Blog
Zagęszczenie ludności
W artykule znajdziesz:
Zagęszczenie ludności
Proces będzie występował w rejonach o dużym zagęszczeniu ludności wiejskiej oraz w rejonach dużych kompleksów łąkowych o specyficznej strukturze użytków rolnych i będzie miał na celu przemianę łąk i pastwisk na ogrody przydomowe. Przewiduje się również, że nastąpi wzrost powierzchni sadów owocowych (program uprawnienia budowlane na komputer).
Wzrost ten jest konsekwencją planu rozwojowego sadownictwa, związanego z koniecznością pokrycia zapotrzebowania na owoce dla zaopatrzenia krajowego i potrzeb eksportowych. W strukturze upraw przewiduje się, iż nastąpią istotne zmiany zmierzające do szerszego zabezpieczenia produkcji artykułów konsumpcyjnych, surowców dla przemysłu rolno-spożywczego i pasz dla rozwoju produkcji zwierzęcej (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Ogólnie przewiduje się obniżkę areału zasiewu zbóż (głównie żyta i owsa) oraz uprawy ziemniaków, na korzyść wzrostu upraw przemysłowych, pastewnych i warzyw, szczególnie w dalszych latach planu perspektywicznego. Zakłada się, że do roku 1980 zjawisko odłogowania (zwłaszcza gorszej ziemi) w ogóle przestanie istnieć, natomiast ogólny areał zasiewów, głównie pszenicy i jęczmienia oraz roślin przemysłowych oleistych wzrośnie o około 430 tys. hektarów.
W wyniku proponowanych przez Ministerstwo Rolnictwa zmian w strukturze upraw, założonych wzrostów planów i wydajności jednostkowej zwierząt.
Ogólne potrzeby budownictwa wiejskiego przewidziano w zakresie:
a) budownictwa inwentarskiego, gospodarczego, mieszkaniowego i pomocniczego,
b) budownictwa socjalnego (łaźnie, stołówki, świetlice itp.),
Z uwagi na brak dostatecznych danych potrzeby inwestycyjne budowlane w odniesieniu do rolniczych instytutów naukowych zostały ujęte w globalnych wielkościach nakładów poszczególnych działów (uprawnienia budowlane). Podane potrzeby budowlane nie obejmują następujących potrzeb inwestycyjnych:
a) robót wiertniczo-studniarskich i zaopatrzenia wsi w wodę,
b) robót drenarsko-kanalizacyjnych tras zewnętrznych,
c) robót wodno-melioracyjnych,
d) elektryfikacji rolnictwa (program egzamin ustny).
Forma przejścia do gospodarki wielkotowarowej
Opracowanie nie obejmuje również kosztów wyposażenia projektowanych budynków w maszyny i urządzenia stanowiące pierwsze wyposażenie. Pominięto również nakłady na opracowanie dokumentacji technicznej. W tym przedmiocie, przy założeniu szerokiego stosowania projektów, elementów i rozwiązań typowych, nakłady na opracowanie dokumentacji technicznej będą wynosiły około 2-3 miliardów złotych, co w okresie 1966-1980 stanowić ma ok. 1% nakładów ogólnych na budownictwo wiejskie (opinie o programie).
W aspekcie przyjętych powyższych założeń wyjściowych program budownictwa wiejskiego został ujęty w czterech podstawowych działach nakładów finansowych na cele inwestycyjne, wraz z oddzielnym określeniem nakładów na kapitalne remonty.
Nakłady inwestycyjne na budownictwo wiejskie w latach 1966-1980. Według planu perspektywicznego rozwoju rolnictwa, do roku 1980 zakłada się pełną socjalizację wsi i przejście do gospodarki. Forma przejścia do gospodarki wielkotowarowej określona zostanie przyszłym modelem gospodarczym, wymagającym pilnego opracowania kompleksowego. Nasilenie tempa przechodzenia do gospodarki wielkotowarowej przewiduje się zgodnie z planem perspektywicznym w latach 1970-1980, z tym, że najintensywniejsze przeobrażenia wystąpią w latach 1975-80.
Przy ustalaniu potrzeb w zakresie budownictwa wiejskiego przyjęto, że w okresie przejściowym, to znaczy w okresie przechodzenia z gospodarki drobnotowarowej do wielkotowarowej, czyli do 1980 roku, będą częściowo wykorzystywane budynki pozostałe po gospodarce indywidualnej (segregator aktów prawnych).
Jednocześnie przy określaniu potrzeb budowlanych wzięto pod uwagę najważniejsze czynniki, mające wpływ na kształtowanie się tych potrzeb, a mianowicie:
a) normalne techniczne zużywanie się budynków,
b) ubytki z tytułu klęsk żywiołowych (np. pożary),
c) uzupełnianie zasobów budowlanych,
d) programowy wzrost pogłowia zwierząt,
e) inne potrzeby budowlane wynikające ze wzrostu zadań produkcyjnych (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32