Blog
Tarcze deskowań
W artykule znajdziesz:
Tarcze deskowań
Tarcze deskowań o szerokości 50 cm i długości odpowiadającej wysokości ścian względnie długości 100 i 200 cm wykonane są z jednostronnie ostruganych desek grub. 25 mm i usztywnione ramką drewnianą wykonaną z łat o przekroju: 38×63, 50×50, 50×63 lub 63×63 mm (program uprawnienia budowlane na komputer).
W łatach o szerszym boku wywiercone są otwory o 0 14 mm dla przeprowadzenia przez nie sworzni stężających. W miejscach styku tarcz, na linii otworów w łatach, wykonuje się wcięcia szerokości 40 mm i głębokości 2-3 mm, umożliwiające przeprowadzenie przez nie ściągów. Ściągi wykonuje się z płaskowników 35×3 mm o długości 640 mm, z otworami 0 14 mm na obu końcach, przez które przeprowadza się sworznie, łącząc w ten sposób sąsiednie i przeciwległe tarcze deskowania. Łączniki tarcz.
Tarcze krótkie stosowane są nad lub pod otworami okiennymi lub drzwiowymi.
Deskowanie typu SB opracowano za granicą, do naszych warunków zostało ono adaptowane przez inż. inż. Suszyńskiego i Brancewicza.
Ogółem ciężar elementów stalowych wynosi 1,8 kG/m2, ciężar tarcz - 24,2 kG/m2 (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Deskowanie przestawne o tarczach pionowych z prowadnicami poziomymi.
Deskowanie składa się z tarcz szerokości 50 cm i długości odpowiadającej wysokości kondygnacji i wykonane jest z desek grubości 25 mm oraz listew zszywających o przekroju 50×100 mm. Tarcze ustawiane są pionowo i stężane dołem i górą poziomymi ryglami, wykonanymi z krawędziaków o przekroju 10×10 cm. Tarcze przeciwległe rozpierane są prefabrykowanymi klockami z otworami podłużnymi dla przeprowadzenia przez nie ściągów o 0 20 mm. Klocki te pozostają w ścianie.
Deskowanie tego typu stosowane jest dla ścian niezbrojonych. Stosowanie zbrojenia zblokowanego jest tu niemożliwe, gdyż obie płaszczyzny deskowania montowane są jednocześnie. W przypadku wykonania najpierw zbrojenia przestrzennego ściany, montaż deskowań nie nastręcza trudności (uprawnienia budowlane).
Tarcze deskowań
Deskowanie przestawne typu Simens-Bauunion. Deskowanie takie składa się z tarcz o poszyciu wykonanym z jednostronnie struganych desek
przymocowanych do ramki wykonanej z łaty drewnianej lub blachy profilowanej. Tarcze deskowań łączone są między sobą w jednej płaszczyźnie sworzniami na kliny i usztywniane ryglami wykonanymi z rurek stalowych rusztowaniowych lub ceowników (program egzamin ustny).
Deskowanie to składa się z szeregu podstawowych typów tarcz metalowych oraz łączników i rygli drewnianych, stężających tarcze.
Tarcze wykonane są z blachy stalowej grubości 3 mm. Dla uzyskania dokładności wymiarowej do blaszanego poszycia tarczy przyspawany jest szkielet usztywniający ramkę blaszaną. Usztywnienie ramki zapewnia szczelność styków sąsiednich tarcz. W ramce i szkielecie tarczy wykonany jest szereg otworów, pozwalających na łączenie tarcz łącznikami w każdym poziomie i pionie.
Łączenie tarcz w szeregu przeprowadza się za pomocą specjalnych spinaczy, wykonanych z pręta 0 16 mm i blachy grub. 6 mm, natomiast łączenie tarcz przeciwległych wykonuje się za pomocą ściągu i przetyczek. Wystające końce ściągów są po wykonaniu ściany obłamywane (opinie o programie).
Prostolinijność ustawienia tarcz w szeregu nadawana jest przez poziome rygle przymocowane do nich za pomocą specjalnych ściągaczy przegubowych.
Tarcze deskowań zróżnicowane są pod względem wymiarowym. Dotyczy to szerokości, długości i grubości.
Długości tarcz wynoszą: 48″ (ok. 122 cm), 36″ (ok. 9L,5 cm) i 24″ (ok. 61 cm); szerokość od 2″ (ok. 5 cm) do 24″ (ok. 61 cm) (segregator aktów prawnych).
Szerokość ramki (grubość tarczy) wynosi 2,4″ (ok. 5,7 cm). Ściany wykonywane za pomocą deskowań tego typu nie wymagają tynkowania, a jedynie drobnego zatarcia porów powstałych po wyparowaniu wody, która nie zdążyła wypłynąć do górnej strefy przy wibracji. Podobnymi do omówionych tarcz deskowań są pod względem konstrukcji tarcze typu Rapid Metal Formwork (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32