Blog
Wykładzina tarasu
W artykule znajdziesz:
Izolację przeciwwodną przy progach drzwi i okien wbudowanych na całą wysokość ściany wychodzących na balkon lub taras należy wyprowadzić na wysokość ok. 15 cm ponad powierzchnię wykładziny tarasu. Jeśli można wykonać uskok w konstrukcji stropu, to wejście z tarasu do pomieszczenia powinno być ukształtowane jako stopień. Jeżeli nie jest to możliwe, to należy wykonać próg o odpowiedniej wysokości (program uprawnienia budowlane na komputer).
Ze stopnia lub progu można zrezygnować tylko wtedy, gdy drzwi są chronione przed bezpośrednim działaniem wody, np. cofnięte poza lico elewacji, a wykładzina tarasu czy balkonu ma spadek od drzwi.
W przypadku podłóg leżących na stykających się z gruntem płytach w piwnicach lub na parterze dochodziło często do zawilgoceń wzdłuż ścian zewnętrznych i wewnętrznych mimo ułożenia w nich izolacji. Parkiety odklejały się od podłoża, paczyły i wybrzuszały, wykładziny dywanowe ulegały zabarwieniom, kleje wykładzin wykonanych z tworzyw sztucznych traciły wytrzymałość, co powodowało powstawanie pęcherzy i fałd, warstwy izolacyjne z materiałów roślinnych butwiały (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
We wszystkich tych przypadkach izolacja przeciwwodna w obszarze połączenia nie była szczelnie połączona z izolacją poziomą ściany. Zwykle występowało też zawilgocenie i zagrzybienie na. wewnętrznej stronie ścian. Podwyższone wymagania w zakresie suchości podłoża stawia się w zależności od przeznaczenia podłogi, rodzaju jej konstrukcji i stosowanych materiałów (uprawnienia budowlane).
Elementy budynku
Elementy budynku stykające się bezpośrednio z gruntem, np. płyty podłóg, ściany oparte na fundamentach, są poddane stałemu działaniu wilgoci. Na strefę cokołu ściany zewnętrznej nad powierzchnią terenu również działa ca jakiś czas wilgoć pochodząca od wód powierzchniowych i rozpryskowych (program egzamin ustny).
Jeżeli te zawilgocone elementy nie są szczelnie odgrodzone od pomieszczeń wewnętrznych lub sąsiednich elementów konstrukcyjnych izolacją wodoszczelną uniemożliwiającą podciąganie kapilarne, to może dojść do szkół budynku w wyniku zawilgocenia go. W przypadku zagrożenia piwnicy przez wodę gruntową lub spiętrzoną należy zastosować specjalne środki izolacyjne, opisane w tomie III „Piwnice, drenaże", w rodzaju wanien, wodoszczelnych.
W przypadku zagrożenia budynku przez wilgoć gruntową lub wodę rozpryskową w obszarze cokołu należy w konstrukcyjnie uzasadniony sposób zaprojektować położenie i połączenia warstw izolacyjnych powierzchniowych, np. płyty podłogi, i leżących w przekroju ścian. Trzeba też szczelnie oddzielić wilgotne elementy budynku od elementów, które mają pozostać suche (opinie o programie).
Szczelność zapewnia tu połączenie izolacji poszczególnych elementów przerywające podciąganie kapilarne. Należy w ten sposób połączyć izolację podłogi w piwnicy z dolną izolacją poziomą ścian zewnętrznych i wewnętrznych czy też, w przypadku budynków niepodpiwniczonych, izolację podłogi parteru, z izolacją ściany w obszarze cokołu (segregator aktów prawnych).
Takie wykonanie izolacji uniemożliwia także rozprzestrzenianie się wilgoci kanalikami kapilarnymi w tynkach wewnętrznych. Izolacja powierzchniowa płyt podłogowych stykających się z gruntem musi być szczelnie połączona z poziomą izolacją ścian na całej długości ścian zewnętrznych i wewnętrznych. Przy zagrożeniu przez wodę pod ciśnieniem (podłogi piwnicy) połączenie izolacji musi być wodoszczelne, w przypadku zagrożenia podłogi przez wilgoć gruntową lub wodę rozpryskową (podłogi parteru) połączenie izolacji musi zabezpieczać dolne elementy budynku przed kapilarnym podciąganiem wody (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32