkodzeń i przenikania wody z poboczy pod nawierzchnię, co ma duże znaczenie dla trwałości nawierzchni drogowych. Szczególnie duże znaczenie mają krawężniki przy budowie nawierzchni ulic miejskich. Krawężniki powinny być obrobione w następujący sposób (program egzamin ustny).
Powierzchnia górna przednia (na wysokość 5 cm od góry) podobnie jak i tylna powinna być obrobiona gładko (groszkowana na twardych gatunkach kamienia i dłutowana na mniej twardych gatunkach). Powierzchnie boczne (czołowe i stykowe) są szlakowane od kąta prostego. Przy zetknięciu powierzchni bocznych może powstać szczelina nie przekraczająca 1 cm. Dolne części powierzchni przedniej i bocznych są szpicowane lub grotowane. Dolna część powierzchni tylnej (od strony chodnika) i powierzchnia dolna nie są obrobione (opinie o programie).
Materiały brukowe są stosowane do budowy nawierzchni brukowanych, do których zaliczamy nawierzchnie z brukowca i nawierzchnie z kostki kamiennej. Wygląd zewnętrzny i jakość nawierzchni brukowych dla ruchu zależy od rodzaju materiału brukowego, jaki został użyty do budowy. NajprosLszą postacią nawierzchni brukowych jest bruk z kamienia narzutowego, jeszcze dość często spotykany w wielu naszych miastach i miasteczkach.
Do budowy tego typu nawierzchni stosowany jest kamień narzutowy w naturalnej zaokrąglonej formie lub kamień narzutowy częściowo płytowany (ze względu na wygląd zewnętrzny bruku oraz wygodę). Ulepszeniem bruku zwykłego jest bruk z kamienia polnego obrobionego, kamienia łamanego lub z dużych kostek nieregularnych. Poszczególne kamienie brukowe mają wtedy powierzchnie górne dość płaskie, dzięki czemu powstają nawierzchnie gładsze z kamienia narzutowanego, umożliwiające wygodniejszą jazdę pojazdom - nawet o dużej szybkości (segregator aktów prawnych).
Nawierzchnie brukowane należą do typu przestarzałego i są stopniowo zastępowane nawierzchniami ulepszonymi. Po pewnym okresie czasu nawierzchnia brukowa staje się przeważnie fundamentem dla nawierzchni ulepszonej typu bitumicznego lub betonowego. Najlepsze, a zarazem najdroższe, nawierzchnie brukowe są to nawierzchnie z kostki kamiennej. Technika drogowa stosuje wiele odmian kostki brukowej (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32