Blog

Kolorowanie wykresów zdjęcie nr 2
10.01.2023

Zużycie mocy

W artykule znajdziesz:

Kolorowanie wykresów zdjęcie nr 3
Zużycie mocy

Zużycie mocy do napędzania 1 m trzonu wynosi średnio ok. 0,1 kW, zależnie od ilości wypalanych wyrobów. Trzon siatkowy okazał się odpowiedni i dość trwały w użytkowaniu w piecach do wypalania w temperaturze 700-r-800°C wyrobów zdobionych; zużycie energii wynosi 0,2 kWh na 1 kg (0,025 kg paliwa umownego na 1 kg wyrobów). Piece konwejerowe z jednowarstwowym przesuwaniem wyrobów na przenośniku rolkowym.

Piece te znalazły rozległe zastosowanie w ceramice szlachetnej i budowlanej. Zapewniają one ciągłość działania półautomatycznych linii produkcji, mają duży współczynnik przewodzenia ciepła (program uprawnienia budowlane na komputer). Montaż ich przeprowadza się z części konstrukcyjnych lub z elementów modularnych. Piec firmy „SITI” (Włochy) składa się z 7 segmentów, piec firmy „Gibbons” (Anglia) z 15-18 krótkich elementów modularnych, które mogą być ustawione nawet na kółkach. Gabaryty pieców są niewielkie, masa kilkakrotnie mniejsza od masy pieców tunelowych, w których wyroby ustawia się wielowarstwowo (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Duża przewodność cieplna takich pieców konwejerowych stwarza możliwość wygaszenia ich co tydzień (w końcu tygodnia) i szybkiego rozpalenia w ciągu 2~3 h przed początkiem pracy w poniedziałek. W pozostałych dniach wszystkie oddziały mogą pracować na dwie zmiany. Podstawową zaletą tych pieców jest równomierność nagrzewania wyrobów i możliwość automatyzacji ich ustawiania i wyładunku (uprawnienia budowlane).

Piece „SITI” pracują na paliwie gazowym lub energii elektrycznej. Analogiczne piece firmy ,,Gibbons” mogą pracować również na paliwie ciekłym. Piec do wypalania vitreous-china, według projektu firmy „SITI”, może mieć od 1 do 24 kanałów. Przy wielokanałowej konstrukcji pieca powstaje przeciwległy ruch wyrobów z obu końców pieca. W nieparzystych rzędach kanałów wyroby są kierowane w jedną stronę, w kanałach parzystych w stronę przeciwną. Taki sposób stwarza oszczędność ciepła przy wypalaniu (program egzamin ustny).

Maksymalna temperatura

Maksymalna temperatura wypalania jest wyznaczana przez żaroodporność rolek. W strefie wypalania ustawione są drążone rolki mulitowo-korundowe (35,6% A1203, 52% Si02,5% MgO, 3,3% CaO, 1,7% Fe203), w strefach podgrzewania i studzenia drążone metalowe. Badanie stopu do rolek metalowych wykazało, że najlepszy do wytwarzania rur grubości ścianek 5 mm i do długotrwałej (powyżej roku) eksploatacji w’ temperaturze 1080-1120°C okazał się stop chromoniklowy (opinie o programie).

Rolki wypełnione są od wewnątrz watą azbestową lub zamknięte korkami z tej waty, co nie pozwala na ostygnięcie przy przepływie powietrza. Długość rolek metalowych wynosi 2 m, średnica 55 mm. Odległość między osiami 170 mm, napęd jednostronny łańcuchowy. Maksymalna temperatura wypalania przy takich rolkach powinna wynosić 1180°C, co zapewnia jednorazowe wypalanie wyrobów z vitreous-china. Zainstalowana moc cieplna do ogrzewania 450 kW, moc dla urządzeń mechanicznych 18 kW.

Materiał rolek firmy „Gibbons”, wg informacji firmy, umożliwia wypalanie wyrobów do temperatury 1400°C. Wadą takiej konstrukcji są luzy między rolkami i ścianami, stanowiące źródło znacznych strat cieplnych (segregator aktów prawnych).

Przenośnik rolkowy powinien zgodnie z założeniami konstrukcyjnymi działać w sposób ciągły, bez przestojów dla wymiany rolki, gdyż przy zatrzymaniu przenośnika w stanie ogrzanym rolki wyginają się, co może stać się przyczyną awarii lub paczenia się wyrobów. Zużycie mocy napędowej wynosi 0,1-0,2 kW na 1 m. Wygięte rolki wyjmuje się i prostuje.

Wypalane wyroby, np. talerze, umieszcza się w jednej warstwie, poziomo, na podstawkach mulitowo-kordierytowych długości 520 mm; na jednej podstawce mieszczą się 2 talerze o średnicy 240 mm, tj. na 1 m długości kanału 4 talerze. Obecność podstawek wymaga podwyższenia temperatury wypalania o 20-40°C. Podstawka styka się z trzema rolkami, co nadaje wyrobom dobrą stabilność. Czas wypalania 3 li. Przy długości kanału piecowego 36,5 m 12-kanałowy piec może mieć wydajność w ciągu 1 godziny 580 talerzy o średnicy 240 mm (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Kolorowanie wykresów zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Kolorowanie wykresów zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Kolorowanie wykresów zdjęcie nr 8 Kolorowanie wykresów zdjęcie nr 9 Kolorowanie wykresów zdjęcie nr 10
Kolorowanie wykresów zdjęcie nr 11
Kolorowanie wykresów zdjęcie nr 12 Kolorowanie wykresów zdjęcie nr 13 Kolorowanie wykresów zdjęcie nr 14
Kolorowanie wykresów zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Kolorowanie wykresów zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Kolorowanie wykresów zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami