Blog
Wyloty sąsieków
W artykule znajdziesz:
Wyloty sąsieków umieszcza się na takiej wysokości nad torami kolejowymi, aby przez otwarcie zaworu, kruszywo samoczynnie wysypywało się do podstawionych wagonów. Zawory te mogą być różnej konstrukcji, winny być jednak zawsze tak umieszczone, aby można było je łatwo wprawiać w ruch z poziomu szyn kolejowych. Wyloty powinny być zaopatrzone w koryta opuszczane, sięgające przy ładowaniu do środka wagonu, ułatwiające równomierne jego załadowanie (program uprawnienia budowlane na komputer).
Po drugiej stronie budynku kruszarni mieszczą się często w bocznej ścianie drugie wyloty sąsieków, przez które można wyładowywać kruszywo do wywrotek na poziomie estakad drewnianych dla skierowania materiału na hałdy. Również w wypadku gdy tłuczeń raz przetłuczony ma być ponownie przetłukiwany na grys na łamaczach wtórnych lub na granulatorach, umieszcza się w sąsiekach wyloty z tej strony nad przenośnikami, dla dostarczania tłucznia do gardzieli wlotowej tych maszyn (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Przy rozważaniu opłacalności budowy silosów (sąsieków w wytwórni tłucznia i grysów, należy brać pod uwagę, że:
- łamacze i maszyny napędowe można przy sąsiekach obierać nieco mniejsze, gdyż można je liczyć na wydajność średnią a nie najwyższą, jaka by była potrzebna bez silosów (sąsieków) w razie konieczności szybkiego ładowania np. podstawionego pociągu (uprawnienia budowlane).
- Z powyższego względu ogólne wymiary budynku tłuczkami wypadają również nieco mniejsze, a konstrukcja słabsza.
- Rozłożenie torów ładunkowych i przetokowych wypada prostsze, a przez to tańsze.
- Dzienna praca przetokowa bywa znacznie prostsza (program egzamin ustny).
- Koszt ładowania wagonów obniża się, zaś szybkość ładowania znacznie się przyśpiesza, przez co unika się strat w razie przestoju wagonów.
Wielkie wytwórnie tłucznia i grysów
Wytwórnie tłucznia i grysów mogę. być trojakiego rodzaju: 1. to handlowo prowadzoną wielkie fabryki umieszczone w pobliżu kamieniołomu, wytwarzające kruszywo o najrozmaitszym uziarnieniu, zależnie od wymagań rynku, obojętnie z jakim przeznaczeniem to wytwórnie tylko pewnych rodzajów kruszywa dla użytku własnego, zwykle o rozmiarach znacznie skromniejszych niż wytwórnie produkujące na zewnętrzny rynek to wreszcie wytwórnie przewoźne, zmontowane na kołach o wydajności siłę rzeczy ograniczonej, możliwością zmontowania całości na podwoziu (opinie o programie).
Głównym zagadnieniem przy projektowaniu wytwórni jest dobór i wzajemnie rozmieszczenie wyżej opisanych maszyn. Oczywiście kardynalnym zagadnieniem, na które odpowiedź trzeba znaleźć przed rozpoczęciem projektowania, będzie: do jakich celów eksploatowany kamień ma być używany. Jeżeli chodzi o wyrób zwyczajnego tłucznia na balast kolejowy, na podkład drogowy a nawet do przeciętnych robót betonowych, ,wymogi nie są tak wysokie; sprawa jednak wyrobu grysów szlachetnych wymaga szczegółowego zbadania właściwości kamienia, gdyż daleko nie .każdy twardy i wytrzymały do tego celu się nadaje, a często z jednego i tego samego złoża kamiennego jedne partie do takiej przeróbki się nadają drugie zaś nie (segregator aktów prawnych).
Tam, gdzie warunki naturalne pozwalają na wyrób grysów szlachetnych, należy je oczywiście włączyć do programu produkcji, gdyż podnosi to rentowność przedsiębiorstwa wobec znacznie wyższych cen na te wyroby. Na przykładach instalacji rozpatrzymy taki projekt wytwórni maksymalnej, gdyż każdy inny będzie jego częścią.
A więc przede wszystkim najważniejszy jest wybór łamaczy (promocja 3 w 1). Ich wielkość zależna jest od przewidywanego rozmiaru produkcji oraz od wymiarów podawanych z kamieniołomu brył kamiennych. Przy bardzo wielkich rozmiarach produkcji i przeróbce kamienia tak na tłuczeń jak i na grysy, celowe będzie stosowanie trzech wielkości łamaczy, jeden przedwstępny, jeden wtórny i jeden granulator.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32