Blog

18.05.2022

Zewnętrzny płaszcz

W artykule znajdziesz:

Zewnętrzny płaszcz

W pierścieniu tym wykonane są już nie otwory, lecz rowki, do których wprowadza się specjalnym narzędziem końce bierne cięgna, tak aby opierały się one na pierścieniu poprzez podkładkę. Po naciągnięciu każdego cięgna prasą chwytającą za uchwyt naciągowy strony czynnej i uzyskaniu pod tym uchwytem luzu odpowiadającego naciągowi, wprowadza się na cięgno pomiędzy uchwyt i pierścień oporowy podkładkę stabilizującą naciąg, wykonaną z odcinka rurki ze szczeliną (przecięciem) po tworzącej dla nawleczenia na cięgno (program uprawnienia budowlane na komputer).

Na zakotwionym końcu rury zbrojenie obwodowe przywiązuje się do prętów zbrojenia podłużnego drutem w celu zapobieżenia jego zsuwaniu sit? w kierunku kielicha przy układaniu mieszanki. Następnie za pomocą lewara naciąga się zbrojenie do powstania w nim naprężenia ok. 9750 kG/cm2 (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Po ukończeniu sprężania zbrojenia zdejmuje się z formy urządzenia ochronne i nakłada transportowe. Formę za pomocą specjalnego zawiesia i suwnicy przenosi się na stanowisko parafinowania i stąd do dołu dla skompletowania form. Na tym stanowisku wlewa się do otworu dolnego pierścienia oporowego roztopioną parafinę w taki sposób, aby całkowicie zapełnić luzy między podłużnym zbrojeniem i pierścieniem (uprawnienia budowlane). Jednocześnie z przygotowaniem zewnętrznego płaszcza do betonowania szykuje się rdzeń. Zewnętrzny płaszcz podnosi się suwnicą, centruje nad rdzeniem i ostrożnie, aby nie uszkodzić zbrojenia, nakłada się na rdzeń gumowy pokrowiec.

Zmontowaną formę przewozi się suwnicą na stanowisko formowania, na którym na zakotwioną część formy ustawia się centrujący pierścień, zapewniający projektowane położenie zewnętrznego stożka względem rdzenia. Następnie zamocowuje się do rdzenia stożek zasypowy, a na płaszczu zawiesza się 4-6 wibratorów pneumatycznych zależnie od średnicy formowanej rury (program egzamin ustny). Za pomocą ślimakowego rozdzielacza betonu forma zapełnia się mieszanką przy włączonych wibratorach.

Pierścień uszczelniający

Po zapełnieniu formy mieszanką wyłącza się pneumatyczny wibrator stożka zasypowego i zdejmuje stożek. Dwa górne wibratory, ustawione na formie, pracują jeszcze przez 5-7 min. w celu usunięcia pęcherzyków powietrza z mieszanki w bosym końcu rury. Następnie górne wibratory wyłącza się, zdejmuje pierścień centrujący i nakłada pierścień uszczelniający. Z formy zdejmuje się wibratory, oczyszcza płaszcz wodą lub sprężonym powietrzem z nacieków betonu i formę z wyrobem przewozi suwnicą na stanowisko prasowania i obróbki cieplnej (opinie o programie).

Na tym stanowisku zamocowuje się formę za pomocą ściągaczy i nakrętek, po czym rdzeń podłącza się kurkiem trójdrożnym do układu niskiego ciśnienia i wypełnia wodą z podgrzewacza, podgrzaną do temperatury 70-P75°C. W miarę tego powietrze wypychane jest przez specjalny zawór i przewód powietrza. Gdy przez zawór zacznie wyciekać woda, zamyka się go i rdzeń podłącza się kurkiem trójdrożnym do instalacji wysokiego ciśnieniu, składającej się z pomp wodnych nisko- i wysokociśnieniowej, sprężarki powietrznej i systemu zbiorników na wodę. W ciągu 25-P30 min doprowadza się ciśnienie wody w rdzeniu i pod gumowym pokrowcem do obliczeniowego (zwykle 25-35 kG/cm2) i utrzymuje automatycznie przez cały czas obróbki cieplnej z wahaniami nie więcej niż ± 0,2 kG/cm2 (segregator aktów prawnych).

Cieplną obróbkę przy temperaturze 80-85°C wykonuje się w ciągu 4-9 godz. w zależności od średnicy rury. Parę wprowadza się do wewnętrznej połaci rdzenia, jak również pod zewnętrzny pokrowiec brezentowy. Po zakończeniu obróbki cieplnej rur zdejmuje się suwnicą pokrowiec brezentowy, obniża ciśnienie pod gumowym pokrowcem i wypuszcza z rdzenia całą ilość wody (promocja 3 w 1). Następnie przewozi się rurę do dołu dla kompletowania form. Tutaj zdejmuje się z niej pierścień uszczelniający, a rdzeń przyłącza się do aparatury próżniowej dla wypompowania powietrza i resztek wody z przestrzeni między pokrowcem i cylindrami rdzenia, jak również dla oderwania pokrowca od wewnętrznej powierzchni rury przy rozmontowywaniu formy.

Najnowsze wpisy

30.04.2024
Porady przed egzaminem ustnym na uprawnienia budowlane

Przygotowanie się do egzaminu ustnego na uprawnienia budowlane wymaga - poza koniecznością gruntownego przejrzenia wiadomości i ich przyswojenia - nabycia…

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami