Blog

Udźwig dźwigników
W artykule znajdziesz:
Udźwig dźwigników

W jednym i drugim przypadku udźwig dźwigników nawet najlżejszych typów nie jest wykorzystany, a ilość niezbędnych do odspojenia bez uszkodzenia prefabrykatu dźwigników zależna jest od jego ukształtowania i jest ustalona drogą prób (program uprawnienia budowlane na komputer).
Przy odspajaniu prefabrykatu śruby poszczególnych dźwigników mogą być pokręcane wszystkie jednocześnie lub też kolejno, lecz pod warunkiem wykonywania niewielkich skoków. W miejscach, w których już nastąpiło odspojenie, ruch dźwigników powinien być przerwany. Po odspojeniu całego prefabrykatu i uniesieniu go na kilka centymetrów ponad matrycę podkłada się pod niego podkładki i zwalnia dźwigniki. Zdjęcie odspojonego już prefabrykatu z matrycy i odtransportowanie go na składowisko dokonywane jest dźwigiem manipulacyjnym.
Wciągarki ręczne stosowane są w pracach o charakterze dorywczym np. przy montażu dźwigów złożonych, przy przesuwaniu ich na niewielkie odległości, przy sporadycznym podnoszeniu lub przesuwaniu ciężarów itp.
Przy formowaniu prefabrykatów, przeładunkach i montażu niezbędne jest stosowanie różnego rodzaju drobnego sprzętu pomocniczego (program uprawnienia budowlane na ANDROID). W większości przypadków jest to sprzęt wyrabiany nie fabrycznie, lecz w warsztatach kowalsko-ślusarskich. Sprzęt ten powinien należeć do stałego wyposażenia przędsiębiorstw specjalizujących się w wytwarzaniu i montażu prefabrykatów.
Przy podnoszeniu wielkich i ciężkich prefabrykatów z pozycji poziomej, w jakiej są one formowane do pionowej, okazuje się często konieczne oparcie ich na stalowych wózkach wałkowych zabezpieczających przed włóczeniem krawędzi elementu po betonie podłoża (uprawnienia budowlane).
Wózek często stosowany w budownictwie węgierskim. Podwozie wózka wykonane jest z blach stalowych grubości 30 i 15 mm i ceowników nr 8 i jest swobodnie nakładane na 2 wałki ustawiane na gotowych odcinkach torów jezdnych. Ciężar podwozia wynosi 240 kG, dwóch wałków - 162 kG, całość - 402 kG. Wózek obliczony jest na ciężar 10 ton (program egzamin ustny).
Kolejność prac
Kolejność prac przy montażu słupa z wykorzystaniem wózka wałkowego. Słup podwieszony na haku dźwigów zostaje początkowo uniesiony nieco do góry, w pobliżu punktu podparcia na podłożu zostaje ułożony stos drewnianych podkładów, po czym słup zostaje opuszczony do pozycji poziomej i koniec jego ujęty w jarzmo stalowe. Po podprowadzeniu wózka pod jarzmo słup zostaje uniesiony do góry. Położenie wózka podczas podnoszenia słupa do góry jest regulowane przez wciągarkę połączoną z wózkiem za pomocą liny (opinie o programie).
Szczegóły oparcia bardzo ciężkiego prefabrykatu na ruszcie stalowym ustawionym na dwóch wózkach wałkowych. Jarzmo stalowe obejmujące prefabrykat połączone jest montażowo z rusztem w sposób przegubowy. Wózki rozstawione są w taki sposób, iż obejmują podporę, na której ma być w sposób przegubowy oparty prefabrykat.
Końce słupów, nogi ram lub inne prefabrykaty o specjalnie dużych wymiarach i ciężarach dla zabezpieczenia przed uszkodzeniem w trakcie montażu lub robót przygotowawczych, zaopatrywane być mogą w jarzma stalowe. Jarzma składają się z odcinków stali profilowej oraz śrub. Jarzma zaopatrzone są w płaszczyzny oporowe, o które opierają się prefabrykaty za pomocą odpowiednich wycięć. Dla zabezpieczenia przed zgniataniem betonu wskazane jest stosowanie w miejscach dużych docisków drewnianych przekładek (segregator aktów prawnych).
Lekkie prefabrykaty podnoszone są przy przeładunkach i montażu przez bezpośrednie owinięcie liną lub przez umocowanie do lin kotew wbetonowanych w prefabrykacie. Prefabrykaty natomiast cięższe mogą być podnoszone za pośrednictwem uchwytów stalowych skonstruowanych odpowiednio do ukształtowania elementu, do którego są one przymocowane.
Konstrukcja uchwytu przeznaczonego do podnoszenia belek o przekroju teowym lub dwuteowym. Uchwyt podwieszony jest bezpośrednio do zblocza dźwigu manipulacyjnego lub montażowego. Moment unoszenia z dołu do naparzania łukowego prefabrykatu z zastosowaniem uchwytów zawieszonych na hakach dźwigów manipulacyjnych (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Deskowanie inaczej szalowanie, to tymczasowa konstrukcja stosowana w budownictwie, która służy do nadawania kształtu mieszance betonowej podczas jej wylewania oraz…
Instalacja wodociągowa to system rur, armatury i urządzeń służących do doprowadzania wody do budynków oraz jej rozprowadzania do poszczególnych punktów…







53 465

98%

32