Blog

15.04.2022

Wlew palcowy

W artykule znajdziesz:

Wlew palcowy

Wlew palcowy - każdy z kilku długich i cienkich wlewów pionowych łączących bezpośrednio zbiornik wlewowy z wnęką formy wlew poziomy - wlew doprowadzający, leżący w płaszczyźnie podziału formy wlew rozprowadzający, belka odżużlająca, belka wlewowa, belka żużlowa - wlew, który rozprowadza metal od wlewu głównego do wlewów doprowadzających, hamuje bieg metalu i zatrzymuje zanieczyszczenia niemetaliczne wlew rożkowy - wlew o zakrzywionej osi, łączący wnękę formy z jej grzbietem lub z wlewem rozprowadzającym wlew syfonowy - wlew dolny wlewek - blok metalu odlany do wlewnicy, przeznaczony do dalszej przeróbki plastycznej wlewek ciągły - wlewek otrzymywany w wyniku odlewania ciągłego (program uprawnienia budowlane na komputer).

Wlewnica - metalowa forma niedzielona do odlewania wlewków wlot - otwór, przez który ciecz lub gaz wpływa do określonej przestrzeni zamkniętej (cylindra, komory, przewodu itd.) wlot przewodowy - urządzenie umożliwiające przejście przewodu przez przegrodę lub osłonę przyrządu własności addytywne substancji - własności substancji stanowiące sumę udziałów, jakie wnoszą poszczególne elementy budowy danej substancji; np. masa cząsteczkowa jest sumą mas atomowych własności barierowe (materiałów opakowaniowych) - zdolność tych materiałów do nieprzepuszczania agresywnych korozyjnie składników środowiska (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Własności chemiczne - własności substancji charakteryzujące je pod względem chemicznym; należą do nich (poza smakiem i zapachem): zdolność do reagowania z innymi substancjami w określonych warunkach, np. palność, wybuchowość, uleganie rozpadowi lub hydrolizie, własności utleniająco-redukujące, kwasowo-zasado- we, higroskopijność, zdolność do tworzenia hydratów i solwatów, podatność lub odporność na korozję, zdolność do asocjacji, kondensacji lub polimeryzacji własności cierne - zdolność materiału do wytwarzania sił tarcia między stykającymi się przedmiotami; w.c. zależą od składu chemicznego materiału i jego struktury oraz stanu powierzchni (uprawnienia budowlane).

Własności elektryczne

Własności elektryczne - własności materiału charakteryzujące jego zachowanie w polu elektrycznym oraz zdolność przewodzenia prądu elektrycznego lub własności półprzewodnikowe czy izolacyjne, zdolność do emisji fotoelektronowej i termoelektronowej, indukcyjność itp. własności konstytutywne substancji - własności (fizyczne i chemiczne) substancji uwarunkowane jej specyficzną budową własności magnetyczne - własności materiału charakteryzujące jego zachowanie w polu magnetycznym lub zdolność wytwarzania pola magnetycznego (program egzamin ustny).

Własności mechaniczne - własności materiału określające zdolność materiałów do przeciwstawiania się różnym obciążeniom; odróżnia się w.m. wytrzymałościowe i technologiczne własności optyczne - własności materiału charakteryzujące jego zachowanie w strumieniu promieni świetlnych, jak współczynnik załamania światła oraz refrakcja właściwa i molowa, zdolność odbijania i absorpcji światła własności organoleptyczne - własności materiału, które można ocenić na podstawie wrażeń wzrokowych, węchowych, smakowych własności piroforyczne - zdolność materiału do samorzutnego zapalania się na powietrzu w następstwie bardzo intensywnie postępującego utleniania się lub rozpadu (np. biały fosfor, cer) (opinie o programie).

Własności Teologiczne - własności materiału, które wpływają decydująco na przebieg jego płynięcia; należą do nich: sprężystość, ściśliwość, lepkość, kohezja własności rzutowe - własności figur geometrycznych zachowujące się przy wszelkich przekształceniach rzutowych własności termometryczne - termometr właściwość - w statystycznej kontroli jakości - cecha umożliwiająca zróżnicowanie jednostek danej populacji właz - otwór komunikacyjny (roboczy) zamykany pokrywą, umożliwiający wchodzenie do pomieszczenia znajdującego się poniżej (segregator aktów prawnych).

Włazy - drzewołazy włóczek - mała sieć do odłowu ryb w stawach; składa się z tkaniny sieciowej o długości kilku metrów, wzmocnionej linami na krawędziach, z których górna zaopatrzona jest w pływaki a dolna w grzęzy, oraz z drągów przymocowanych do krótkich krawędzi, które służą za uchwyty przy ciągnieniu sieci (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami