Blog

Śluza komorowa zdjęcie nr 2
20.04.2022

Zderzenie drugiego rodzaju

W artykule znajdziesz:

Śluza komorowa zdjęcie nr 3
Zderzenie drugiego rodzaju

Zderzenie drugiego rodzaju - zderzenie, w którym kwant energii wydanej przez atom zwiększa energię zderzającej się z nim cząstki zderzenie pierwszego rodzaju - zderzenie, w którym kwant energii otrzymanej przez atom dostarcza zderzająca się z nim cząstka zderzenie sprężyste - zderzenie, podczas którego nie zmienia się ani energia wewnętrzna zderzających się cząstek, ani suma ich kinetycznych energii translacji przed i po zderzeniu zdjęcia filmowe - szereg następujących po sobie zdjęć fotograficznych tego samego przedmiotu wykonanych w taki sposób, że można odtworzyć obraz tego przedmiotu w ruchu zdjęcie (/biograficzne), fotografia - trwały obraz uzyskany na materiale światłoczułym zdjęcie (fotograficzne) - naświetlenie materiału światłoczułego, które następuje w chwili wyzwolenia spustu migawki aparatu fotograficznego zdjęcie fotogrametryczne, fotogram - zdjęcie fotograficzne (negatyw lub pozytyw) wykonane kamerą pomiarową zdjęcie geodezyjne - pomiary geodezyjne wykonane w celu sporządzenia mapy lub planu geodezyjnego (program uprawnienia budowlane na komputer).

Zderzak - urządzenie łagodzące uderzenia (np. pojazdów) lub ograniczające ruch elementów maszynowych (np. w obrabiarkach) zderzenie atomowe - proces oddziaływania atomów lub cząsteczek, w którym struktura i stan energetyczny jądra nie ulegają zmianie, mogą natomiast zmieniać się energie kinetyczne, energie wewnętrzne, momenty i stopnie jonizacji oddziałujących cząstek, oraz mogą zachodzić przemiany chemiczne (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Zdjęcie geofizyczne - w geofizyce poszukiwawczej - zestawienie pomiarów wykonywanych z określoną regularnością w badanym rejonie jedną z geofizycznych metod poszukiwawczych, np. zdjęcie magnetyczne, grawimetryczne, gamma zdjęcie geologiczno-inżynierskie - zespół prac i czynności terenowych, których celem jest zebranie i zestawienie w formie graficznej i opisowej wszystkich materiałów, badań, obserwacji i danych niezbędnych do przygotowania mapy geologiczno-inżynierskiej zdjęcie lotnicze - zdjęcie wykonane ze statku powietrznego w czasie lotu zdjęcie rentgenowskie - rentgenogram (uprawnienia budowlane).

Zdjęcia stereoskopowe

Zdjęcia stereoskopowe - zdjęcia fotograficzne (negatyw lub pozytyw) wykonane w sposób umożliwiający tworzenie z nich stereogramów zdjęcie termalne - zdjęcie w podczerwieni wykonane w celu wykrycia różnic temperatur zdjęcie w podczerwieni - obraz podobny do zdjęcia fotograficznego, uzyskany przy wykorzystaniu promieniowania podczerwonego zdmuchiwacz sadzy - urządzenie do usuwania sadzy, żużla i popiołu z powierzchni ogrzewalnej kotła za pomocą strumienia pary lub sprężonego powietrza (program egzamin ustny).

Zdmuchiwanie warstwy przyściennej - sterowanie warstwy przyściennej przez zdmuchiwanie płynu wzdłuż powierzchni ciała opływanego, w celu zapobieżenia oderwaniu warstwy przyściennej przez bezpośrednie zwiększenie energii kinetycznej jej cząstek zdolność emisyjna powierzchni - liczba elektronów emitowanych zdanej powierzchni w jednostce czasu (opinie o programie).

Zdolność hamowania - miara działania ośrodka na energię kinetyczną cząstki naładowanej, przechodzącej przez ten ośrodek; zależność zmniejszania się tej energii od długości drogi przebytej przez cząstkę w danym ośrodku określa liniowa z.h., a od gęstości ośrodka - masowa z. h.; zmniejszenie się tej energii w przeliczeniu na jeden atom ośrodka określa atomowa z.h., a w przeliczeniu na jedną cząsteczkę ośrodka - cząsteczkowa z.h., przy czym cząsteczkowa z.h. równa się w przybliżeniu sumie atomowych z.h.; stosunek z.h. danego ośrodka do z.h. ośrodka porównawczego (najczęściej glinu, tlenu lub powietrza) nazywamy względną z.h. (segregator aktów prawnych).

Zdolność izolacyjna - przydatność materiału mającego służyć jako materiał izolacyjny zdolność krycia* (w galwanotechnice) - zdolność elektrolitu do osadzania metalu we wgłębieniach; określa się ją wielkością niepokrytej powierzchni lub wartością gęstości prądu niezbędną dla wydzielenia powłoki na zgiętej pod kątem katodzie; niekiedy przez z.k. rozumie się zdolność pokrywania wgłębień warstwą o określonej jakości, np. błyszczącą (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Śluza komorowa zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Śluza komorowa zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Śluza komorowa zdjęcie nr 8 Śluza komorowa zdjęcie nr 9 Śluza komorowa zdjęcie nr 10
Śluza komorowa zdjęcie nr 11
Śluza komorowa zdjęcie nr 12 Śluza komorowa zdjęcie nr 13 Śluza komorowa zdjęcie nr 14
Śluza komorowa zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Śluza komorowa zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Śluza komorowa zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami