Blog

Nawadnianie nawożące zdjęcie nr 2
14.04.2022

Wieszak kablowy

W artykule znajdziesz:

Nawadnianie nawożące zdjęcie nr 3
Wieszak kablowy

Wieszak kablowy - klamerka lub opaska z haczykiem do zawieszania kabla na lince nośnej wieszak resoru - część składowa zamocowania resoru piórowego w postaci łącznika, łączącego przegubowo ucho resoru ze wspornikiem resoru; umożliwia zmianę długości niosącej przy zmianach jego ugięcia pod obciążeniem wieszar - bud. wiązar dachowy składający się z dwóch zastrzałów, ściągu oraz jednego lub dwóch wieszaków (program uprawnienia budowlane na komputer).

Wietrzenie - procesy niszczenia skał zwięzłych na powierzchni Ziemi pod wpływem działania atmosfery, wody, wahań temperatury; w. mechaniczne - pękanie, kruszenie się i rozdrabnianie pod wpływem działania czynników fizycznych; w. chemiczne - procesy chemiczne zachodzące pod działaniem wody, tlenu, dwutlenku węgla itd., prowadzące do zupełnego rozkładu minerałów skały wietrzenie’ (pomieszczeń) - wentylacja naturalna przez otwieranie okien i drzwi (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Wietrznik - samodzielna ruchoma część skrzydła okiennego lub okna stałego umożliwiająca wietrzenie pomieszczenia bez konieczności otwierania całego skrzydła wietrznik - przyrząd spełniający w taranie wiertniczym funkcję amortyzatora wieża - budowla o dużej wysokości w stosunku do powierzchni rzutu poziomego, wolnostojąca lub stanowiąca część innej budowli wieża artyleryjska - na okrętach wojennych opancerzona obrotowa konstrukcja mieszcząca działa; w trzonie wieży, sięgającym aż dna okrętu, znajdują się podnośniki dosyłające amunicję z komór amunicyjnych (uprawnienia budowlane).

Wieża chłodnicza - chłodnia kominowa wieża ciśnień - wieża mieszcząca w swej górnej części zbiornik, w którym gromadzi się czystą wodę. która następnie grawitacyjnie zasila sieć wodociągową wieża czołgowa - obrotowa kopuła ze stali pancernej na górnej części kadłuba czołgu, mieszcząca jego zasadnicze uzbrojenie i umożliwiająca prowadzenie ognia okrężnego wieża dowodzenia - pomost bojowy wieża eksploatacyjna - wieża wydobywcza (program egzamin ustny).

Wieża gaśnicza

Wieża gaśnicza - wieża w koksowni do zalewania wodą rozżarzonego koksu, składająca się z pomieszczenia na wóz gaśniczy, komina wyciągowego do usuwania pary wodnej, powstającej podczas gaszenia oraz ze zbiornika na wodę z rurami i dyszami natryskowymi w ieża Gay-Lussaca - wieża stosowana przy produkcji kwasu siarkowego metodą nitrozową do odzyskiwania tlenków azotu z gazów’ wychodzących z komór w celu zawrócenia ich do produkcji (przez wieżę Glovera) w ieża Glovera - chem. wieża stosowana przy produkcji kwasu siarkowego metodą, w której zachodzi rozkład nitrozy na kwas siarkowy i tlenki azotu (opinie o programie).

Wieża karbonizacyjna - chem. wieża, w której prowadzi się proces wysycania danego roztworu dwutlenkiem węgla; stosowana w produkcji sody przemysłowej metodą Solvaya wieża kontrolna - budynek na terenie lotniska mieszczący personel i urządzenia kontroli ruchu lotniczego wieża kwasowa - urządzenie stosowane w przemyśle celulozowym do wytwarzania kwasu warzelnego, używanego do roztwarzania drewna w warnikach (segregator aktów prawnych).

Wieża reflektorowa - wieża, na wierzchołku której umieszczone są reflektory oświetlające okoliczny teren; w.r. stosowane są np. na dużych placach budów na stacjach rozrządowych wieża spadochronowa - wieża do ćwiczebnych skoków ze specjalnym otwartym spadochronem umocowanym na lince i mającym regularną prędkość opadania

Wieża startowa - urządzenie na wyrzutni rakietowej w postaci wieży z urządzeniami niezbędnymi do przygotowania startu rakiety wieża szybowa, wieża wyciągowa - górn. wieża (zwykle stalowa lub żelbetowa) zbudowana nad szybem, która mieści koła kierownicze wyciągu szybowego wieża triangulacyjna - budowla triangulacyjna stała lub przenośna składająca się z dwóch głównych części: rusztowania i statywu, umożliwiająca obserwację innych punktów triangulacyjnych i obserwację tej wieży z sąsiednich punktów, a tym samym umożliwiająca określenie położenia tych punktów (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Nawadnianie nawożące zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Nawadnianie nawożące zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Nawadnianie nawożące zdjęcie nr 8 Nawadnianie nawożące zdjęcie nr 9 Nawadnianie nawożące zdjęcie nr 10
Nawadnianie nawożące zdjęcie nr 11
Nawadnianie nawożące zdjęcie nr 12 Nawadnianie nawożące zdjęcie nr 13 Nawadnianie nawożące zdjęcie nr 14
Nawadnianie nawożące zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Nawadnianie nawożące zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Nawadnianie nawożące zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami