Blog
Skrzynki-termosy
W artykule znajdziesz:
Do łączenia zakładów folii z PCW oraz odcinków taśm dylatacyjnych z PCW za pomocą gorącego powietrza bardzo przydatna jest elektryczna dmuchawa firmy Autogenwerk Zwiser Ebersbach- Fils (RFN), typ K4, o napięciu 220 V i mocy 1050 W. Dmuchawa ta ma 2 zakresy temperatur powietrza. Wyposażona jest w głowicę mającą płaską szczelinę (3 x 35 mm) wylotu powietrza, przydatną przy łączeniu folii na zakładkę, oraz głowicę o wylocie powietrza średnicy ok. 8 mm, znajdującą zastosowanie przy łączeniu odcinków taśm dylatacyjnych z PCW za pomocą prętów spawalniczych. Głowice te są wymienne (program uprawnienia budowlane na komputer). Ponieważ w kraju nie ma produkcji fabrycznej dmuchaw do spawania PCW gorącym powietrzem, przedsiębiorstwa wykonawcze muszą się zaopatrywać w sprzęt wykonywany w warsztatach rzemieślniczych. Przy zamawianiu dmuchaw należy żądać, aby spełniały one następujące warunki:
- gorące powietrze stosowane przy spawaniu PCW powinno być sprężane pod ciśnieniem 0,06-0,40 at; powinno ono być czyste, nie zawierać wody i olejów; warunki takie zapewnia stosowanie elektrycznych dmuchaw - palników (program uprawnienia budowlane na ANDROID);
- temperatura powietrza bezpośrednio przy wylocie z dmuchawy powinna wynosić 250-300°C;
- wskazane jest stosowanie regulacji przepływu powietrza oraz regulacji temperatury.
Sprzęt do spawania taśm dylatacyjnych z PCW, sporządzony warsztatowo we własnym zakresie w przedsiębiorstwie budowlanym. Przeznaczone są do przenoszenia gorących lub zimnych mas bitumicznych (uprawnienia budowlane).
W okresach obniżonych temperatur do przenoszenia lepiku na gorąco zaleca się stosować skrzynki-termosy (program egzamin ustny). Nie są one produkowane fabrycznie i dlatego trzeba je przygotowywać we własnym zakresie. Skrzynki-termosy mają ścianki podwójne, ze sklejki drewnianej lub twardych płyt pilśniowych. Zamiast skrzynek w ten sposób wykonanych można też stosować odpowiednie pojemniki metalowe. Przestrzeń między ściankami powinna być szczelnie wypełniona niepalnym materiałem termoizolacyjnym np. watą szklaną lub wełną mineralną. Skrzynka-termos powinna mieć dno i pokrywę drewnianą oraz wygodny uchwyt do jej przenoszenia. Wymiary wewnętrzne skrzynki-termosu powinny być tak dobrane, aby swobodnie można było w niej ustawić wiadro z lepikiem. Czerpaki do lepiku. Czerpaki są stosowane przy kotłach do topienia lepiku nie znających zaworów wylotowych. Szczotki dekarskie. Szczotki takie, miękkie i twarde, służą do rozprowadzania i rozsmarowywania lepiku na podłożu i na papie (opinie o programie).
Narzędzia uzupełniające.
Narzędzia te mają zastosowanie do rozprowadzania lepiku i mas bitumicznych na podłożu. Noże do cięcia papy. Używane na budowach zwykłe noże do cięcia są niewygodne i często powodują uszkadzanie papy. Przeznaczony do cięcia papy nóż powinien mieć odpowiedni kształt, umożliwiający cięcie papy bez podkładania podkładki w linii cięcia (segregator aktów prawnych).
Służy do dociskania przyklejanej papy do podłoża. Wałek ułatwia znacznie pracę, szczególnie pracę na dużych powierzchniach. Do narzędzi uzupełniających, niezbędnych przy wykonywaniu robót izolacyjnych, należą:
- taczki z platformą lub dwukołowy wózek platformowy oraz nosiłki do transportu rolek papy lub folii z tworzyw sztucznych,
- taczki lub wózki do przewożenia pojemników (kubłów) lub beczek z masami izolacyjnymi,
- szczotki druciane i skrobaki do oczyszczania podłoża,
- termometry z podziałką do 250°C, w metalowej oprawie, do mierzenia temperatury roztopionego lepiku,
- młotki o ostrych krawędziach lub siekiery do rozbijania brył lepiku lub asfaltu,
- łopatki - wiosła do mieszania lepiku w kotle,
- pogrzebacz do rusztowania opału w palenisku,
- siekiera do rąbania drew, ewentualnie dodatkowa piła do cięcia drewna,
- młotki dekarskie do montażowego mocowania papy,
- spoinówki stalowe lub drewniane do ubijania kitu w spoinach i szczelinach,
- listwa z poziomnicą do sprawdzania spadków podłoża i izolacji,
- waga dziesiętna,
- lampy lutownicze,
- kolby lutownicze,
- worki ocieplane do przenoszenia lub transportu rolek papy w okresie obniżonych temperatur (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32