Blog

Miałem swój segregator zdjęcie nr 2
17.05.2023

Wielkość mocy pobieranej

W artykule znajdziesz:

Miałem swój segregator zdjęcie nr 3
Wielkość mocy pobieranej

Wielkość mocy pobieranej przez pompę ustala się na podstawie charakterystyki pompy, przyjmując wartość pobieranej mocy pompami Flygt. Pompy Flygt, serii C, przeznaczane są do pompowania ścieków i gęstego osadu. Ich charakterystyczną cechą jest to, że pompa wraz z silnikiem tworzy jedną całość. Wirnik we wszystkich pompach jest jednokanałowy, obustronnie zamknięty. Jedynie pompa typu C 3300 ma wirnik dwukanałowy. Część elektryczna pompy oddzielona jest od części hydraulicznej pewnie działającym uszczelnieniem, przy czym elementami uszczelniającymi są pierścienie ślizgowe wykonane z twardego metalu (program uprawnienia budowlane na komputer).

Pompy Flygt serii C mają wydajność od kilkudziesięciu do 28 000 1/min i produkowane są w trzech wykonaniach. Wariant CP jest pompą stacjonarną, którą opuszcza się wprost do zbiorczej mokrej studzienki, gdzie łączy się automatycznie ze złączką sprzęgającą, umocowaną na dnie studzienki i połączoną z przewodem tłocznym (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Wariant CT jest wykonaniem stacjonarnym, które instaluje się w suchej studzience, przy czym ewentualne zalanie nie powoduje uszkodzenia. Wariant CS jest pompą przenośną o uniwersalnym zastosowaniu: do oczyszczania różnych studzienek, jak również odpompowywania gęstych osadów (uprawnienia budowlane).

Pompy Flygt sprzedawane są za pośrednictwem Centrali Handlu Zagranicznego Polimex-Cekop w Warszawie, natomiast stacje obsługi znajdują się w Przedsiębiorstwie Hydrobudowa 6 w Warszawie, Jaworznicko-Mokotowskich Zakładach Naprawczych oraz w Konińskich Zakładach Naprawczych P.W.B.

Zbiorniki czerpalne (wyrównawcze) przeznaczone są do poboru przez pompy dopływających ścieków lub osadów (program egzamin ustny).

Pojemność zbiornika

Pojemność zbiornika należy przyjmować następująco:

  • bardzo małe pompownie (Q ^ 500 m3/d) - 10-15-minutowy dopływ ścieków,
  • mniejsze pompownie miejskie (500 <C Q ^ 10 000 m3/d) - 3-5-minutowy dopływ ścieków.
  • W przypadku stosowania krat i rozdrabniarek, dla zabezpieczenia pomp przed dopływem większych zanieczyszczeń, należy je umieszczać w górnej części zbiornika czerpalnego. Dopuszcza się oddzielne usytuowanie krat i rozdrabniarek na zewnątrz zbiornika czerpalnego, na terenie oczyszczalni oraz w innych przypadkach uzasadnionych względami technicznymi i ekonomicznymi (opinie o programie).
  • Wokół krat i rozdrabniarek należy zaprojektować pomost dla obsługi o szerokości nie mniejszej niż 1,2 m, a przed frontem krat nie mniejszej niż 1,5 m. Pomost należy wyposażyć w barierki ochronne i próg zabezpieczający personel obsługi przed wpadnięciem do zbiornika.

Wysokość pomieszczenia krat i rozdrabniarek w górnej części zbiornika czerpalnego od pomostu roboczego do stropu w świetle nie powinna być mniejsza niż 3,2 m. Zbiornik czerpalny oraz pomieszczenia krat i rozdrabniarek powinny być oddzielone od hali pomp wodoszczelną przegrodą. Dno zbiornika czerpalnego należy projektować ze spadkiem co najmniej 10% skierowanym ku zakończeniu przewodów ssawnych.

Najwyższy poziom ścieków w zbiorniku czerpalnym należy ustalać tak, aby przy uwzględnieniu spiętrzenia ścieków, przy przepływie przez kraty lub rozdrabniarki, nie następowało podwyższenie poziomu ścieków w kanale doprowadzającym ponad napełnienie przy przepływie obliczeniowym (segregator aktów prawnych).

Kraty należy projektować w oparciu o wytyczne techniczne projektowania krat. Hala pomp, zespoły pompowe, przewody ssawne i tłoczne. Układ zespołów pompowych w hali pomp powinien umożliwiać osiągnięcie ekonomicznego rozwiązania konstrukcji budowlanej w danych warunkach miejscowych. Odległość pomiędzy fundamentami zespołów pompowych należy przyjmować zgodnie z wytycznymi. Szerokość dojścia do każdego zespołu pompowego i mechanizmu oraz odległość między nieruchomymi wystającymi częściami wyposażenia pompowni nie powinny być mniejsze niż 0,7 m (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Miałem swój segregator zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Miałem swój segregator zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Miałem swój segregator zdjęcie nr 8 Miałem swój segregator zdjęcie nr 9 Miałem swój segregator zdjęcie nr 10
Miałem swój segregator zdjęcie nr 11
Miałem swój segregator zdjęcie nr 12 Miałem swój segregator zdjęcie nr 13 Miałem swój segregator zdjęcie nr 14
Miałem swój segregator zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Miałem swój segregator zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Miałem swój segregator zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami